Ortodoksja i chaos

Od Autora

Tomik zawiera moje polemiczne, dyskusyjne i głównie popularne teksty opublikowane w ostatnich latach w dziennikach, tygodnikach czy na portalach internetowych.

Uznałem, że wraz z zakończeniem intensywnej obecności w mediach warto te wszystkie słowa pozbierać i razem wydać jako rodzaj kroniki buntu ,,na bieżąco", książkowe pożegnanie trybuny na rzecz powrotu do katedry.

W korekcie i doborze tekstów pomogła mi w sposób nieoceniony dr hab. Ditta Baczała, której w tym miejscu bardzo dziękuję. Sam bym tego nie zrobił.

Dziękuję też profesorowi Piotrowi Petrykowskiemu, dziekanowi mojego wydziału, za wsparcie i pomoc w opublikowaniu tej książki.

Wszystkim Czytelnikom życzę znośnej lektury.

Informacje dodatkowe o Ortodoksja i chaos:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2013-11-20
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Ortodoksja i chaos

Ortodoksja i chaos - opinie o książce

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-09-13, Biblioteka, Do kupienia,
Myśli i poglądy faceta w książce. Nie spodziewałam się, ale mamy trochę wspólnego, ale tylko trochę, bo jednak nie jestem w stu procentach Frondowska.. Na plus to, że badania są udokumentowane (tj. łatwo znajdę odnośnik) i po krótce wyjaśnione, a nie jak w NIEKTÓRYCH książkach - podane dane od czapy i już. Stawia śmiałe tezy i broni ich, twardo trzymając się swojego rozumowania. No ciekawe, ciekawe, co by powiedział w starciu z osobami, które tą książką obraził.
Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2013-12-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Edukacja. Korzenie źródła narracje
Aleksander Nalaskowski0
Okładka ksiązki - Edukacja. Korzenie  źródła  narracje

Zaproszenie do lektury Proponowana Czytelnikom książka jest dla mnie pozycją dość szczególną. Można powiedzieć, że jest rodzajem prezentu, jaki...

Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?
Aleksander Nalaskowski0
Okładka ksiązki - Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję...