Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ

Pieniądze, miłość i śmierć - książka Policjanci i gangsterzy jak w soczewce skupia brutalne poczynania półświatka przełomu wieków, brzemienne w skutki romanse i płynne przenikanie się struktur mafii i policji.

,,Willy", polski Al Capone, bezwzględny morderca i autor ,,skoku stulecia" na konwój pocztowy w Gdańsku w 1999 roku. Czy operacje plastyczne pomogły mu zmienić tożsamość i uniknąć odpowiedzialności?

Porwanie nastolatki w Gdyni w 2002 roku po mistrzowsku zaplanował policjant. Czy kret w CBŚ pomagający porywaczom mógł prowadzić śledztwo we własnej sprawie?

Dlaczego w 2000 roku zginął król narkobiznesu na Pomorzu? Jak ,,Pruszków" przejmował Sopot i legalne interesy trójmiejskich biznesmenów?

Jak pracowało się w CBŚ na początku jego działalności i jak sami funkcjonariusze rozwijali ten skrót?

To tylko niektóre wątki najnowszej książki Krzysztofa Wójcika opisującej kulisy śledztw CBŚ i codzienną pracę tajniaków.

Informacje dodatkowe o Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ:

Policjanci i gangsterzy. Kulisy śledztw i tajemnice CBŚ - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

W przystępny dla każdego sposób opisany sposób działania gangów i policji. Brutalne porwania dla okupu, okrutne morderstwa. "Pyton kilkoma susami dopadł Marka i powalił go na ziemię, usiadł na nim i rękojeścią pistoletu uderzał w głowę. Tłukł bez opamiętania. Z potężną siłą walił w twarz dziecka. Tak mocno uderzał waltherem, że czaszka chłopca pękła na pół i wylał się mózg." Takie rzeczy się działy, tak zginął mały niewinny chłopiec. To nie fikcja tylko fakty. Mamy także kulisy przesłuchań, działania CBŚ i skorumpowanych policjantów. Tą książkę wart przeczytać.

Mafia na wybrzeżu
Krzysztof Wójcik0
Okładka ksiązki - Mafia na wybrzeżu

Gdy w centralnej Polsce rządził Masa, na Wybrzeżu działała mafia, której krwawe zbrodnie zaowocowały słynnym procesem ,,klubu płatnych zabójców". Po raz...

Skorpion
Krzysztof Wójcik0
Okładka ksiązki - Skorpion

Paweł Tuchlin, pseudonim Skorpion, to jeden z najbardziej krwawych seryjnych morderców w historii polskiej kryminalistyki. W latach 1975-1983 atakował...