Opowieści z Dziedzinki

Opowieści z Dziedzinki to zbiór fascynujących gawęd Simony Kossak o świecie roślin i zwierząt, ich uzależnieniu od siebie i wzajemnym uzupełnianiu się dla wspólnych korzyści, o miejscu człowieka w tym świecie. Wciągają nas w ten świat, wydawałoby się, tajemniczy i nie do przeniknięcia. Nagle zaczynamy go rozumieć i chciałoby się to, o czym Simona Kossak opowiada, natychmiast zobaczyć.
Autorka tłumaczy zjawiska przyrody tak ciekawie i obrazowo, że zaczynamy je czuć prawie namacalnie. Zachwyca swoją sztuką opowiadania o świecie, który nas otacza i pokazuje, że bez przyrody trudno byłoby nam żyć.
Nikt wcześniej tak jasno i czytelnie nie pokazał życia przyrody, jej tajemnic, codzienności, ciekawostek i zaskakujących w tym świecie zachowań.
Jak mówi Anna Kamińska, historie, które Simona snujenadają się do czytania w samotności, w parze lub w stadzie. Na dzień dobry i na dobranoc. Niezwykły teatr wyobraźni, fenomenalne opowieści i zmysłowe lekcje historii. Nikt z takim pazurem, werwą i swadą nie opowiada dziś o przyrodzie!

Informacje dodatkowe o Opowieści z Dziedzinki :

Przeczytane:2018-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Park Narodowy w Puszczy Białowieskiej
Kossak Simona0
Okładka ksiązki - Park Narodowy w Puszczy Białowieskiej

Oddajemy w Państwa ręce album poświęcony wieloletniej historii ochrony Puszczy, w 85 lat od powstania Białowieskiego Parku Narodowego. Znajdą tu Państwo...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;