Czym jest odwaga? Jest to siła, która pozwala nam się rozwijać i walczyć o siebie, niestety niektórym kojarzy się ona ze zbyt dużą pewnością siebie i czasami osoby odważne, uważane są za samolubne, wyniosłe i pyskate, jak więc nie przekroczyć tej cienkiej granicy?
Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne to zbiór kilkudziesięciu opowiadań, które dadzą nam siłę do pokonywania przeciwności losu. Historie są naprawdę krótkie, ale do każdej mamy dołączony tekst, który interpretuje to opowiadanie i daje nam cenne wskazówki, z których warto korzystać. Każda z historii jest inna i uczy nas czegoś nowego, nie daje gotowych rozwiązań, a jedynie naprowadza nas na prawidłową drogę, co jest bardzo ważne, ponieważ to my sami musimy podjąć decyzję, jak postąpić w danych sytuacjach. Tak naprawdę nie możemy polegać ciągle na kimś, nawet jeżeli zawsze ma rację, ponieważ to na błędach uczymy się najbardziej i nawet złe sytuacje dają nam coś ważnego, potrzebnego do dalszego życia, a mianowicie własną mądrość życiową.
Ta książka to źródło ogromnej wiedzy, czytając ją, warto najpierw samemu spróbować zinterpretować opowiadania, a dopiero sięgać do opisu danej sytuacji i sprawdzić, czy dobrze sami w wydedukowaliśmy to, co miały z zadanie nam przekazać. Historie pokażą nam jak być odważnym, ale jednocześnie pokornym, cierpliwym i wspierającym innych, tak żeby nie tylko samemu mieć tę odwagę, ale uczyć też jej innych. Obecnie osoby znające swoją wartość postrzegane są jako, zadzierające nosa i przechwalające się, ale te cechy są równie ważne, bo musimy być dumni ze swojej pracy i ją doceniać, nie warto umniejszać sobie tylko dlatego, że inni nie potrafią wyjść ze swojej strefy komfortu i odważnie kroczyć przez życie.

Informacje dodatkowe o Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: Cuentos para tener valor
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu

Kup książkę Opowieści dla dzieci, które chcą być odważne. 35 historii, które dadzą ci siłę i pomogą pokonać przeciwności losu

Testament Judasza
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Testament Judasza

Zgodnie z przekazami biblijnymi i świadectwami, które nie weszły do kanonu Nowego Testamentu, Judasz dostał za zdradę Jezusa trzydzieści srebrników...

Czwarte królestwo
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Czwarte królestwo

Leo Vidal, amerykański dziennikarz śledczy, potomek katalońskiego emigranta, otrzymuje dużą sumę pieniędzy od tajemniczego mecenasa za stworzenie raportu...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;