Nazzril - Ukryte Przeznaczenie

Przychodzi czas, w którym człowiek pragnie czegoś nowego. Targany emocjami Nazzril od zawsze tęsknił za czymś czego nie miał: wyjątkowym życiem. W końcu nadszedł czas letniego przesilenia, zwiastującego nie tylko nowe dla przyrody, ale również dla samego chłopaka. Tajemniczy, nieznajomy głos pojawiający się w głowie Nazzrila ogłasza, że oto przyszedł upragniony dzień szansy. Czym jest ten głos? Szaleństwem? Odbiciem duszy i pragnień? Czy on w ogóle istnieje?

Nazzril wyrusza w podróż, aby zrozumieć siebie jak i podszeptujący mu w jaźni sekret.

Informacje dodatkowe o Nazzril - Ukryte Przeznaczenie:

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2023-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

🗡🗡🗡🗡Recenzja Patronat 🗡🗡🗡🗡

Marcin Oswald Legawiec " Nazzril. Ukryte przeznaczenie "
@marcinoswald_legawiec

Wydawnictwo:Abyssos
@wydawnictwo_abyssos

Premiera książki 01/12/2023r ❗️❗️❗️

🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡🗡

" ,,Idź pod wiatr”, powiadasz? W życiu! Dziękuję za te wszystkie rady i bezcenne podpowiedzi. Sam zdecyduję, która droga najbliższa jest mojemu sercu..."

"Nazzril. Ukryte przeznaczenie" to historia, która opowiada o pragnieniu czegoś nowego w życiu.. Nazzril zawsze tęsknił za tym, czego nie miał - wyjątkowego życia.. Teraz, w czasie letniego przesilenia, wszystko się zmienia.. Tajemniczy głos, który pojawia się w jego głowie, ogłasza nadejście długo wyczekiwanej szansy..
To naprawdę fascynujące, prawda?

" Nazzril. Ukryte przeznaczenie" jest naprawdę ekscytującą i pełeną tajemnicy powieścią..
Od samego początku wciąga czytelnika swoją fascynującą historią o marzeniach i odkryciach..
Autor doskonale oddaje atmosferę oczekiwania na coś nowego i niezwykłego w życiu.. Opisuje letnią porę roku jako czas, który przynosi zmiany zarówno w przyrodzie, jak i w nas samych..

Wprowadzenie tajemniczego głosu, który nagle pojawia się w głowie głównego bohatera, dodaje tej opowieści nuty fantastyki.. Czy ten głos jest prawdziwy czy tylko wytworem wyobraźni? To pytanie zapewnia czytelnikowi dodatkową dawkę intrygi i ciekawości..

Podróż głównego bohatera, mająca na celu odkrycie tajemnicy tego głosu, jest centralnym punktem tej historii.. Autor doskonale oddaje ducha przygody i odkrywania, który towarzyszy naszemu bohaterowi w jego poszukiwaniach.. Czytelnik nie może się doczekać, jakie niesamowite stworzenia i wydarzenia czekają na bohatera w trakcie tej podróży..

Cała powieść jest napisana w sposób, który wciąga czytelnika od pierwszego zdania.. Autor wykorzystuje prosty, ale skuteczny język, który sprawia, że historia jest łatwa do zrozumienia i emocjonująca.. Czytając tę książkę, czuję się jakbym sam był częścią tej fantastycznej opowieści..

Podsumowując, ta powieść to prawdziwa uczta dla miłośników powieści fantastycznych.. Autor doskonale balansuje między tajemnicą, przygodą i magią, tworząc historię, która wciągnie nas do samego końca..

" Idź przez życie tak, jak podpowiada ci drugie »ja«.
Żeby żyć zgodnie z samym sobą, musisz usłyszeć głos, ten prawdziwy głos. Musisz umieć odróżnić go od innych, od tych, które będą mącić w twojej głowie. Jeśli posiądziesz tę moc, zrozumiesz, dlaczego istniejesz i co jest twoim prawdziwym przeznaczeniem. Nic i nikt nie będzie w stanie cię zatrzymać. Osiągniesz to, czego będziesz pragnął, tylko usłysz szept i podążaj za nim. Jeśli się tego nauczysz, rozpoznasz go, nawet w największej ciemności... "

Nazzril, nasz bohater, zaczyna coraz bardziej zastanawiać się nad sensem życia. Jego dusza krzyczy coraz głośniej, i nie może przejść obojętnie obok tego uczucia. Kiedy Nazzril kończy osiemnaście lat, rzeczywistość wokół niego zmienia się całkowicie. W jego głowie pojawia się tajemniczy głos, który zaczyna dawać mu rady i wprowadzać go w świat pełen krwi i niewyjaśnionych tajemnic..

Z każdym zdobytym doświadczeniem, więź między Nazzrilem a tajemniczym głosem staje się coraz silniejsza.. Wydaje się, że ta więź prowadzi go wprost ku nieoczywistemu i przede wszystkim mrocznemu przeznaczeniu..

Avatar użytkownika - OnTheOtherSide
OnTheOtherSide
Przeczytane:2024-01-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Nikt nie jest w stanie oszukać swojego przeznaczenia, które wraz z narodzinami wybiera człowieka i prowadzi go aż do śmierci"

Każdy zanim osiągnie pełnoletność, żyje w świecie marzeń i pragnień, które na ogół weryfikuje rzeczywistość. Co prawda każdy ma prawo nieustannie dążyć do spełnienia swoich marzeń lecz świat po przekroczeniu wspomnianej granicy wieku rządzi się swoimi prawami. Spada na nas coraz więcej obowiązków, zmieniają się priorytety, a świat marzeń schodzi na drugi plan. Nasz los jest niezależny od nas samych i ciąg zdarzeń powoduje, że sprawia wrażenie że ktoś wybrał za nas drogę, którą mamy podążać. Zazwyczaj nazywamy to przeznaczeniem- tak jest łatwiej zrozumieć coś czego nie rozumiemy. Wydaje nam się, że mamy kontrolę lecz to tylko złudzenie dzięki, któremu nie wpadamy w obłęd, a przeznaczenie wypełnia się każdego dnia bez względu jaką decyzję podejmiemy, nie wiedząc czy jest ona zgodna z założeniami jakie stawia nam los.

NAZZRIL.UKRYTE PRZEZNACZENIE, to świetna pozycja fantasy, w której przyjdzie nam przeżyć niezwykłą przygodę wraz z głównym bohaterem Nazrillem. Młodym chłopakiem, który zbliża się do pełnoletności. Dotychczasowe sielankowe życie z dnia na dzień dla młodzieńca okaże się sporym wyzwaniem. W jego głowie pojawia się głos, który próbuje wpłynąć na podejmowane przez niego decyzje. To jednak niejedyny problem, który wstrząśnie chłopakiem. Na jaw wychodzą fakty, które były ukrywane przez jego rodziców, którzy nadal próbując go chronić przed jego przeznaczeniem, opowiadają mu o jego przeszłości oraz przyszłości, w której przyjdzie mu nieść brzemię przeznaczenia. Pojawia się wiele pytań bez odpowiedzi, domysłów co momentami jest na tyle ciężkie, że wątłe ramiona nie są wstanie unieść problemu, a decyzje które będzie musiał podjąć mają swoje konsekwencje. Każdy następny dzień dostarcza kolejnych wieści, które przewracają dotychczasowe życie do góry nogami.
Marcin Legawiec zabiera swoich czytelników do świata zbliżonego do średniowiecza. Jednak w świecie autora panuje magia, magiczne przedmioty, które odgrywają znaczną rolę, a są powielane w wielu powieściach fantasy. To zupełnie nie przeszkadza by poczuć prawdziwy smak przygody u boku Nazrilla, na którym głównie skupia się autor przez całą książkę.

Czyta się błyskawicznie, prosty przystępny język sprawia, że książkę dosłownie się pochłania.

W tej pozycji literackiej doszukamy się wywodów filozoficznych, które z pewnością zaskoczą i po przeczytaniu pozostaną na długo w głowie, tym samym powodując wewnętrzną dyskusję- podobnie jak u głównego bohatera. W książce nie brakuje intrygi, tajemnic, które szerzą się do samego końca co powoduje, że nie wiemy, po której stronie powinniśmy stanąć, kto jest naszym przyjacielem, a kto wrogiem, Autor umiejętnie wprowadza niepewność poprzez prowadzone monologi i przemyślenia Nazrilla.

Płynność czytania powoduje, że szybko zmierzamy do końca, który może okazać się rozczarowujący ! Dlatego, że na kolejne perypetie młodego bohatera przyjdzie nam poczekać !

Śmiało polecam wyruszyć w tę niecodzienną podróż, w której czuć powiew świeżości. Autor zapewnia niebanalne przygody w świecie magii, przepełnionego intrygą, mrocznymi tajemnicami.
Być może po przeczytaniu czytelnik zastanowi się nad własnym życiem i jego przeznaczeniem, a także wyciągnie ciekawe wnioski !

