Paddington idzie po złoto

MIŚ Z WALIZKĄ PEŁNĄ PRZYGÓD

Wyścigi, konkursy, nagrody - Paddington bardzo chce wygrać w zawodach. I z zapasem kanapek z marmoladą rusza do biegu po złoto. Ale czy zwycięstwo jest najważniejsze? Może w grze chodzi przede wszystkim o to, by się starać z całych sił?

Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

W serii ukazały się:

,,Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru"

,,Paddington w ogrodzie"

,,Paddington i Spacerek literek"

,,Paddington i świąteczna niespodzianka"

,,Paddington i jajka wielkanocne"

,,Paddington w zoo"

,,Paddington artysta"

Informacje dodatkowe o Paddington idzie po złoto:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-03-08

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Paddington idzie po złoto

Paddington idzie po złoto - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sport to dobra zabawa, ale również rywalizacja. Miło jest wygrywać, dlatego dobrze zastanowić się w czym jesteśmy dobrzy. Może szybko biegasz, albo potrafisz wspinać się niczym zwinna małpka? A w czym dobry jest Paddington, bohater książek dla dzieci Michaela Bonda? Rodzina Państwa Brown będzie mogła spróbować swoich sił w różnych konkurencjach podczas imprezy charytatywnej organizowanej przez lokalny klub sportowy. Czy któreś z nich zdobędzie jakieś wyróżnienie?

Miś z mrocznego zakątka Peru z właściwą sobie energią staje do zawodów. Jak zwykle ma dobre chęci, ale wychodzi z tego niezłe zamieszanie. W efekcie czytelnicy dostają pełną rywalizacji i napięcia oraz humoru opowieść. Czy Paddington dobrze zrozumie zasady konkurencji? Czy jego dobre chęci nie przeszkodzą mu w zwycięstwie? A może zwycięstwo można różnie pojmować?

Paddington jest bardzo sympatycznym bohaterem, a książki z jego przygodami to już klasyka. Ja jednak uwielbiam te, które ukazują się w wersji ilustrowanej. Ilustracje są prześliczne, jest ich dużo i świetnie nadają się do czytania młodszym dzieciom. W „Paddington idzie po złoto” rysunki odgrywają wyjątkowo ważną rolę. Dyscypliny sportowe, jakie przygotowano na imprezę, są nietypowe. Przykładowo „bieg na trzech nogach”. O co może chodzić? Oczywiście wiele wynika z treści, ale ilustracje wspaniale ją wspomagają. W przypadku przywołanego przykładu była potrzebna pomoc, właśnie w postaci grafiki, aby córka dobrze zrozumiała, na czym polega ta zabawa.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”, pamiętajmy więc, że codzienna porcja ruchu jest ważna. Korzystajmy aktywnie z różnego rodzaju festynów/wydarzeń, gdzie zabawa może przekuć się w nagrodę. A nawet, jak nie uda nam się wygrać pucharu, nie smućmy się. Ważne, że się staraliśmy i spróbowaliśmy czegoś nowego.

Pewnego dnia Paddington czeka na list od swojej cioci z Peru. Jednak zamiast listu, w jego łapki wpada ulotka, a na niej dwa napisy, które go bardzo zaciekawiły – wstęp wolny i nagroda. Postanawia wieczorem pokazać ją swojej rodzinie. Okazuje się, że jest to ulotka z klubu sportowego, gdzie następnego dnia ma odbyć się impreza charytatywna. Po niedługich dyskusjach rodzina Brownów wraz z misiem postanawiają się tam udać. Paddington oczywiście uzbrojony w zapas kanapek z marmoladą. Bardzo by chciał wygrać. Czy mu się uda? Czy to jest najważniejsze podczas takiej imprezy? Co jeszcze spotka misia i rodzinę Brownów?

To kolejna książka o przygodach Paddingtona, którą mamy przyjemność czytać. Zdecydowanie się nam podobała i to pod wieloma względami. To nie tylko ciekawa, ale również pouczają historia. Będzie doskonałym początkiem rozmowy o imprezach charytatywnych, o tym, czym są i o co w nich chodzi, o rywalizacji, chęci wygrywania itp.

Wizualnie książka jest śliczna. Znajdziemy w niej urocze, duże, kolorowe ilustracje, które są adekwatne do treści. Je po prostu chce się oglądać, a to sprawia, że zachęcają do sięgania po książkę.

Tekst jest ciekawy, napisany „pod dziecko”, czyli bez wielu trudnych, niezrozumiałych dla malucha słów. To sprawia, że z przyjemnością będą słuchały, a starsze pociechy samodzielnie czytały.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się zbyt szybko.

„Paddington idzie po złoto” to wspaniała, wartościowa, ciepła, urocza historia misia Paddingtona. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-03-21, Przeczytałem,

Ulubieniec wielu dzieci z całego świata powrócił w nowych historyjkach. Paddington, bo o nim mowa, bezkonkurencyjnie skradł serce Żabci. Nigdy nie będzie za duża, by sięgać po kolejne książki o niesfornym misiu. Z pewnych rzeczy po prostu się nie wyrasta ?
W książce Michaela Bonda "Paddington idzie po złoto" do łapek naszego niedźwiadka trafia ulotka informacyjna. Dwa zdania tak przykuły jego uwagę, że zamiast wrzucić ją do kosza, przekazuje w ręce pana Browna. Szybko okazuje się, że to bezpłatne zaproszenie na imprezę charytatywną. Cała rodzina Brownów postanawia wziąć w niej udział, licząc na to, że uda im się zdobyć nagrody w rozlicznych konkurencjach. Nie przewidzieli jednego, choć życie nie raz już dało im sygnał ostrzegawczy: gdzie jest Paddington tam jest i katastrofa.
Jak skończy się udział rodziny Brownów w zawodach? Czy Paddington zdobędzie złoty medal? I co tak naprawdę się liczy?
Odpowiedź znajdziecie na kartach książki.
Mądra to i wartościowa czytanka, wypełniona charakterystycznymi, cudownymi ilustracjami za którymi stoi R.W Alley.
Nieustająco polecam ją waszej czytelniczej uwadze!

Paddington wyrusza do miasta
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington wyrusza do miasta

Miś Paddington wcale nie zamierzał zamienić wesela przyjaciół w jeden wielki chaos. Nie chciał także, aby jego sąsiad pan Curry pośliznął się na...

Paddington. Więcej przygód
Michael Bond0
Okładka ksiązki - Paddington. Więcej przygód

Sympatyczny niedźwiadek z mrocznych zakątków Peru coraz lepiej radzi sobie w angielskim domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy...