Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów

W świecie Marzenki, każdy dzień to nowa przygoda w poszukiwaniu skarbów. Ale nie są to typowe skarby, które znamy z legend i starych opowieści. Dla młodej poszukiwaczki, prawdziwe skarby okazują się tymi, które kryją w sobie niezwykłe historie i emocje. Od tajemniczych pamiątek w starej kamienicy, przez ukryty gest wdzięczności, aż po niespodziewane odkrycie na starym zamku.

Każda z opowieści ukazuje, że dla Marzenki prawdziwe skarby to te, które dotykają serca.

Informacje dodatkowe o Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów:

Wydawnictwo: Miasto Książek
Data wydania: 2023-11-08

Tagi: skarb przygody poszukiwaczka historia skarb Historia poszukiwaczka przygody

Kup książkę Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów

Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów - opinie o książce

„Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów” Joanny Wiśnios to historia, którą poznawałam wspólnie z moimi dziećmi, które uwielbiają słuchać czytane im bajeczki. Ten tytuł towarzyszył nam przez trzy kolejne wieczory, gdyż całość została podzielona na trzy historie, w których główna bohaterka, którą jest Marzenka, przeżywająca za każdym razem inne przygody, podczas poszukiwania skarbów!
Marzenka, która jest już dorosłą kobietą, wspomina swoje dziecięce przygody, gdy rodzice nie zawsze znajdowali dla niej czas, uciekała do Pani Józi, która mieszkała w tej samej kamienicy. To właśnie kobieta była jej powierniczką, która zawsze znalazła czas, by wysłuchać „małe, wielkie” problemy i dylematy dziewczynki. Bardzo często w życiu tak niestety bywa, że nasi najbliżsi są zbyt zajęci przyziemnymi, domowymi obowiązkami, aby znaleźć czas dla nas i naszych problemów. Marzenka postanawia znaleźć skarb, a w tym celu sama wybiera się na strych, ale także i do piwnicy, która jednak często bywa dla dzieci mroczna i przerażająca. Dziewczynka szybko się nie poddaje, a uparcie dąży do wyznaczonego sobie celu, przez co udaje jej się podczas swoich przygód odnaleźć nie jeden skarb! Jednak najważniejszy skarb, który odnajduje, zostaje z nią już na zawsze i na zawsze zmienia jej życie! Aczkolwiek tego, co to za skarb nie zdradzę, bo warto przekonać się samemu!
Każdy z nas był kiedyś mały i uwielbiał szukanie skarbów, myślę, że to jest ukryte w dziecięcej, ciekawskiej świata naturze. Ja postać Marzenki od początku bardzo polubiła, przede wszystkim dlatego, że przypominała mi mnie samą, która nigdy nie odpuszczała i nie zastanawiałam się nad możliwością konsekwencji! Po przeczytaniu książeczki zauważyłam również u mojego czteroletniego synka zwiększoną ciekawość poszukiwaniem skarbów i zabawy właśnie w tym kierunku! Bardzo mnie to cieszy, bo pokazuje, że czytanie z dziećmi jest niezwykle istotne, pobudza ich wyobraźnię i podsuwa nowe pomysły!
„Niezwykłe przygody małej poszukiwaczki skarbów” to wspaniała historia, która spodoba się zarówno najmłodszym czytelnikom, jak i idealnie nada się dla dzieciaków, które już same rozpoczęły swoją przygodę z czytaniem. Ja z całego serca polecam!
Książka z Klubu Recenzenta serwisu