Poznam sympatycznego Boga. Moje flirty z istotami wyższymi

CZY ODNALAZŁEŚ JUŻ SWOJEGO BOGA?

To niespodziewane pytanie, które Eric Weiner usłyszał od pielęgniarki podczas nagłego pobytu w szpitalu, przez długi czas nie dawało mu spokoju i skłoniło do refleksji nad jego własnym podejściem do religii. Po raz kolejny postanawia więc wyruszyć w daleką podróż, aby dowiedzieć się, kim lub czym tak naprawdę jest jego Bóg.

W trakcie swojej duchowej wędrówki medytuje w Nepalu i studiuje kabałę w Izraelu. W Turcji uczy się wirować z derwiszami, a w Chinach próbuje odblokować swoje qi. Pracuje jako wolontariusz w noclegowni dla bezdomnych prowadzonej przez franciszkanów i spotyka się z raelianami, czyli wyznawcami wiary w UFO.

Poznam sympatycznego Boga. Moje flirty z istotami wyższymi to książka, która inspiruje i zachęca do refleksji, a przede wszystkim porusza najbardziej palące duchowe problemy, z którymi mierzy się każdy z nas:

Skąd pochodzimy? Co dzieje się z nami po śmierci? Jak powinniśmy żyć?

ERIC WEINER

wielokrotnie nagradzany dziennikarz i autor bestsellerów przetłumaczonych na ponad 20 języków. Były korespondent National Public Radio oraz reporter The New York Times. Obecnie współpracuje między innymi z The Washington Post, BBC Travel i AFAR.

Informacje dodatkowe o Poznam sympatycznego Boga. Moje flirty z istotami wyższymi:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Poznam sympatycznego Boga. Moje flirty z istotami wyższymi - opinie o książce

Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2014-06-09,
Ciekawa podróż po wyznaniach. Autor ma fenomenalne poczucie humoru i zdrowy dystans do siebie. Nie neguje żadnej wiary, stara się podchodzić do poglądów ludzi, z którymi się spotyka, w sposób profesjonalny. Poszukiwania własnego Boga kończą się w obiecujący sposób. Warto - szczególnie dla tych, którzy jak ja - nie poznali jeszcze sympatycznego Boga ;)
Avatar użytkownika - annia
annia
Przeczytane:2013-05-08,
Interesujący subiektywny przewodnik po religiach świata. Weiner zabiera czytelnika w podróż po świecie śladami ośmiu skrajnie różnych wyznań. Więcej na www.pudelka-zapalek.blogspot.com
Genialni. W pogoni za tajemnicą geniuszu
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Genialni. W pogoni za tajemnicą geniuszu

Eric Weiner poszukiwał już szczęścia na całym świecie (Geografia szczęścia) oraz flirtował z istotami wyższymi, próbując odnaleźć swojego Boga (Poznam...

Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu
Eric Weiner0
Okładka ksiązki - Ekspresem z Sokratesem. Czego martwi filozofowie uczą nas o życiu

Ekspresem z Sokratesem" to pełna wrażeń podróż intelektualna śladami niektórych z największych myślicieli w historii - od Epikura i Marka Aureliusza...