Największa porażka Napoleona: rodzina wyniesiona na trony Europy

Moi bracia są beze mnie niczym; są wielkimi ludźmi tylko dlatego, że ja sprawiłem, iż stali się wielcyNapoleonŻaden ród nie wspiął się tak wysoko i nie został tak nagle pozbawiony największych przywilejów jak Bonapartowie. Cesarz Napoleon, lojalny i oddany rodzinie jak korsykańscy mafijni capo, obdarzył siedmioro swoich braci i sióstr zaszczytami, majątkami, tytułami i osadził ich na tronach Hiszpanii, Neapolu, Toskanii, Rzymu, Holandii i Westfalii.Wiedział o ich intrygach, zażartych kłótniach, miłosnych skandalach. Zdawał sobie sprawę, że wykazują niewiele zdolności do rządzenia i nikłą odwagę na polu walki. Jeden z braci cesarza był pijakiem i łajdakiem, drugi ? skorumpowanym kobieciarzem, trzeci cierpiał na paranoję. Siostry słynęły z miłosnych przygód i sławnych kochanków.Dlaczego więc Napoleon, tak przenikliwy i przewidujący w dziedzinie polityki i wojskowości, był tak zaskakująco ślepy wobec swoich braci i sióstr?

Informacje dodatkowe o Największa porażka Napoleona: rodzina wyniesiona na trony Europy:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Największa porażka Napoleona: rodzina wyniesiona na trony Europy

Największa porażka Napoleona: rodzina wyniesiona na trony Europy - opinie o książce

Mnisi wojny
Seward Desmond0
Okładka ksiązki - Mnisi wojny

Militarne zakony religijne pojawiły się podczas wypraw krzyżowych jako "oddziały szturmowe" chrześcijaństwa w zaciekłym konflikcie z islamem. Niektóre...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;