Miejsce oznaczone jest jajkiem

Tom 2 cyklu Skunks i Borsuk

Skunks i Borsuk powracają!

Seria autorstwa laureatki Newbery Honor Amy Timberlake, zilustrowana przez genialnego ilustratora nagrodzonego Caldecott Medal to przepełniona humorem klasyczna historia pary przyjaciół, którzy nie mogliby się bardziej różnić.

Każde zwierzątko nosi w sercu tęsknotę za utraconym skarbem. Dla Borsuka to wyjątkowy okaz agatu, który został mu skradziony dawno temu przez przebiegłego kuzyna. Dla Skunksa to leniwe niedziele z gazetą. Borsuk, poważny naukowiec badający kamienie, i Skunks, jego mniej poważny współlokator, postanawiają wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu utraconego okazu. Czy na drodze stanie im szczwany kuzyn? Oczywiście. Czy pojawi się jakaś zbłąkana kura? Nie może być inaczej!

Sekrety, zdrady, kłamstwa... i lśniąca nagroda za wysiłki!

Informacje dodatkowe o Miejsce oznaczone jest jajkiem:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2022-02-16
Tytuł oryginału: Egg Marks the Spot (Skunk and Badger 2)

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży bóg

Kup książkę Miejsce oznaczone jest jajkiem

Miejsce oznaczone jest jajkiem - opinie o książce

Podobnież przeciwieństwa się przyciągają. Podobnież dopełniają się w sposób mobilizujący do wewnętrznej przemiany. A może zwyczajnie chcemy tak wierzyć, bo nie zauważamy, że to co nas łączy, to coś więcej niż tylko same przeciwieństwa?

Skunks i Borsuk, dwa indywidua, które pozornie nie łączy nic. Kiedy razem zamieszkują, ich świat wywraca się do góry nogami (chociaż powinnam napisać łapkami). A to ich wywrócone życie wdarło się do mojego serca, by wprowadzić ciepło i humor i rozjaśnić nawet najbardziej szary dzień. Więc powrót do ich przygód, to jest coś czego nie mogłam się doczekać. I kiedy tylko zasiadłam do nich, ta podróż była jak powrót do znajomych miejsc i przyjaciół, których uwielbiamy. Była jak powrót do domu. Skunks i Borsuk to jedne z najsłodszych postaci z współczesnej literatury dziecięcej, a kontynuacja ich losów nie przyćmiła rustykalnego rozmachu oryginału, a wręcz swoją cudownością mu dorównała. Amy Timberlake stworzyła serię o tak wspaniałym i silnym klimacie vintage, która przypomina klasyczną literaturę dziecięcą pod tak wieloma względami. Serię, w której czyny przemawiają głośniej niż słowa, a wypowiadane słowa są mierzone podwójnie. Nic tu nie jest przesadzone ani wymuszone. Bo kiedy pierwsza książka ustalała tę nową, delikatną więź między współlokatorami, druga ją pogłębia i całkiem się na niej opiera. I tak po raz kolejny, autorka daje nam cudowną i kochaną książkę pełną ekscytujących historii, skał, kurczaków i siły przyjaźni. A to wszystko podane z werwą i energią. Każdy rozdział jest pełen zabawnych elementów, ale jakoś to wszystko ma ogromny sens, a czytelnik jest szczęśliwy, że choć na chwilę może zamieszkać ten świat. I tylko na koniec ogarnia nas smutek, że ta historia dobiegła końca.

Skunks i Borsuk
Amy Timberlake0
Okładka ksiązki - Skunks i Borsuk

Nikt nie chce mieszkać ze skunksami. Wiadomo dlaczego... Do tego ten akurat Skunks jest najgorszym możliwym towarzyszem dla Borsuka, cichego mineraloga...