Paddington artysta

Paddingtonem oraz pan Gruber udali się na plenerową wystawę. Mężczyzna lubi i zna się na sztuce, co chwilę zadaje misiowi pytanie, co sądzi o danym obrazie. Choć jego przyjaciel jest nimi zafascynowany, Paddingtonowi nie do końca się podobają. Postanawia sam zająć się malarstwem. Uzbrojony w odpowiednie przyrządy zabiera się za swoje dzieła, tylko nie myślał, że to wcale takie łatwe nie będzie. Co takiego stworzy miś? Do jakiego wniosku dojdzie?

Za nami kolejna książka o przygodach Paddingtona, tym razem ten uroczy miś postanawia zostać artystą. Historia zdecydowanie się nam podobała, a czytanie jej sprawiło wiele radości. To jedna z tych książeczek, która nie tylko bawi, ale również jest doskonałym początkiem wielu rozmów. „Czy talent jest najważniejszy? Czy należy doceniać pracę innych?” - m.in. o tym możemy porozmawiać z dzieckiem po lekturze.

W książeczce znajdziemy urocze, duże, kolorowe ilustracje, które są adekwatne do treści. Nas one zachwyciły, uważamy, że chce się je oglądać i to wielokrotnie. To wszystko zdecydowanie zachęca do sięgania po książeczkę.

Tekst jest ciekawy, napisany „pod dziecko”, czyli bez wielu trudnych, niezrozumiałych dla malucha słów. To sprawia, że z przyjemnością będą słuchały, a starsze pociechy samodzielnie czytały.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Paddington artysta” to ciekawa, wartościowa, urocza, ciepła, urocza historia misia Paddingtona, która bawi, a także będzie doskonałym początkiem rozmowy z dzieckiem. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Paddington artysta:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-03-08
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Paddington artysta

Kup książkę Paddington artysta

Paddington. Więcej przygód
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington. Więcej przygód

Sympatyczny niedźwiadek z mrocznych zakątków Peru coraz lepiej radzi sobie w angielskim domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy...

Przygody Misia Paddingtona. 3 bajeczki przed snem
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Przygody Misia Paddingtona. 3 bajeczki przed snem

Ten uroczy miś podbija serca czytelników w różnym wieku, a Przygody Misia Paddingtona. 3 bajeczki przed snem to idealna propozycja dla młodszych jego fanów...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;