Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka. Tom 3

Tom trzeci ,,Genetyki i ewolucji" z serii ,,Nauka z komiksem" dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym posiadającym kompetencje w zakresie pisania dla młodych czytelników. Tom obejmuje zabawny komiks o przygodach postaci znanych z filmów Disneya, zawierający fakty naukowe, a na dodatkowych stronach znajdują się teksty bardziej szczegółowo omawiające treści naukowe zawarte w komiksie. Stich i jego przyjaciele przekonują się, że skutki działania miotacza promieni ewolucji wynalezionego przez Jumbę mogą być nieprzewidywalne. Trafiony takim promieniem David zmienia się wręcz nie do poznania. Jak to się skończy? Poznaj naszych przodków i etapy ich ewolucji. Dowiedz się, co to jest epigenetyka i jak Homo sapiens przez wieki podbijał świat.

Informacje dodatkowe o Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka. Tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-02-14
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Science in Comics - Genetics and Evolution

Kup książkę Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka. Tom 3

Nauka z komiksem. Genetyka i ewolucja. Ewolucja człowieka. Tom 3 - opinie o książce

Nauka z komiksem to prężnie rozwijająca się seria, także co chwila jesteśmy zaskakiwani nowym tytułem. Genetyka i ewolucja doczekała się właśnie trzeciej części, a jej bohaterami niezmiennie są Lilo i Stich. Tematem tej część jest ewolucja człowieka, czyli coś bardzo ciekawego, najpierw idziemy tropem naszych przodków, a potem poznajmy całą ewolucję naszej postawy, wyglądu czaszki oraz pochodzenia. Potem mamy coś o rozwoju mowy, wynalazkach, rolnictwie, o tym, czy ewolucja będzie dalej postępować, a na końcu mamy nawet test, który sprawdzi, czy przeczytaliśmy wszystko ze zrozumieniem. Historia z komiksu jest równie ciekawa, miotacz promieni ewolucji wynaleziony przez Jumbę okazuje się dość niebezpieczny i zmienia Davida nie do poznania, czy są to zmiany, które da się odwrócić?
My mamy wszystkie części tych komiksów i na pewno będziemy zbierać je dalej, bo wiedza w nich zawarta przekazane jest w taki sposób, że ja jestem tym wszystkim tak samo zaciekawiona, jak moje dzieci.

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2024-03-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy oglądaliście film "Lilo i Stich"?

W tym wydaniu zobaczycie tych bohaterów i ich przyjaciół, którzy nie tylko wezmą udział w fantastycznych przygodach, ale i podzielą się z czytelnikami niesamowitymi ciekawostkami. W tej części serii "Nauka z komiksem" przyjrzymy się naszym przodkom i etapom ich ewolucji. Pojawi się możliwość poznania nowych pojęć jak epigenetyka czy pojęcie australopiteków oraz prześledzimy wędrówki Homo sapiens, dowiemy się, co czyni nas ludźmi oraz w jaki sposób rozwidla się ścieżka ewolucji szympansa i człowieka, czym jest paleontologia, jak "wynalezionl ogień" i jak pojawiła mowa, jak się rozwijała. Ten świetnie zilustrowany komiks przeplata popularnonaukowa wiedza, która jest przystępnie przedstawiona młodszym czytelnikom. Na pewno nie będzie tu miejsca na nudę. Na ostatnich stronach jest test, który sprawdzi, czy staliśmy się ekspertami w zakresie genetyki i ewolucji.

Serdecznie polecam!

Maluszek już wie. W parku
Okładka ksiązki - Maluszek już wie. W parku

Twoje dziecko patrzy, słucha, poznaje! ,,Maluszek już wie" to seria książeczek edukacyjnych w formie harmonijki, zawierających nowe słowa, kolorowe i realistyczne...

Jak rysować. Zwierzęta w zoo
Okładka ksiązki - Jak rysować. Zwierzęta w zoo

Proste wskazówki sprawiają, że rysowanie zwierząt staje się łatwe i zabawne. Wystarczy zacząć od podstawowych figur geometrycznych, a potem naśladować...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;