Potęga miłości

Tristan po śmierci powraca na ziemię, by jako Anioł Stróż opiekować się swoją dziewczyną, Ivy. Odkrywa przy tym, że wypadek samochodowy, w którym zginął, wcale nie był nieszczęśliwym zrządzeniem losu, a osoba za to odpowiedzialna usiłuje teraz zabić jego ukochaną. Tristan spróbuje uchronić Ivy przed niebezpieczeństwem i sprawić, by uwierzyła w to, co wydaje się niewiarygodne - że anioły istnieją naprawdę.

Informacje dodatkowe o Potęga miłości:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012-03-28
Tytuł oryginału: The Power of Love
Tłumaczenie: Dorota Strukowska
Ilustracje:-

Kup książkę Potęga miłości

Potęga miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2016-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Druga książka z serii zaczyna robić wrażenie z pewnością większe niż pierwsza część. Podoba mi się, jak autorka przedstawia wszystkie postaci w książce. Ich charaktery ale też to, że ten świat prawdziwy przeplata się z życiem po śmierci, ale nadal to dwa różne światy...Autorka wciąż trzyma w niepewności a czytający zastanawia się , kto tu jest tym złym?? To duża odmiana ponieważ większość literatury dla młodzieży jest "jasna".
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Jejku,ale mnie wciągnęła ta książka.Jest to druga część serii i jest tak samo dobra jak pierwsza. Ivy po śmierci Tristana próbuje jakoś pozbierać swój świat.Wspierają ją przyrodni brat Gregory( którego osobiście nie lubię),przyjaciółki oraz jej własny braciszek Philip.Strasznie tęskni za ukochanym i nie wie że jest w ogromnym niebezpieczeństwie.Tristan z całych sił z pomocą drugiego anioła(anielicy) próbuje ochronić Ivy.Ale czy mu się to uda?Nie wiem ale zamierzam się przekonać zabierając się za kolejną część..
Avatar użytkownika - magdalena130
magdalena130
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Przeczytane,
Kocham, kocham i jeszcze raz kocham
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2014-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,
Anioły... To takie piękne stworzenia, prawda? Niestety, tylko ci, którzy w nie wierzą, są w stanie je zobaczyć. Bez wiary nie jesteśmy w stanie zdziałać nic. Ivy wierzyła. Wierzyła tak mocno, że była w stanie zobaczyć migoczącą poświatę swojego Anioła Stróża. Wierzyła, że to dzięki niemu nie utopiła się, gdy była mała. Niestety wszystko się zmieniło. Kiedy jej chłopak - Tristan, ginie w wypadku samochodowym, dziewczyna traci wiarę w swoje anioły, które teoretycznie mają ją chronić. Przestaje widzieć ich błyszczącą poświatę. Po tragicznych wydarzeniach Tristan wraca na Ziemię w postaci anioła. Odkrywa, że wypadek nie był przypadkowy. Ktoś przeciął przewody hamulcowe w jego samochodzie, dlatego Ivy nie mogła wyhamować przed stojącym na drodze jeleniem. Dlatego też, wraz z pomocą Lacey, zaczyna węszyć i odnajdywać coraz więcej wskazówek. W tym samym czasie Ivy w dzień udaje, że wszystko jest okay, natomiast w nocy nawiedzają ją koszmary, które ,,odgania" Gregory. Tak, dobrze czytacie - ten Gregory, który tak bardzo nienawidził główną bohaterkę. Po śmierci Tristana relacje obojga bardzo się zacieśniły. Można by nawet rzec, że poczuli coś do siebie. Niestety - to tylko pozory, ponieważ Ivy nadal kocha Tristana, a Gregory umawia się z Suzanne - najlepszą przyjaciółką Ivy. Jest też Philip - młodszy brat dziewczyny, który również bardzo tęskni za Tristanem i jest pewien, że chłopak czuwa nad jego siostrą. Wierzy w anioły, dlatego też widzi błyszczącą poświatę towarzyszącą tym niesamowitym stworzeniom. Niestety, za każdym razem, gdy o nich wspomni jest karcony przez Ivy, która nawet nie chce myśleć o aniołach. Ale, jak zapewne wszyscy wiecie, życie układa się zbyt pięknie, by mogło tak trwać wiecznie. Sprawy zaczynają się komplikować gdy dziewczyna słyszy rozmowę Gregory'ego z dilerem narkotyków. Co ukrywa Gregory? Czy Tristanowi uda się uratować swoją miłość? A może jednak zrobi to Gregory? Żeby się tego dowiedzieć, koniecznie musisz przeczytać Potęgę miłości! Książka, tak samo jak wcześniejsza część, jest bardzo wciągająca. Akcja rozwija się szybko, ale wciąż jest jasna dla czytelnika. Autorka pokazuje nam dwa światy. Świat Ivy oraz świat Tristana. Oba są tak samo intrygujące. Nie wiem jak wy, ale ja zawsze bardzo wczuwam się w atmosferę, ba! Przeżywam wszystko, tak, jakbym to ja była bohaterką, dlatego też nie raz byłam bliska płaczu. Szczególnie, gdy czytałam o Tristanie. Czemu ja jestem taka emocjonalna?! Fuckin' logic. Ale trzeba przyznać, że pisarka świetnie opisuje wszystkie przeżywane emocje. Koniec jest... ugh! Baaardzo zaskakujący, na szczęście to nie jest ostatnia część, i chwała Bogu za to. Reasumując. Potęga miłości jest zdecydowanie godna polecenia. Dreszczyk emocji gwarantowany. Jeżeli ktoś zrobiłby na jej podstawie film, byłabym pierwszą osobą w kolejce po bilet. Halo! Tu jestem! Ja też chcę sweet focię z reżyserem!
Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Są książki, po które sięgam bardzo chętnie, jednak tylko w jakimś określonym czasie. Uwielbiam serie, których u mnie trochę na półkach jest. Ostatnio rozpoczęłam lekturę Pocałunku anioła Elizabeth Chandler z serii o tej samej nazwie. Dziś przyszedł czas na kolejną część - Potęgę miłości. Tristan ginie w wypadku samochodowym, jednak na ziemię powraca, jako anioł. Jego dociekanie, co do wypadku, doprowadza do odkrycia, że wypadek nie był przypadkiem, a ten, który do niego doprowadził ,,poluje" teraz na jego ukochaną Ivy. Ivy nadal cierpi po utracie ukochanego, po wypadku przestała wierzyć w anioły, które nie zapobiegły tej tragedii. Rodzina stara się pomóc dziewczynie przejść żałobę, jednak jak się okazuje nie jest to takie proste. Ivy od wypadku bardzo się zmieniła, co noc śni się jej ten sam koszmar - wypadek samochodowy. Gregory, jej ,,przyszywany" brat stara się na każdym kroku być jak najbliżej dziewczyny, aby ukoić jej ból, oraz wybić jej z głowy Tristana. Jaki on ma w tym cel? Czy chce dobra Ivy, czy wręcz przeciwnie? To dość tajemnicza postać, która zaczyna wzbudzać kontrowersje i wydaje mi się, że w kolejnych częściach trochę namiesza. Tristan wiedząc, że jego ukochanej grozi niebezpieczeństwo stara się za wszelką cenę z nią skontaktować, jednak jej umysł jest dla niego niedostępny. Jedynym, który może mu w tym pomóc jest jej młodszy brat Philip. Czy uda im się przestrzec Ivy przed grożącym niebezpieczeństwem? Potęga miłości, to druga część serii Pocałunek anioła. Książkę podobnie jak pierwszą cześć czyta się bardzo przyjemnie. Autorka trzyma ją na jednym poziomie w kwestii stylistyki z pierwszą częścią, natomiast, jeśli chodzi o fabułę, to zaczyna ona przyspieszać w tym tomie i staje się jeszcze bardziej interesująca. Pierwsza część to raczej wątek rozwijającego się uczucia pomiędzy Tristanem a Ivy, natomiast ta część to już raczej kryminał z lekką dawką fantastyki. Tym razem narracja jest ukazana z dwóch perspektyw - Tristana i Ivy, dzięki czemu poznajemy radzenie sobie ze stratą ukochanego, jak również życie anioła oraz jego próby pomocy dziewczynie. Pocałunek anioła - pierwsza część serii trzymała równy poziom, natomiast w wypadku Potęgi miłości akcja dość szybko przyspiesza, dzięki czemu chęć na lekturę mamy jeszcze większą. Mam to szczęście, że na półce czekają kolejne dwie części serii i chyba najwyższy czas rozejrzeć się za kolejnymi, bo jej lektura jest warta uwagi.
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Genialna książka! Chciałabym już wiedzieć, czy Ivy przeżyje "spotkanie z pociągiem". Nie mogę się doczekać aż przeczytam następne części. Lecę do biblioteki;-)
Avatar użytkownika - MaggieO
MaggieO
Przeczytane:2013-08-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Potęga miłości" jest kontynuacją "Pocałunku anioła" autorstwa Elisabeth Chandler. Książkę przeczytałam w sumie tylko z ciekawości. Pierwsza cześć nie była rewelacyjna, jednak coś mnie do tej serii ciągnęło. Szczerze mówiąc, zanim przeczytałam tę kontynuację, byłam do niej sceptycznie nastawiona, nie spodziewałam się, że książka będzie dobra.. Ivy ciągle nie może się pozbierać po śmierci Tristana. Nie pomagają jej przyjaciele, którzy się dziwnie zachowują, lecz stara się żyć jak dawniej, a przynajmniej w miarę możliwości... Jedynym, który przy niej zawsze jest, pociesza ją, troszczy się o nią jest Gregory, jej przyrodni brat. Tristan ciągle obserwuje Ivy, szuka sposobu, żeby do niej dotrzeć pod postacią anioła. Teraz wie, że wypadek, w którym zginął nie byl przypadkowy - ktoś chciał śmierci jego lub Ivy. Anioł próbuje ostrzec swoją ukochaną zanim będzie za późno. Tymczasem Ivy przytrafiają się różne dziwne rzeczy... Zaczyna