Mocarne mózgi

Liczba ludzi, którzy żyli do tej pory na Ziemi, to jakieś sto miliardów.

Gdyby ta książka miała opisywać ich wszystkich, byłaby zdecydowanie za gruba. Dlatego przeczytasz tu o zaledwie dziesięciu osobach – ale tych dziesięciu osobach, które zmieniły świat na zawsze. Kto to taki?

Na przykład Ada Lovelace, która dwieście lat temu wymyśliła programowanie (choć nie wolno jej było chodzić do biblioteki).

Albo Thomas Edison, który wynalazł kamerę, żarówkę i urządzenie do nagrywania dźwięku. (Choć w wieku dwunastu lat rzucił szkołę).

Czy Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która samotnie przeleciała nad ogromnym oceanem w maleńkim samolociku (choć wtedy w trakcie lotu nie puszczano filmów. Ależ się musiała wynudzić…).

„Mocarne mózgi” to zawierająca (tak na oko) 4 523 825 faktów książka, która w przezabawny sposób upamiętnia dokonania dziesięciu najgenialniejszych umysłów w historii, stworzona przez okupującego listy bestsellerów Adama Kaya oraz genialnego rysownika Henry’ego Pakera, znanych także z dwóch innych ze wszech miar interesujących pozycji: „Twojej anatomii” i „Bardzo niesamowitej medycyny”.

Informacje dodatkowe o Mocarne mózgi:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: Kay's Brilliant Brains
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik

Kup książkę Mocarne mózgi

Mocarne mózgi - opinie o książce

To już kolejna książka autora, jaką mam przyjemność czytać i recenzować i powiem Wam, że mnie zaskoczyła. Dlaczego? Ponieważ przyzwyczaiłam się, że porusza tematy związane z medycyną, a ta jest zupełnie inna. Tym razem mamy biografie dziesięciu osób, które znacząco wpłynęły na losy świata, ludzkości. Poznamy na przykład kobietę, która wymyśliła programowanie, a także pierwsza kobieta, która samotnie przeleciała nad oceanem itp. Każdej osobie poświęcone jest sporo miejsca, poznajemy ją dokładnie, nie tylko poznajemy osiągnięcia, ale równie praktycznie całe życie.

Można pomyśleć „kolejna książka z biografiami i jak to może być ciekawe dla dzieci?”. Uwierzcie zdecydowanie może w wydaniu Adama Kay. To nie są „suche” fakty, których wszędzie pełno. Książka napisana jest bardzo ciekawie i wciąga zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Śmiało mogę napisać, że sama nie mogłam się od niej oderwać i z dużym zainteresowaniem poznawałam kolejne osoby. Jest napisana ze sporą dawką humoru, co nam zdecydowanie się spodobało.

W książce znajdziemy sporo ładnych, często zabawnych rysunków. Według mnie one zdecydowanie uatrakcyjniają książkę i zachęcają do jej czytania.

Według mnie książka jest po prostu świetna i to zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele
Adam Kay0
Okładka ksiązki - Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Pierwsza książka dla młodych czytelników napisana przez autora głośnych bestsellerów „Będzie bolało” i „Świąteczny dyżur”. Czy...

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza
Adam Kay0
Okładka ksiązki - Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych...