Nie zapomnę o tobie

Rozgrzej serce w greckim słońcu

Emilia nie wierzy w miłość. Po tym jak ojciec odszedł do innej, mama wychowała ją sama. To ona nauczyła dziewczynę, że zawsze, niezależnie od sytuacji, trzeba walczyć o swoje

i podążać za marzeniami. Gdy więc pojawia się szansa na pracę w magicznym greckim miasteczku, Emilia nie waha się ani chwili. Już w samolocie okazuje się jednak, że coś poszło nie tak. Do Grecji nie leci sama, a z Mateuszem, który twierdzi, że to on otrzymał tę pracę. Na miejscu zaś, po serii zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń, na jej drodze staje tajemniczy Nikias, który otwiera przed nią zupełnie nowy, gorący od greckiego słońca świat.

Tymczasem w Polsce jej mama, Danka, spotyka miłość sprzed lat. I choć rozsądek podpowiada zupełnie co innego, serce nie daje za wygraną. Dawno zapomniane marzenia zaczynają tlić się na nowo, zmieniając życie nie tylko Dance, ale i nieświadomej niczego Emilii.

Czy wielkie uczucie może się zdarzyć tylko raz?

Monika Michalik to laureatka konkursu ,,Jak zostać ulubioną pisarką Polek?". Serca czytelniczek zdobyła powieścią Bądź moim marzeniem, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia autorki, a Zaczekaj na mnie została wybrana najlepszą książką na lato 2020.

Informacje dodatkowe o Nie zapomnę o tobie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-05-19

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Nie zapomnę o tobie

Nie zapomnę o tobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-07-11,

Ojejku!
Cóż to była za podróż... wiecie, że kocham Grecję i tutaj znów miałam okazję się do niej przenieść 😍

Emilia mieszka tylko z mamą. Taty nie znała, nie wierzyła w miłość. Pewnego razu wzięła udział w konkursie. Zajęła w nim drugie miejsce i hotel w Grecji zaproponował jej prace jako sprzątaczka... niestety nie była to praca jej marzeń, a konkurs w którym brała udział polegał na napisaniu programu animacji dla dzieci i dorosłych. Przegrała o włos...

Ale cóż!
Zgodziła się.

W samolocie poznała Mateusza, który bardzo ją irytował. Po krótkim czasie okazało się, że to on jest zwycięzcą i poprowadzi animacje w hotelu, gdzie będzie również pracowała Emilka.

Dziewczyna jest rozgoryczona. Chłopakowi zabawy w ogóle nie idą... Ale pewnego razu postanawia mu pomóc. Ich znajomość się zacieśnia. Są pierwsze pocałunki..motyle w brzuchu...Ale Mateusz jest rozchwytywany wśród innych dziewczyn...

Czy między nimi pojawi się uczucie?

Z drugiej strony mamy Kassandre, która pracuje z Emilką. Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniły, no a Kassandra ma przystojnego brata Nikiasa...

Obaj chłopcy siedzą głęboko w głowie dziewczynie. Ma ciężko z zaufaniem. Nie wie co robić. Po pewnym czasie wraca do Polski...

Ale czy to będzie jej koniec przygody z Grecją?

Słuchajcie!

Książka jest rewelacyjna! Czytało mi się ją cudownie😍 pewna historia zawarta w powieści jest dla mnie nieprawdopodobna, ale co tam! Pomarzyć zawsze można 🙈

Gorąco polecam na te lato i czekam na kolejną część 💙

"W życiu nie chodzi o to, aby z kimś dobrze wyglądać. Chodzi o to, by... z tym kimś być. Całym sobą..."

Emilia właśnie wchodzi w dorosłość, Po zakończeniu szkoły postanawia iść do pracy, żeby odciążyć finansową swoją mamę. Dziewczyna wychowuje się bez ojca, nic nie wie o tym mężczyźnie, a matka na ten temat nie chce rozmawiać. Emilia dostała szansę na pracę w greckim hotelu, w konkursie zajęła drugie miejsce więc nagrodą jest wyjazd do Grecji. Dziewczyna nie waha się zbyt długo. W samolocie poznaje Mateusza i jak się okazuje, on również jedzie do tego samego hotelu do pracy, z taka różnicą, że on zajął pierwsze miejsce w konkursie. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że nie wszystko jest tak, jak Emilia sobie wyobrażała. Miała pracować jako obsługa hotelowa i zamiast być recepcjonistką, została sprzątaczką. Po serii nieprzyjemnych zdarzeń na drodze Emilii, oprócz Mateusza, staje przystojny Nikias. On pokaże jej Grecje, o jakiej nie marzyła.

A w Polsce, matka Emilii Danka, spotyka swojego znajomego sprzed lat. To spotkanie odmieni życie kobiety i jej córki na zawsze.

Książka napisana jest bardzo lekko, dzięki temu czyta się szybko i po prostu przyjemnie. Widzimy Grecję oczami Emilii. Możemy razem z nią przejść się wąskimi uliczkami, posłuchać greckiej muzyki, poczuć upalny, grecki dzień. Nie ma w książce opisów brutalnego świata, przestępczości, narkotyków itd. Piękna Grecja, pierwsza miłość, przyjaźń i ciekawe losy głównych bohaterów. I chociaż niektóre rzeczy można przewidzieć, można podejrzewać jak powieść się zakończy, to jednak nie tracimy radości z czytania. A nawet może coś zaskoczyć:) "Nie zapomnę o tobie" będzie miała swoją kontynuację, a ja z przyjemnością poznam dalsze losy Emilii.

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-05-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Twórczość Moniki Michalik znam od jej debiutu, który został wydany dwa lata temu. Już wtedy polubiłam jej sposób tworzenia i z wielkim zadowoleniem przyjęłam jej kolejne książki. Niedawno, wydawała swoją trzecią powieść, która nosi tytuł „Nie zapomnę o tobie”. Kiedy tylko po raz pierwszy zobaczyłam jej zapowiedź, to od razu wiedziałam, że ją przeczytam. Spodziewałam się kolejnej książki, którą dobrze się czyta i przeniesie mnie do letnich dni.

Monika Michalik po raz kolejny przeniosła mnie do wakacyjnej krainy. Tym razem dostałam Grecję, słońce, przystojnych mężczyzn i oczywiście wakacyjne romanse. Od pierwszej strony bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Pani Michalik ma bardzo przyjemny i lekki styl pisania, co sprawia, że jej najnowsza powieść pod tytułem „Nie zapomnę o tobie” idealnie się sprawdzi jako wakacyjne czytadło.

Z książką „Nie zapomnę o tobie” spędziłam idealny jeden wieczór. W moim przypadku bardzo dobrze sprawdziła się jako relaksująca lektura. Co prawda nie można od niej zbyt dużo oczekiwać i można się domyślić jak zakończy się większość poruszonych przez autorkę wątków. To jednak jestem zadowolona z tego co otrzymałam i z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści pani Michalak. „Nie zapomnę o tobie” jest to książka, którą po prostu dobrze się czyta i aż chce się spędzać wieczory z takimi lekturami.

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Lekka wakacyjna opowieść o miłości w różnych aspektach

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Grecja to dla wielu wymarzony kierunek wakacyjny. Dla Emilii to szansa na poznanie innego świata oraz ciekawą pracę. Co zrobi gdy rzeczywistość z którą przyjdzie jej się zmierzyć nie będzie się pokrywać z jej planami? Jak wpłyną na jej losy nowo poznani ludzie? To właśnie z Emilią zwiedzimy urocze Greckie zakątki, poznamy smak złamanego serca, zakochamy się, a nawet znajdziemy brakujący element, który zawsze doskwierał jej w życiu. Gotowi na tę podróż? Nie ma lepszej pory na letnie klimaty niż szarość i śnieg za oknem, więc kto jeszcze nie czytał tej najnowszej propozycji od Pani Moniki Michalik, może śmiało się za nią zabrać. Bo mam nadzieję, że kontynuacja losów bohaterów pojawi się już niebawem :-)
Emilia to spokojna i wyważona dziewczyna. Marzy o studiach, jednak wie, że byłyby zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Wychowywana przez matkę, która nie chce wspominać jej ojca. Wyjazd do Grecji jawi się jej jako otwarcie nowych możliwości, podszlifowanie języka, zwłaszcza, że widzi swoją przyszłość w turystyce. To ten typ młodej kobiety, do której od razu pałamy sympatią, a ona swoją niewinnością i delikatnością z miejsca wkrada się w serce czytelnika. Życie jednak szykuje dla niej duże wyzwania. Czy sobie poradzi?
Danka, mama Emi, to kobieta, która wiele przeszła. Jej złamane serce, pomimo upływu dwóch dekad, nigdy się nie zaleczyło. Gdy miłość twojego życia znika z dnia na dzień, jak można się z tym pogodzić? Danuta ciężko pracuje, i choć niewiele w swoim życiu osiągnęła, to najważniejsze dla niej jest, by jej córka wiodła lepsze życie. Nie sadziła jednak, że wyjazd Emi do Grecji będzie początkiem diametralnych zmian również i dla niej.
Tematycznie to lżejsza od poprzednich powieści książka Autorki. Z drugiej strony, nie waha się, by wplatać do fabuły tematy, nad którymi warto się pochylić. Czy mimo upływu lat można kogoś nieustannie kochać? Czy miłość może przetrwać pomimo odległości? Ponadto obrazuje również codzienność pracy zwykłych ludzi oraz tego, jak obcokrajowcy nie zawsze przychylnie są traktowani za granicą. Dużo bardziej przemówił do mnie wątek Danusi, chyba głównie dlatego, że wiek nastoletni jawi mi się już za mgłą ;-) Ale i postać Emilii jest ciekawie wykreowana, a sama dziewczyna nad wyraz dojrzała, choć na naszych oczach dopiero uczy się życia. Polecam cały dorobek Autorki, to idealny sposób na relaks, zanurzenie się w innym świecie, ale i przewartościowanie pewnych zwykłych, codziennych spraw.

Okładki książek Pani Moniki Michalik z powodzeniem mogłyby być pocztówkami wysyłanymi już niestety coraz rzadziej z urlopowych wypoczynków. Są bardzo słoneczne i wakacyjne. Podobnie rzecz ma się w przypadku treści powieści. Czytelnicy mogą spodziewać się przyjemnych, lekkich fabuł przenoszących w zupełnie inne rejony świata. Ale trzeba tutaj zaznaczyć, że nie są one pozbawione momentów przyśpieszających bicia serca.

Emilię wychowywała tylko mama. Teraz, kiedy dziewczyna jest już dorosła, chce zdjąć ciężar niewątpliwie przygniatający rodzicielkę. W tym celu nie wybiera się na studia dzienne, ale zaoczne. Nim jednak rok akademicki na dobre się rozpocznie, Emilia wyjeżdża za granicę a konkretnie do Grecji. W tamtejszym hotelu obejmie stanowisko pracownika obsługi. Brzmi dobrze, prawda? Kiedy dziewczyna pojawia się na miejscu i poznaje szczegóły zatrudnienia, uśmiech jakby maleje. Jednak nie poddaje się i kontynuuje tę drogę, na której spotyka osoby, z którymi zawiązana więź zdaje się naprawdę silna. W pięknych okolicznościach przyrody czas płynie spokojnie i tak byłoby nadal gdyby nie zdarzenie, które wytrąca główną bohaterkę z równowagi a chociaż to ona jest stroną poszkodowaną, zostaje wyrzucona z pracy. Niemniej jednak również ta sytuacja ma swoje plusy... Ogólnie rzecz ujmując wyjazd Emilii jest bardzo istotny w jej życiu co pokazuje, że zawsze warto mieć nadzieję i nigdy nie wiadomo który moment, która podróż okaże się przełomowa.

Jak tak sobie myślę o tej powieści, dochodzę do wniosku, że Pani Monika chciała Emilię oszlifować bo widzi w niej mądrą, piękną dziewczynę, która stanie się taką samą kobietą. ,,Nie zapomnę o tobie" to wstęp. Niebawem poznamy dalsze losy bohaterów. Przyznam, że chętnie wezmę do ręki kontynuację ponieważ niniejsza książka bardzo miło mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że moje myśli pójdą zgodnie z myślami autorki. Fakt, lubię jak nie mogę rozgryźć zakończenia historii, ale w tym przypadku naprawdę cieszę się, że wszystko wygląda właśnie tak.

Chociaż jest to tytuł zdecydowanie letni i wakacyjny, uważam, że jeżeli skuszą się Państwo na niego teraz, nie będziecie rozczarowani. Wprowadzi Was w dobry nastrój i rozświetli codzienność często już szarą i ponurą.

Współpraca z Wydawnictwem Znak.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2022-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,
Zapach pustyni
Monika Michalik0
Okładka ksiązki - Zapach pustyni

Kiedy w firmie, w której pracuje Malwina, pojawia się możliwość wyjazdu na trzymiesięczny kontrakt do Dubaju, kobieta jest rozdarta. Praca w Emiratach...

Bądź moim marzeniem
Monika Michalik0
Okładka ksiązki - Bądź moim marzeniem

Nawet w najczarniejszych chwilach warto dać szansę szczęściu i prawdziwej miłości.Zaledwie kilka godzin przed wymarzoną podróżą na Korfu Tomek...