Oto opowieści dodające odwagi!

35 historii, które dadzą dzieciom siłę i pomogą pokonać przeciwności losu.

Dzieci - podobnie jak superbohaterowie - mają w swoich rękach wielką moc, ale też wielką odpowiedzialność za przyszłość. Aby mogły kształtować swoje życie oraz świat, w którym przyjdzie im żyć, muszą rozbudzić w sobie odwagę płynącą z poznania swoich mocnych stron.

Oto zbiór opowiadań, dzięki którym dzieci między innymi nauczą się radzić sobie z trudnościami, będą rozwijać kreatywność, dowiedzą się, jak pielęgnować opiekuńcze relacje oraz poznają wiele innych koncepcji, które pomogą im być odważnymi.

Poznaj 35 inspirujących historii wraz z refleksjami, które pomogą dzieciom doskonalić się w tej ekscytującej przygodzie, jaką jest życie. Oto książka dająca siłę, dzięki niej odkryjesz moc, która tkwi w każdym z nas. Odwaga to najlepsze paliwo i kompas do pokonywania przeszkód, osiągania celów i bycia bohaterem swojego życia.

Wiek: 9+

Informacje dodatkowe o Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: Cuentos para tener valor

Kup książkę Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu

Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-12-03,

Oto książka, która idealnie sprawdzi się w czasie rodzinnego czytania, bo wzbudzi refleksje i kreatywność u czytelnika w każdym wieku. Będzie siłą napędową do niesamowicie ważnych rozmów. Życie nie zawsze jest usłane różami, bywają w nim różnego rodzaju potknięcia, los wystawia nas na próbę, jednak nie warto się poddawać, a zmierzać przed siebie odważnie oraz z chęcią do działania i spełniania marzeń. Od nastawienia zależy naprawdę sporo. Przeczytamy 35 historii, które dadzą nam do myślenia i zaanalizowania działań osób, o których czytamy. Każdy z rozdziałów kończy część “Przemyśl to!”, co pozwoli lepiej zrozumieć nam przekaz opowieści. To wydanie dla dzieci, które pozytywnie wpłynie na ich rozwój osobisty, pozwoli zrozumieć wieke aspektów życia, jak to, że nad niektórymi rzeczami nie mamy kontroli, co nas umacnia, jak małe znaczenie powinna mieć opinia innych i jak znacząca jest moc bliskości ukochanych osób. Wszystkie mądrości pięknie się łączą w całość i skłonią do bycia wytrwałym w dążeniu do celu. To piękna i wartościowa książka, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. Warto przyjrzeć się tytułom tego autorskiego duetu: “Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” i “Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe”.

Czym jest odwaga? Jest to siła, która pozwala nam się rozwijać i walczyć o siebie, niestety niektórym kojarzy się ona ze zbyt dużą pewnością siebie i czasami osoby odważne, uważane są za samolubne, wyniosłe i pyskate, jak więc nie przekroczyć tej cienkiej granicy?
Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne to zbiór kilkudziesięciu opowiadań, które dadzą nam siłę do pokonywania przeciwności losu. Historie są naprawdę krótkie, ale do każdej mamy dołączony tekst, który interpretuje to opowiadanie i daje nam cenne wskazówki, z których warto korzystać. Każda z historii jest inna i uczy nas czegoś nowego, nie daje gotowych rozwiązań, a jedynie naprowadza nas na prawidłową drogę, co jest bardzo ważne, ponieważ to my sami musimy podjąć decyzję, jak postąpić w danych sytuacjach. Tak naprawdę nie możemy polegać ciągle na kimś, nawet jeżeli zawsze ma rację, ponieważ to na błędach uczymy się najbardziej i nawet złe sytuacje dają nam coś ważnego, potrzebnego do dalszego życia, a mianowicie własną mądrość życiową.
Ta książka to źródło ogromnej wiedzy, czytając ją, warto najpierw samemu spróbować zinterpretować opowiadania, a dopiero sięgać do opisu danej sytuacji i sprawdzić, czy dobrze sami w wydedukowaliśmy to, co miały z zadanie nam przekazać. Historie pokażą nam jak być odważnym, ale jednocześnie pokornym, cierpliwym i wspierającym innych, tak żeby nie tylko samemu mieć tę odwagę, ale uczyć też jej innych. Obecnie osoby znające swoją wartość postrzegane są jako, zadzierające nosa i przechwalające się, ale te cechy są równie ważne, bo musimy być dumni ze swojej pracy i ją doceniać, nie warto umniejszać sobie tylko dlatego, że inni nie potrafią wyjść ze swojej strefy komfortu i odważnie kroczyć przez życie.

