Operacja Gra Pozorów

Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2 powracają w dwudziestym pierwszym tomiku swoich przygód!

Elvestad kolejny raz staje się areną niecodziennych, tajemniczych zdarzeń. Pośrodku stromej górki z przyczepy spada opona samochodowa. Tiril i Oliverowi ledwie udaje się uniknąć zderzenia z oponą, która pędzi dalej ulicą. Podczas pogoni za nią detektywi natrafiają na trop... szajki wyjątkowo podstępnych złodziei, którzy kradną w ich miasteczku auta. Czy Tiril i Oliver zdemaskują przebiegłych przestępców?

Informacje dodatkowe o Operacja Gra Pozorów:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-04-10
Tytuł oryginału: Dekkoperasjon

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Literatura detektywistyczna dla dzieci i młodzieży Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Operacja Gra Pozorów

Operacja Gra Pozorów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy są tu fani detektywistycznych historii? ??????

U nas niedawno rozkręciło się zainteresowanie śledczymi wątkami, więc ten cykl wpadł nam w oko ??

Tiril i Oliver to przyjaciele, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki, zwłaszcza te kryminalne. Nie przeoczą żadnego szczegółu.
Gdy wydaje się, że podejrzanych znaleźć jest niezwykle trudno i poddaje się nawet policja, dwójka dociekliwych dziecięcych umysłów potrafi zdziałać cuda.

Tym razem w okolicy zostaje skradzione auto, a gdy zostaje rozebrane z najbardziej użytecznych części - porzucone. Kto może stać za dokonaniem tego przestępstwa? Czyżby była to sprawka Bernharda Zgreda, właściciela złomowiska? W końcu to na jego terenie znajdują się części ze skradzionego samochodu. Czy jednak za tym niecnym wyczynem stoi Albert, który ma warsztat samochodowy?

Drzewo okazuje się dobrym punktem obserwacyjnym dla młodych detektywów, obserwują rozładunek auta z przyczepą...Czy to będzie kluczem do rozwiązania zagadki? Czy policja zareaguje na czas? Sprawa kradzieży może przybrać całkiem nieoczekiwany bieg...

Czytelnik zastanowi się, czy nadaje się na detektywa. Poćwiczy spostrzegawczość i dociekliwość. Grafika jest tutaj niesamowita, oddaje emocje historii i świetnie pasuje do detektywistycznego klimatu.

Serdecznie polecam. Na pewno uzupełnimy naszą biblioteczkę o pozostałe tytuły serii, choć nie trzeba czytać ich chronologicznie. To niezwykle wciągająca lektura, w której nie zabraknie mnóstwa emocji, dobrego humoru i ciekawie rozbudowanej fabuły.

Operacja Pirat
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Pirat

Już 11 książka z serii Operacja! Podczas wykonywania zlecenia na plaży Tiril i Oliver przypadkiem znajdują zakopany w piasku dziwny, stary talerz....

Operacja Czarny Las
Jrn Lier Horst0
Okładka ksiązki - Operacja Czarny Las

Czternasty tom o przygodach młodych detektywów z Biura Detektywistycznego nr 2. Tirill i Olivier rozwiązują zagadki, z którymi nie radzą sobie dorośli...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;