On The Other Side

www.facebook.com/RodzinnyBlogKulturalny/

Nazzril mieszka w małej wiosce. Ma dwójkę przyjaciół, z którymi spędza dużo czasu. Podczas ich jednego spotkania Senko mówi im, że podczas pełnej pełni księżyca w pobliżu okolicznych bagien pojawia się cmentarz, w którym pochowani są najwięksi wojownicy czy królowie. Młodzież postanawia je odnaleźć, ponieważ pełnia się zbliża. Tylko Nazzril ma wątpliwości, bo z jednej strony niczego mu nie brakuje i ma spokojne życie, a z drugiej ta stagnacja i monotonia zaczynają mu doskwierać i czuje, że może więcej. Poszukiwania nie kończą się tak jak podejrzewali, a przez to nasz główny bohater dowiaduje się o swoim przeznaczeniu oraz znaczącej roli w dziejach świata. Tylko czy taka przyszłość mu się spodoba? Czy uda mu się sprostać zadaniu? Dlaczego nagle zaczyna słyszeć jakiś głos w głowie?

Po lekturze mam o niej dużo myśli. Mimo, że minęło już kilka dni od jej przeczytania, to dalej mam mętlik. Sam opis był bardzo enigmatyczny i byłam ciekawa co się wydarzy w środku. No i to była dość ciekawa i zaskakująca przygoda, jednak jest kilka aspektów, które wymagałyby dopracowania. No ale wszystko opowiem po kolei.

Świat wykreowany przez autorka jest interesujący i ma aspekty, które osobiście uwielbiam w literaturze. Kwestie przeznaczenia, intrygi królewskie czy nie taka popularna magia. To było naprawdę świetne i z przyjemnością śledziłam te wątki. To zostało dobrze przedstawione, tylko szkoda, że mamy ograniczenia odnośnie lokalizacji, bo większość wydarzeń dzieje się w pięciu czy sześciu miejscach. Oczywiście są pojedyncze akcje w innych miejscach, ale szkoda jakoś da się z tym przeżyć.

Jeżeli chodzi o bohaterów to mamy dość dużą różnorodność. Nazzril to młody chłopak, który szuka swojego miejsca na świecie i chciałby zrobić coś więcej niż dotychczas. Gdy spada na niego prawda, można odczuć że go to wszystko przytłacza i na szczęście autor zadbał o to, by chłopak od razu był we wszystkim najlepszy czy chętnie by ruszał w pierwszej linii do boju. Ma wątpliwości, obawy i nie daje wszystkiemu, co usłyszy, wiary. To naprawdę bardzo dobra cecha. Mamy też dużo postaci pobocznych, które mieszają w podróży bohatera i wzbudzają wątpliwości. Jest też Ledan, który od samego początku był bardzo tajemniczą postacią i do końca taki pozostawał. Budowane wokół niego napięcie i tajemnice zostały mistrzowsko rozegrane!

No i to jest ten moment kiedy zacznę trochę narzekać, ale też biorę na to kilka poprawek. Jeżeli chodzi o sam styl i język no zastrzeżenia są. Niestety korekta i redakcja leży i płacze. Ilość "zjedzonych" literek, użycie złej formy czy błędnie skonstruowane zdania pojawiały się często. Co mnie zaskoczyło to fakt, że było ich więcej w pierwszej połowie niż w drugiej. Raczej był obstawiała odwrotną sytuację, no ale cóż... Sam styl jest dość prosty i przystępny. Chociaż miałam kilka takich momentów, gdy nie wiedziałam o czym czytam. Jakoś niektóre informacje były tak dziwnie sformułowane czy przedstawione, że gubiłam, co tam się dzieje. Przez to, że było kilka błędów, że przy wypowiedziach podawano złe imię postaci, która to mówiła można było się pomylić w dialogach. Chociaż zakończenie tego tomu było mocno zaskakujące! To jest chyba najmocniejszy aspekt całej książki i czytało mi się to rewelacyjnie z zapartym tchem!

Także podsumowując jest to naprawdę interesujący tytuł. Od momentu, gdy trafiła w moje ręce, była intrygująca a opis wiele nie zdradzał. To zdecydowanie lektura dla osób, które lubią fantastykę, intrygi królewskie, motyw wybrańca i z góry ustalonego przeznaczenia. Dodatkowo lubią bardzo pędzącą akcję niż skupianie się na wydłużonych opisach. W sprawie tych błędów pisałam z autorem i drugi nakład ma być już ładnie poprawiony, także mam nadzieję, że uda się Wam zdobyć już dobry egzemplarz. Osobiście, mam ogromną nadzieję, że na kontynuację nie będziemy musieli długo czekać i poznamy dalszy przygody Nazzrila!

Przepraszam za krzywdę. Trzy wspomnienia z dzieciństwa
Marcin Legawiec0
Okładka ksiązki - Przepraszam za krzywdę. Trzy wspomnienia z dzieciństwa

Gwałcony zaczyna gwałcić, aby nauczyć gwałcenia, czyli historia człowieka, który przeżył piekło, aby stać się "Aniołem" Głównym bohaterem książki jest...