Ostatnia cesarzowa

W 1856 roku cesarz Xianfeng wprowadził do swego łoża wielce pożądaną nową konkubinę Jehonalę – i w ten sposób przypieczętował los dynastii mandżurskiej. Przepowiednia sprzed wieków, że koniec panowania Mandżurów w Chinach nastąpi z powodu kobiety z plemienia Jeho-Nala, miała się spełnić. Szesnastoletnia dziewczyna weszła do świata obfitości, intryg i walki o władzę świata, który od setek lat pozostawał odizolowany od wpływów z zewnątrz, w którym rządziła etykieta i tradycja i gdzie na każdym kroku czyhało niebezpieczeństwo. Piękna Jehonala udowodniła, że potrafi sprostać wszystkim i wszystkiemu na dworze. Stała się jedną z największym władczyń w dziejach, najpotężniejszą osobą w Chinach, utrzymującą się przy władzy dzięki mieszaninie uwodzicielskiej siły, knutych intryg, manipulacji, a nawet morderstwa.

Informacje dodatkowe o Ostatnia cesarzowa:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7319-728-1
Tytuł oryginału: The last empress
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Ilustracje:Jacek Kopalski/Andrzej Kuryłowicz

Kup książkę Ostatnia cesarzowa

Ostatnia cesarzowa - opinie o książce

Daleki Wschód zawsze fascynuje. Jest tajemniczy, tak całkowicie odmienny od tego, do czego przyzwyczaiła nas europejska kultura i system władzy. Czy aby napewno? Intrygi, szantaże, morderstwa, wszystko to otulone w wachlarze, piękne kimona i jedwabie, ukryte za odpowiednim makijażem. Inteligentna kobieta, która przez lata utrzymywała wpływy i była poważana przez mężczyzn - w kulturze, w której posiadanie córki to powód do smutku, ona była na szczycie. Ale jak to mówią, najbardziej boli właśnie upadek ze szczytu. Poruszająca historia, opowiedziana z punktu widzenia cesarzowej.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;