Jestem chrześcijaninem. Żyję nadzieją. Podręcznik do religii dla klasy II szkoły branżowej I stopnia nr AZ-52-01/18-KI-12/21 z dn. 14 lipca 2021 r.

Podręcznik zgodny z nowa podstawą programową. Numer programu AZ-5-01/18 z dn. 19.09.2018

o Obejmuje 60 tematów zgrupowanych w siedmiu rozdziałach.

o Jednostki zawierają stałe elementy: teksty biblijne i katechizmowe, Pomyśl, Zapamiętaj, Po­słuchaj świętych, Pomódl się oraz Wykonaj. o Hasła WARTO oraz WIEM, ŻE pomagają uczniowi odkryć proponowaną wartość we własnym życiu.

Wykaz tematów katechez w klasie 2 szkoły branżowej I stopnia

Rozdział I. W prawdzie ku dojrzałości

Jak wierzyć rozumnie? Dlaczego warto być posłusznym Bogu? Kim jest Jezus Chrystus i na czym polega wyjątkowość chrześcijaństwa? Jak żyć według cnót? Komu potrzebna jest modlitwa? Jakie znaczenie ma prawda? Jak ustrzec wiarę od błędów? - niebezpieczeństwo sekt

Rozdział II. Bóg kocha człowieka i chce jego szczęścia

Jak być kobietą i mężczyzną na obraz Boga? Dlaczego ludzkie życie wymaga obrony i troski? Jak mogę dzielić się życiem? - przeszczepy i krwiodawstwo Gdzie są granice medycznych ingerencji w ludzkie życie? Jak żyć, by nie bać się śmierci? Dlaczego świętujemy dzień Pański?

Rozdział III. Bóg obecny i działający

O co chodzi w liturgii? Jak modli się moje ciało? Komu potrzebne są sakramenty? Co zmienia w nas chrzest? Co bierzmowanie zmienia w życiu chrześcijanina? Co się dzieje podczas Mszy Świętej? .

19a. Obecny fizycznie czy symbolicznie? - Jezus w Eucharystii

Co jest potrzebne do uzdrowienia podczas spowiedzi? Kto może, a kto powinien przyjąć sakrament namaszczenia? Czemu służy małżeństwo? Jaki sens ma powołanie i posługa księdza? Jak modlitwą uświęcać cały dzień? - liturgia godzin

Rozdział IV. Kościół to...

Co tajemniczego jest w Kościele? W jaki sposób Jezus pozostał z nami? Kto jest kim w Kościele? Kto w liturgii jest najważniejszy? Czym kalendarz liturgiczny różni się od świeckiego? Czym są sakramentalia? Dlaczego czcimy Maryję? W jaki sposób oddajemy cześć Maryi? Jak wypełniać przykazania kościelne? Skąd czerpać wzór modlitwy?

Rozdział V. Bóg prowadzący Kościół

Jak reformacja zmieniła chrześcijaństwo? Co było fundamentem polskiej tolerancji? Ile kosztuje jedność? - męczennicy uniccy Dlaczego Maryja jest Królową Polski? Jakimi drogami można podążać za Chrystusem? - rodzaje duchowości chrześcijańskiej

Rozdział VI. Zaangażowanie Kościoła w problemy świata

Czyje prawo jest ważniejsze? Czy wolno zabijać w imieniu prawa? Jak budować pokój? Co przyniosła rewolucja francuska? W jaki sposób Kościół troszczy się o sprawy świata? Co dał światu pontyfikat św. Jana Pawła II? Na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży? Za jaką cenę jesteśmy wolni? - bohaterowie czasów niewoli Jak służyć Bogu i Ojczyźnie? - bł. Stefan Wyszyński

Rozdział VII. ,,Chcę błogosławić Pana w każdym czasie" (Ps 34,2)

Co znaczy ,,Magnificat"? Dlaczego Bóg przyjął ludzkie ciało? Jak uświęcać swoją codzienność? Jak cenny jest czas? Czy to nie cierpiętnictwo? - droga krzyżowa i gorzkie żale Dlaczego ten Tydzień jest Wielki? Dlaczego chrześcijanin żyje nadzieją? - prawda o zmartwychwstaniu Jak odpowiedzieć na Boże miłosierdzie? Dla kogo pogrzeb katolicki? Czy święci spadają z nieba? - beatyfikacja i kanonizacja Co Polska zawdzięcza swoim świętym patronom? Jak być misjonarzem? - tydzień misyjny

Informacje dodatkowe o Podręcznik do religii dla kl. 2 szkoły branżowej I stopnia pt. Jestem chrześcijaninem. Żyję nadzieją:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Inne

Kup książkę Podręcznik do religii dla kl. 2 szkoły branżowej I stopnia pt. Jestem chrześcijaninem. Żyję nadzieją

Boże Narodzenie (tekturka)
Bogusław Nosek0
Okładka ksiązki - Boże Narodzenie (tekturka)

Oto historia narodzenia Pana Jezusa przedstawiona w pełnych ciepła ilustracjach i opowiedziana wierszem napisanym z myślą o najmłodszych dzieciach. Ta...

Bogusław Nosek0
Okładka ksiązki - Jestem chrześcijaninem. Świadczę o Bogu. Podręcznik do religii dla kl. 1 i 2 szkoły branżowej II stopnia

o Obejmuje 80 tematów zgrupowanych w sześciu rozdziałach. o Jednostki zawierają stałe elementy: teksty biblijne i katechizmowe, Pomyśl, Zapamiętaj, Posłuchaj...