się od snów, w których przypomina sobie różne rzeczy. Potem, gdy zostaje sama w domu, ktoś próbuje ją zabić... I na tym nie koniec... Czy Tristan znajdzie sposób, by ostrzec Ivy przed zagrożeniem zanim będzie za późno? Pierwsza część była jak.. no, flaki z olejem. Nudna, nafaszerowana melancholią i smutkiem powieść. Druga część była całkiem inna. Wiecie, zwrot o 180 stopni. I to bynajmniej nie dlatego, że bohaterzy zmienili się na lepsze, bo generalnie nie zauważyłam zmiany. Fabuła w pierwszej części była przewidywalna - wiecie, związek dwójki nastolatków, śmierć, o której autorka pisała już na początku (eh, a to mogłoby być dobrym momentem zaskoczenia...) i wniosek, który wysnuł Tristan na końcu. W drugiej części jest pod tym względem dużo, dużo lepiej - ciągle dochodzą jakieś tajemnice, rozwiązań brak, a my, czytelnicy, możemy jedynie snuć domysły. Autorka świetnie buduje napięcie, książkę czytamy z zapartym tchem. To jest największy atut lektury, dopracowany pod każdym względem. Podobało mi się, że Tristan nawet po śmierci kocha Ivy, jest przy niej i próbuje ją obronić. Tutaj widzimy, że nie była to tylko szczenięca miłość, chłopak ciągle o niej myśli, wszystko, co robi, robi dla niej... Minus? Książka jest zbyt cienka i czyta się ją zbyt szybko. Pochłonęłam ją w parę godzin, od razu sięgnęłam po następną część, bo, jak pisałam, tajemnice proszą się o rozwiązanie, napięcie jest nie do zniesienia, a lektura tak wciąga, że nie można jej zostawić, jeśli ma się przy sobie kolejną część... Polecam, polecam, polecam!
Avatar użytkownika - szulikmonia
szulikmonia
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
,,Potęga miłości" to kontynuacja ,,Pocałunku anioła" Elizabeth Chandler. Książka zaczyna się około tygodnia po wydarzeniach z poprzedniej części . Tristan wraz z pomocą Lucey usiłują odwiedzić się, co zagraża Ivy. Nieświadoma niebezpieczeństwa bohaterka zacieśnia znajomość ze swoim przybranym bratem Gregorym. Ivy dręczą koszmary, w których przypomina sobie szczegóły z wypadku, a ta wiedza zagraża jej życiu. Muszę przyznać, że w książce bohaterowie mnie denerwowali. Ivy nieugięcie przebywa w żałobie i nie dopuszcza do siebie żadnych widocznych znaków od Tristana. Wyzywa brata, jeśli wspomina o aniołach, nie jest to miłe, tym bardziej, że chłopczyk ma racje i mówi prawdę. Pokazuję jej znaki, lecz ona nic sobie z tego nie robi. Jest krótkowzroczna i nie podoba mi się to. Co do Ivy mam również zastrzeżenia, co do jej stosunku do Willa. Facet jest naprawdę w porządku i należy mu się uwag, ale ona jest ślepo wpatrzona w Gregorego, który w poprzedniej książce był oschły i czasami chamski a teraz nagle czuły i wyrozumiały, już samo to nasuwa wątpliwości, co do jego osoby. Tristan natomiast działa impulsywnie i choć Lucey wydaję się płytką zapatrzoną w siebie aktoreczka zaskakuje pełnymi mądrościami wypowiedziami. Chłopak dosłownie olewa jej rady i leci na łeb na szyję. Z pewnością widać jego miłość i troskę, trzeba zrozumieć, że trudno jest oglądać swoją dziewczynę z kimś innym i troszkę go to usprawiedliwia. Jestem ciekawa, z jakiej strony pokaże się w następnej części. Jeśli miałabym wspomnieć o plusach to należy do nich akcja. Zaczyna się od początku książki i gna do przody. Były momenty przewidywalne i zaskakujące. Domyśliłam się oprawcy, lecz nie znalazłam motywów jego zachowania a jestem ich bardzo ciekawa. Książka nie zaskakuję, ale nadal uważam, że to miła słodka książeczka świetnie nadająca się na jeden dzień. Polecam fanom gatunku i dziewczyną lubiącym historyjki o miłości 3+/6
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Robi się naprawdę ciekawie....ach!
Avatar użytkownika - magdalenalesz
Przeczytane:2015-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - majka1654
majka1654
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytałam :D,
Bratnie dusze (Pocałunek anioła 3)
Elizabeth Chandler0
Okładka ksiązki - Bratnie dusze (Pocałunek anioła 3)

Tristan wie, że niełatwo być aniołem, zwłaszcza gdy pragnie się nie tylko dotrzeć z przesłaniem do ukochanej osoby, która nie wierzy w jego istnienie...

Do końca świata
Elizabeth Chandler0
Okładka ksiązki - Do końca świata

Finał serii Pocałunek anioła. Elizabeth Chandler zajmowała się wieloma gatunkami literackimi, lecz największą sławę przyniósł jej bestsellerowy...