Operacja Człowiek w Czerni

Druga część detektywistycznej serii dla dzieci. Pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę?

Informacje dodatkowe o Operacja Człowiek w Czerni:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2015-05-15
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Operacja Człowiek w Czerni

Operacja Człowiek w Czerni - opinie o książce

Przerażone dzieci trzymające w ręku drewnianą skrzynkę budzą zaciekawienie czytelnika już od okładki. Następnie uwagę czytelnika przyciąga mapa miasteczka Elvestad. To tu mieszkają mali detektywi – pomysłowa, wysportowana znawczyni komputerów Tiril oraz bystry, zaradny Oliver ze smykałką do techniki. Razem pracują w Biurze Detektywistycznym nr 2. Towarzyszy im pies tropiący Otto, który ma nosa do tajemnic.

Jeszcze jedna dziura. I kolejna. (s. 12)

Na przejażdżce rowerowej przez Równinę Oliver fika koziołka przez kierownicę i upada. Okazuje się, że wpadł do głębokiej dziury. Tych dziur jest aż sześć, a dzień wcześniej ich nie było. Włącza się ciekawość detektywistyczna, kto to zrobił i dlaczego. Prawdopodobnie jest to mężczyzna w czarnym płaszczu i wielkim kapeluszu nasuniętym na oczy, który pojawił się na skraju lasu i po chwili zniknął. Następnego dnia dziur przybyło. Tiril i Oliver postanawiają wrócić w nocy, ponieważ ponoć przestępca zawsze wraca na miejsce zbrodni. Tymczasem udają się do dziadka chłopca i dowiadują o przeszłości Równiny Włóczęgów.

Ich biuro mieściło się w piwnicy Olivera. (s. 18)

Trzeba przyznać, że mali detektywi są bardzo dobrze przygotowani do pracy i traktują ją poważnie. Mają swoje biuro, a w nim każdy ma biurko i szafkę na dokumenty, na ścianie wisiała biała tablica, jest też komputer, kanapa i lodówka. Do przemieszczania się służą im rowery. Rzetelnie pracują – zbierają dane, fakty, gromadzą dowody, obserwują i sami czegoś szukają jak ów tajemniczy Człowiek w Czerni. Można im pozazdrościć odwagi, choć i bez pomocy dorosłych czasem się nie obejdzie. Tym razem jest naprawdę groźnie. A przygody mogą być tez straszne, przynajmniej na początku.

Myślę, że to tajemnicza sprawa. (s. 22)

Autor i ilustrator przygotowali specjalnie dla czytelników detektywistyczne zagadki, głównie na spostrzegawczość. Książka napisana jest przystępnym językiem zrozumiałym dla dziecka. Czytanie ułatwia duża czcionka i duża ilość kolorowych ilustracji. To one nie pozwalają się oku męczyć, a dodatkowo barwnie ilustrują śledztwo małych detektywów i potęgują emocje czytelnika.

Operacja Czarny Las
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Czarny Las

Czternasty tom o przygodach młodych detektywów z Biura Detektywistycznego nr 2. Tirill i Olivier rozwiązują zagadki, z którymi nie radzą sobie dorośli...

Operacja Gra Pozorów
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Gra Pozorów

Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 powracają w dwudziestym pierwszym tomiku swoich przygód! Elvestad kolejny raz staje się areną niecodziennych...