Z czym kojarzy się odwaga - rycerzami, a może superbohaterami Marvel'a?

Tak naprawdę każdy z nas ma ją w sobie, a książka "Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne", będąca trzecim już zbiorem kolejnych 35 historii, pomaga nam ją odnaleźć w odmętach naszych lęków, obaw, niepewności, wątpliwości i strachów, kładących się cieniem na tym, co chcemy osiągnąć, byśmy stawili im czoła i mogli żyć autentycznie, odczuwając satysfakcję, a nie być jedynie jego obserwatorami.

Opowiadania i towarzyszące im refleksje nauczą dzieci, że odwaga nie jest brakiem lęku. Jest to natomiast przystąpienie do działania, pomimo ogarniającego strachu! Jednak żeby tego dokonać, trzeba najpierw podjąć ryzyko, a także zrozumieć i opanować własne emocje, gdyż te umiejętności, pozwalają nam m.in. wchodzić w relacje z innymi ludźmi, czyniące nasze życie wartościowszym i piękniejszym. Te opowiadania zmieniają sposób postrzegania świata, podnoszą samoocenę, uczą nas pielęgnować w sobie siłę, mądrość i opanowanie, doceniać to co mamy, radzić sobie z trudnościami, przyznawać się do błędów - co ważne je naprawiać. Wskazują, ile dobrego można dokonać dzięki współpracy, kreatywności, drobnym gestom, chęci zrozumienia, jak i wczucia się w sytuację drugiego człowieka.

Żyjemy w złożonych i niestabilnych czasach, więc potrzeba nam dużo odwagi,  pozytywnego myślenia i odporności psychicznej, aby stawić czoła wyzwaniom, jakie stawia nam świat, dlatego szczerze polecam niniejszy zbiór opowiadań (wcześniejsze dwa również) czytelnikom w każdym wieku, bo odwaga jest nam wszystkim, nie tylko dzieciom bardzo potrzebna do pozostania sobą, nie ulegania presji, nie narzekania a rozwiązywania każdego nowego problemu oraz realizowania swoich celów, które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. Wszystkim tym, którym zależy, aby świat, życie nasze i naszych dzieci były lepsze.

Są to naprawdę wyjątkowe i wartościowe pozycje, do tego cieszą oko pięknymi okładkami i ilustracjami. Warto mieć je w domowej bibliotece, tudzież do nich wracać.

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-12-10, Przeczytałem,

"Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne" to książka dla wszystkich, którzy pragną stawić czoła bierności, przejmując inicjatywę i podejmując działania, za sprawą których świat stanie się lepszy.
35 opowiadań zwraca uwagę na wiele ważnych kwestii. Współpraca, pomysłowość, działanie w grupie, wiara we właśnie możliwości, dobra komunikacja, pokonywanie trudności to tylko niektóre z nich.
Każde z opowiadań kończy się komentarzem autorów. Dzięki tym dodatkowym treściom dzieci dowiedzą się między innymi co może być kluczem do sukcesu, czym jest samospełniająca się przepowiednia, czy warto pielęgnować w sobie wdzięczność, skąd biorą się nieporozumienia i dlaczego, by osiągnąć sukces, nierzadko trzeba ponieść wpierw porażkę.
Młodzi czytelnicy nauczą się, że czasem trzeba się potknąć, upaść, by osiągnąć cel. Poznają tajniki dobrych relacji i odkryją, że warto wyjść z cienia, by coś zmienić.
Mądra, pouczająca, wartościowa lektura!

" [...] Nie pozwól, aby narzekanie uczyniło z ciebie wieczną ofiarę. [...]"

