Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

Nowa seria książek o misiu Paddingtonie z pięknymi kolorowymi ilustracjami dla najmłodszych czytelników, którzy chcą poznać słynnego niedźwiadka.

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony miś. Na szyi ma karteczkę: "Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję”.

Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty?

Jeszcze w tym roku kolejne opowieści obrazkowe o misiu: Paddington w ogrodzie oraz Paddington i świąteczna niespodzianka.

Informacje dodatkowe o Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009-03-26

Kup książkę Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru

Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru - opinie o książce

Tym razem wspólnie z Antkiem czytaliśmy "Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru" oraz "Paddington w ogrodzie".

Ten pierwszy tytuł to skrócona wersja "Miś zwany Paddington", opowiada o tym jak Paddington znalazł się u państwa Brown. Natomiast ta druga książeczka opowiada jak ten niesforny niedźwiadek dostaje kawałek ogródka wyłącznie dla siebie i może urządzić go jak chce.

Bardzo lubię tę serie o niedźwiadku, ponieważ mogę ją czytać z Antkiem. To krótkie, w dodatku zilustrowane opowiadania o Paddingtonie. Są idealne na raz, mają mało tekstu więc dziecko jest w stanie wysiedzieć i nie zaczyna się nudzić. A jednak trzylatek, przynajmniej mój, musi dość często zmieniać strony, oglądać ilustracje.

Myślę, że ta seria idealnie się sprawdzi w czasie wieczornego czytania. Szczególnie, że Paddington zawsze przeżywa śmieszne przygody, a i nieraz wpada w małe tarapaty.

Ja dodatkowo lubię ten serię za ta w jaki sposób jest wydana. Książka jest w dużym formacie, do tego twarda okładka. To jest to co bardzo lubię w książkach dla dzieci.

My z Antkiem lubimy i polecamy małym i dużym czytelnikom. A i czekamy na kolejne tomy z przygodami Paddingtona.

Jeszcze o Paddingtonie
Bond Michael0
Okładka ksiązki - Jeszcze o Paddingtonie

Wielki powrót misia Paddingtona. Mały zagubiony miś trafił do państwa Brown i na dobre się zadomowił. Czy poradzi sobie z remontem swego pokoju...