Paddington artysta

MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD

Ile razy trzeba spojrzeć w lustro, żeby zapamiętać własną twarz i namalować autoportret? Paddington szybko się przekonał, że wiele. Zwłaszcza że co chwilę zapominał, jak wygląda. Na szczęście w malowaniu nie zawsze liczy się tylko talent...

Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

W serii ukazały się:

,,Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru"

,,Paddington w ogrodzie"

,,Paddington i Spacerek literek"

,,Paddington i świąteczna niespodzianka"

,,Paddington idzie po złoto"

,,Paddington w zoo"

,,Paddington i jajka wielkanocne"

Informacje dodatkowe o Paddington artysta:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-03-08

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Paddington artysta

Paddington artysta - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2023-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sztuka to ekspresja, nasza wizja, nasze uczucia, dlatego czasami trudno osobom postronnym zrozumieć dane dzieło. Taki problem ma Paddington, który wraz z panem Gruberem ogląda obrazy. Ich wygląd ewidentnie nie przydał do gustu niedźwiedziowi z mrocznego zakątka Peru. Miś postanawia namalować własne dzieła. Budzi się w nim artysta. Przy okazji dowiaduje się, że nie jest to wcale takie łatwe. Słońce zmienia położenie i trudno uchwycić dobre światło, farba schnie w nierówny tempie, a przy tworzeniu autoportretu trzeba się dużo nabiegać.

„Paddington artysta” to kolejny picturebook, z przygodami sympatycznego misia. Ta edycja jest wspaniale ilustrowana, a na rysunkach R. W. Alley zaprezentował chyba każdy fragment tekstu. W przypadku tej historyjki ilustracje są wyjątkowo ważne. Poszczególne obrazy, które Paddington ogląda i tworzy nie są szczegółowo opisane. Wiemy tylko, że chodzi np. o autoportret. Ale jak on wygląda? Tu już musimy spojrzeć na obrazek. Ilustrator wykonał świetna pracę, bo warstwa tekstowa i wizualna świetnie ze sobą korespondują.

Z treści książki wyłania się kreatywny bohater. Mi się to bardzo podoba. Uważam, że dzieci powinny być zachęcane do swobodnego tworzenia. Powiem wam, ze chodzimy z M. na zajęcia plastyczne i kiedy widzę rodziców, którzy robią prace za swoje dzieci, to zawsze zastanawiam się za co płacą pieniądze. Co chcą żeby dzieci wyniosły z zajęć? Paddington może nie okazał się wybitnym artystą, ale jego przyjaciel, pan Gruber, subtelnie zachęca go do tworzenia i wspiera. Zatrzymam się na chwilę przy tej postaci, bo to mój ulubiony bohater z książek o Paddingtonie. Szarmancki straszy pan, który zawsze potrafi się zachować. Czasami mam wrażenie, że ten „gatunek” jest już na wygięciu, a szkoda.

„Paddington artysta” to przyjemna bajeczka o kreatywności i szacunku do sztuki. Każdy postrzega, ją inaczej, każdemu co innego się podoba. Twórzmy sami i wspierajmy swoich ulubionych twórców, bo nie nie jest łatwa praca.

Paddingtonem oraz pan Gruber udali się na plenerową wystawę. Mężczyzna lubi i zna się na sztuce, co chwilę zadaje misiowi pytanie, co sądzi o danym obrazie. Choć jego przyjaciel jest nimi zafascynowany, Paddingtonowi nie do końca się podobają. Postanawia sam zająć się malarstwem. Uzbrojony w odpowiednie przyrządy zabiera się za swoje dzieła, tylko nie myślał, że to wcale takie łatwe nie będzie. Co takiego stworzy miś? Do jakiego wniosku dojdzie?

Za nami kolejna książka o przygodach Paddingtona, tym razem ten uroczy miś postanawia zostać artystą. Historia zdecydowanie się nam podobała, a czytanie jej sprawiło wiele radości. To jedna z tych książeczek, która nie tylko bawi, ale również jest doskonałym początkiem wielu rozmów. „Czy talent jest najważniejszy? Czy należy doceniać pracę innych?” - m.in. o tym możemy porozmawiać z dzieckiem po lekturze.

W książeczce znajdziemy urocze, duże, kolorowe ilustracje, które są adekwatne do treści. Nas one zachwyciły, uważamy, że chce się je oglądać i to wielokrotnie. To wszystko zdecydowanie zachęca do sięgania po książeczkę.

Tekst jest ciekawy, napisany „pod dziecko”, czyli bez wielu trudnych, niezrozumiałych dla malucha słów. To sprawia, że z przyjemnością będą słuchały, a starsze pociechy samodzielnie czytały.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Paddington artysta” to ciekawa, wartościowa, urocza, ciepła, urocza historia misia Paddingtona, która bawi, a także będzie doskonałym początkiem rozmowy z dzieckiem. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-03-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Paddingtona nie muszę chyba nikomu przedstawiać.

Przygody tego uroczego niedźwiadka z Mrocznego Zakątka Peru to już klasyka literatury dziecięcej uwielbiana przez czytelników na całym świecie.

Sympatyczny bohater zachęca do rozwijania wyobraźni i kreatywności, a także czerpania przyjemności z odkrywania świata wokół siebie. Pomimo upływu czasu nie traci nic z życzliwości, którą potrafi obdarować każdego, sprawiając, że uśmiech sam pojawia się na twarzy.

W dniu dzisiejszym swoją premierę mają kolejne picturebooki z przepięknymi ilustracjami autorstwa R. W. Alley.

"Paddington artystą"

Tym razem uroczy niedźwiadek w niebieskim płaszczyku zabierze swoich czytelników w świat sztuki. Zainspirowany uliczną wystawą obrazów postanawia spróbować swoich sił jako artysta. Okazuje się, że malowanie na płótnie wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, gdy pogoda nie sprzyja, światło ciągle się zmienia, a lustro, pomocne przy tworzeniu autoportretu, znajduje się wysoko na piętrze.

Paddingtonowi nie można odmówić zapału i kreatywności. W swoje obrazy wkłada mnóstwo pracy i serca sprawiając, że stają się wyjątkowe. W tym przypadku to nie talent jest najważniejszy, a chęć realizacji marzeń i szukanie nowej pasji.

Ten tytuł zdecydowanie należy do moich ulubionych. Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięty portret rodziny Brownów, by zrozumieć dlaczego ?

Paddington stał się symbolem dobrych manier, optymizmu i pozytywnego podejścia do życia. Pomimo wrodzonych skłonności do pakowania się w kłopoty nie traci nic ze swojego uroku i chęci poznawania świata. Ten niezwykle dystyngowany niedźwiedź jest zawsze gotowy nieść bezinteresowną pomoc i próbować nowych rzeczy sprawiających, że jego świat nabiera kolorów.

Paddington zdaje egzamin
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington zdaje egzamin

W kolejnej książeczce miś Paddington przystępuje do egzaminu na prawo jazdy i udaje mu się go zdać, mimo że egzaminator usiadł w samochodzie na kanapkach...

Londyn z Paddingtonem
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Londyn z Paddingtonem

Nie musisz nawet pakować walizki, by wybrać się w podróż! Sam miś Paddington oprowadzi Cię po swoim mieście. Wycieczkę zaczniemy od… stacji...