Ta książka jest dla każdej osoby, która zmaga się z silnymi emocjami i szuka wytłumaczenia swoich reakcji, która walczy i czuje się samotna oraz myśli, że jest bezwartościowa, niekochana lub nielubiana. Bardzo trudno jest odgadnąć, co dzieje się w głowie, kiedy cierpimy i nie możemy powstrzymać swojego samokrytycznego wewnętrznego głosu. Jeszcze trudniej jest wiedzieć, od czego zacząć, gdy szukamy wiedzy lub wsparcia.
Tutaj znajdziesz jasne, prawdziwe, pozbawione żargonu informacje o najczęstszych kryzysach psychicznych, a także pierwszy test samooceny oraz arkusze do samodzielnej pracy. Uzyskasz wskazówki, gdzie znaleźć pomoc i jak rozmawiać o swoim stanie psychicznym z przyjaciółmi, rodziną i lekarzami. Otrzymasz narzędzia wspierające zachowanie zdrowia.

„Polecam tę książkę między innymi osobom młodym oraz młodym dorosłym, szukającym drogi wyjścia z życiowego potrzasku. Polecam ją również tym, którzy chcą zrozumieć i mądrze wspierać osoby doświadczające kryzysów psychicznych. Trzymam za Was kciuki!”

Maria Sitarska – psycholożka i psychoterapeutka, współredaktorka portalu opsychologii.pl, współtwórczyni Fundacji Trzy Bramy

Informacje dodatkowe o Od czego zacząć. Poradnik przetrwania lęku, depresji i innych kryzysów psychicznych:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Od czego zacząć. Poradnik przetrwania lęku, depresji i innych kryzysów psychicznych

Od czego zacząć. Poradnik przetrwania lęku, depresji i innych kryzysów psychicznych - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Od czego zacząć" to znakomita książka, która sądzę że pomoże uporządkować myśli nie jednej osobie. Jeśli więc masz poczucie, że nie czujesz się normalnie, coś się zmieniło, coś jest nie tak, emocje czasami biorą górę, są zbyt trudne. Walczysz z samotnością, masz poczucie, że nikt cię nie rozumie, czujesz się bezwartościowy lub nielubiany ta książka jest dla ciebie.
Po pierwsze znajdziemy tu proste opisy różnych chorób psychicznych, które mogą się pojawić u każdego z nas. Oprócz opisu wyszczególnione są konkretne objawy, dzięki czemu łatwiej będzie ci zrozumieć, czy to właśnie to dolega tobie. Znajduje się tu nawet test zdrowia psychicznego, abyś mógł sam sprawdzić czy to naturalny smutek, czy może warto byłoby porozmawiać o tym ze specjalistą. Wiadomo, że takie rozmowy są trudne, książka ta przygotowuje i do tego. Wyjaśnia, że faktycznie warto rozmawiać z bliskimi o tym jak się czujesz, a nawet daje przykładowy arkusz takiej rozmowy. Być może brzmi to zaskakująco, jednak w sytuacji stresu (a nikt nie lubi rozmawiać o problemach psychicznych) taki arkusz będzie pomocny i będzie pokazywał co warto w takiej rozmowie zawrzeć. Następnie mamy podpowiedzi gdzie szukać pomocy, oraz jak radzić sobie samemu w trudnych sytuacjach. Tu są już konkretne pomocne ćwiczenia. Jako psycholog od razu powiem, że są sensowne i nikomu nie zrobią krzywdy, a naprawdę mogą pomóc. Oprócz tego sama otoczka wizualna książki jest świetna, jest tu dużo rysunków idealnie obrazujących różne odczucia. Najważniejsze treści za zaznaczone, dzięki czemu szybko można znaleźć to czego potrzebujemy. Chciałabym aby ta książka była ogólnie dostępna dla młodzieży, która często myśli, że jest sama i że nikt inny tak nie czuje. Drogi rodzicu jeśli masz poczucie, że coś jest nie tak i martwisz się o swoje dziecko, może warto mu podsunąć taką książkę, która może ułatwić rozmowę o różnych problemach i dzięki czemu wspólnie poszukacie adekwatnych rozwiązań.