Najnowsza książka autorstwa Álexa Rovira i Francesca Miralles pod tytułem "Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne", to zbiór 35 historii, które pokazują, jak można pokonać przeciwności losu. Każda historia zawiera morał. Po każdej opowieści znajdziecie tekst do przemyślenia. Autorzy idealnie to wymyślili.
Na uwagę zasługują również piękne ilustracje stworzone przez utalentowaną Gemmę Capdevila.
Najbardziej przypadły mi do gustu historie: "O chłopcu i rybce", "Mały pokój" i "Hodowca daktyli".
Książkę "Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne" polecam dla wszystkich czytelników. Każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie.
Z tych opowieści dowiecie się między innymi co zrobić, żeby osiągnąć zamierzony cel, jak działa samospełniająca się przepowiednia, od czego zaczyna się zmiana, jak dobrze komunikować się ze światem i co tak naprawdę znaczy "Kochać".
Jeżeli nie macie pomysłu dla swoich najbliższych, to ta książka będzie idealna. Niektóre historie doprowadzają do łez, inne zmuszają nas do głębokich przemyśleń. Czytając je, miałam wrażenie, że siedzę u bardzo dobrego psychologa.
Warto czytać "Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne" przed snem i po ich przeczytaniu zadawać pytania. W ten sposób można szybko dowiedzieć się, czy nasza pociecha zrozumiała daną historię.
Uwielbiam takie książki, które uczą i zmuszają do przemyśleń.
Krótkie historie o wielkim znaczeniu mogą być drogowskazem do lepszego życia waszych pociech.
Tę książkę czytałam mojemu synkowi. Był zainteresowany pięknymi ilustracjami. Niektóre historie zrozumiał, a na pozostałe jeszcze jest za mały. Z czasem je zrozumie.
Polecam. Warto czytać takie wartościowe książki.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-10-30, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czy jako rodzic marzysz o tym, aby Twoje dziecko było odważne? Może sam/-a marzysz o tym, aby wreszcie nabrać odwagi i zacząć lepiej sobie radzić z różnego rodzaju trudnościami? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/-aś twierdząco to mam dla Ciebie świetną książkę! Mowa o ,,Opowieściach dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu" autorstwa Francesci Miralles Contijoch oraz Alexa Rovira Celma.

Na książkę składa się 35 opowiadań, które mają w sobie super moce. Dlaczego? Ponieważ dobrze zrozumiane potrafią dodać odwagi, sił, a nawet pokazuje jak sobie radzić z przeciwnościami losu. Porusza ważny temat samooceny nie tylko u dzieci, ale i dorosłych, bo uwierzcie, że tak naprawdę ta pozycja jest dla każdego bez względu na wiek!

Na przykładzie bohaterów czytelnikom zostaje wyjaśnione jak ważne moce w nich drzemią i jak ogromny wpływ mają nie tylko na swoje życie, ale i innych. Mają moce, aby kształtować świat, w którym przyjdzie im żyć i realny wpływ na to jak będzie ono wyglądać. Dlatego tak ważna jest odwaga, aby nie bać się walczyć o swoje racje i pragnienia. Trzeba traktować życie jako fascynującą przygodę, w której nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do osiągnięcia jeśli tylko w to uwierzymy.

Podobnie jak w poprzednich książkach z serii podoba mi się sekcja ,,PRZEMYŚL TO", która odkrywa przed nami wiele ciekawostek, ale co najważniejsze wyjaśnia morał danego opowiadania co sądzę, że jest świetnym uzupełnieniem genialnych historii. Oczywiście nie zabrakło także kolorowych i estetycznych ilustracji, które przyciągną oko nie tylko młodego czytelnika.

,,Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu" to książka dla każdego bez względu na wiek. Wszystkie książki z serii są niesamowite i niosą za sobą niesamowitą moc. Serdecznie polecam ?

To druga książka z tej serii po jaką dane mi było sięgnąć, no i jest pełen zachwyt.

Opowieści są dedykowane dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale zapewniam, że i młodsze skorzystają na tej pozycji, ale również dorośli.

Tym razem w prosty i bardzo przystępny sposób dowiadujemy się jak sobie radzić z trudnościami i jak wielką moc każdy z nas skrywa.

To doskonała książka do czytania i rozmowy o tym o czym się dowiedziało, pomaga pracować z dziećmi nad odkrywaniem ich mocnych stron i tego jak potrafią być odważne.

Oby jak najwięcej takich lektur dla dzieci

Sekret Picassa
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Sekret Picassa

Leo Vidal, barceloński dziennikarz śledczy, dostaje kuszącą propozycję od niejakiego Steinera, tajemniczego marszanda sztuki nowoczesnej z Sitges. W ciągu...

Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe

Autorzy bestsellerowych Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie powracają z nową książką. Oto 35 opowiadań pokazujących wartości i dostarczających...