Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Plamki

Drugi tomik nowej serii napisany przez doświadczoną logopedkę i animatorkę!

Olo miał dzisiaj świetny dzień wypełniony tym, co najbardziej lubi - sportem. Dzień Awy nie układał się aż tak dobrze - plama na skarpetce, plama na bluzce, plama na rysunku... To wszystko sprawiło, że Awa poczuła się smutna i rozzłoszczona. Na szczęście mama zna świetną historyjkę o kolorowych plamkach. Okazuje się, że niektóre plamy mogą wywołać wesoły uśmiech.

Często nie jesteśmy świadomi, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze. Wykorzystując rączki podczas lektury, maluch aktywizuje elementy kory mózgowej odpowiedzialne za ruch, a tym samym pobudza ośrodek ruchowy mowy.

Wspólne czytanie i zadania wspierające rozwój gwarantują, że czas spędzony z książką Moniki Skikiewicz zaprocentuje, a sympatyczne obrazki podbiją serca maluchów.

Informacje dodatkowe o Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Plamki:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2022-09-07

Kup książkę Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Plamki

Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Plamki - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-10-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Olo i Awa ponownie zapraszają do wspólnej zabawy. To już drugi tytuł z logopedycznej serii książek dla dzieci autorstwa Moniki Skikiewicz

Dzień Awy nie należał do udanych.

Plama na skarpetce, rysunku i ulubionej sukience skutecznie popsuła jej humor.

Miarka przebierała się, gdy dziewczynka przewróciła się i wypada prosto do błota. Rozłoszczona wybuchła płaczem. Wtedy z pomocą przyszła mama, która pokazała, że niektóre plamy mogą wywołać uśmiech na twarzy i stanowić element świetnej zabawy.

Ta niewielkich rozmiarów książeczka to prawdziwa kopalnia pomysłów na proste i wciągające aktywności, dające duże pole do popisu kreatywności.

Bohaterowie zachęcają do zabaw ruchowych usprawniających motorykę małą oraz dużą jak i typowych ćwiczeń logopedycznych wpływających na prawidłową wymowę oraz pracę języka.

Ruch jest jednym z ważniejszych elementów stymulujących rozwój mowy. Dlatego razem z Olem i Awą dzieci będą biegać, skakać, zmieniać się w robaczki, rysować po śladzie i chuchać na kolorowe plamki. Równocześnie poznając i naśladując emocje, ćwicząc przy tym spostrzegawczość. Przygody Awy stanowią świetny pretekst do rozmowy uczuciach oraz sposobach radzenia sobie z tymi negatywnymi.

Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Kredki
Monika Skikiewicz0
Okładka ksiązki - Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Kredki

Nowa seria napisana przez doświadczoną logopedkę i animatorkę! Olo, Awa i ich sympatyczna rodzinka zapraszają do wspólnej zabawy. Poznajcie ciekawe...

Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Znaki
Monika Skikiewicz0
Okładka ksiązki - Olo i Awa. Logopedyczna zabawa. Znaki

Czwarty tomik w logopedycznej serii Moniki Skikiewicz. Olo przygotowuje się do egzaminu na kartę rowerową - wie już wszystko o znakach drogowych i o budowie...