Medytacja chrześcijańska w szkołach

Przewodnik dla nauczycieli i rodziców z filmem na płycie DVD.

Medytacja przynosi wiele korzyści na poziomie ciała i ducha, a przy tym jest egalitarna. Wszyscy – dorośli i dzieci – jesteśmy narażeni na przytłaczający nadmiar słów, doświadczeń, bodźców. Ta nadobfitość sprawia, że słowa, nawet te ważne i mądre, giną w zalewie informacji dostarczanych nam każdego dnia. Medytacja stawia tamę temu potokowi słów, dając wytchnienie naszemu ciału, umysłowi i sercu. Warto, by takie doświadczenie mogło być także udziałem dzieci. One również bardzo potrzebują dzisiaj uspokojenia, refleksji, a przede wszystkim poczucia Bożej miłości. Program medytacji chrześcijańskiej sprawdził się w katolickich szkołach.
(z Wprowadzenia do wydania polskiego).

Nowatorski podręcznik przybliżający medytację chrześcijańską jako nowe podejście do religijnej i duchowej edukacji dzieci. Stał się inspiracją dla szkół i rodzin na całym świecie. Jasno opisuje tradycję medytacji chrześcijańskiej i przedstawia założenia programu uczenia medytacji chrześcijańskiej dzieci w wieku od 5 do 17 lat. Dołączony do książki film DVD ułatwia wykorzystanie wszystkich wskazówek i rozpoczęcie praktyki medytacji.

Informacje dodatkowe o Medytacja chrześcijańska w szkołach:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2012-10-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7660-673-6

Kup książkę Medytacja chrześcijańska w szkołach

Medytacja chrześcijańska w szkołach - opinie o książce

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;