Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa

Aplazja? Eksterier? Leptospiroza? Ojejej...

Spokojnie. Równie ważne są inne słowa: kocyk, kupa, chrapanie, no i oczywiście ciaftko.

Z psiosucharkowym słownikiem szybko i bezboleśnie przyswoisz cały elementarz dobrego psiego opiekuna. Dowiesz się, na czym polega dzień licznych drzemek, jak zabawić fanatyka patyków i co zrobić, kiedy pies napotka niespodziewany problem (spoiler: uruchomić ponownie).

Maria Apoleika z humorem i wdziękiem przybliży ci świat twojego grubeła czy chudeła, pójdzie z wami na spacer, zabierze na zakupy, zaprowadzi do weterynarza i behawiorystki.

W środku tysiąc śmiesznych piesków i liczne niespodziamki!

Informacje dodatkowe o Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Hobby

Tagi: Hobby gry i zabawy bóg

Kup książkę Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa

Psie sucharki 2. Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa - opinie o książce

Psie Sucharki 2 to ciekawy i zabawny leksykon o twoim ukochanym pupilu. Alfabetycznie ułożone hasła dotyczące piesków, w tym ich zachowań, potrzeb, chorób i zasad żywienia. Te określenia pozwolą lepiej zrozumieć świat psów, niezależenie od rasy i wielkości. Pozwolą przeniknąć nam do ich zamkniętego świata, który jest również ciekawy, podobnie jak nasz. Czy wiesz kiedy twój pupil się cieszy? A jak się zachowuje, jak mu coś dolega? Masz pojęcie, jakie jedzenie szkodzi psom? Ja niektórymi wiadomościami byłam zaskoczona. Nie wiedziałam, że świat czworonogów jest tak ciekawy i emocjonujący. Zwierzaki znakomicie potrafią sygnalizować swoje potrzeby tak, aby były przez nas prawidłowo zinterpretowane.

Ta zgrabna książka zawiera szereg rysunków, które wcześniej nie zostały nigdzie publikowane. Narysowane ostrą kreską, oszczędne i surowe, ale jak dosłownie przemawiające do odbiorcy. Krótkie spojrzenie i wszystko jest bardzo oczywiste i zrozumiałe.

Wielkim walorem lektury jest ogromny humor i kultura autora, wszystko zostało przekazane z dużą dozą dobrego nastroju i wyczuciem, a czasami i z przymrużeniem oka.

Dla kogo jest ta pozycja? Zarówno dla tych, którzy są już właścicielami psów, jak i dla tych, którzy się dopiero przymierzają do zakupu pieska. Jestem pewna, że ta lektura uzmysłowi wam, że posiadanie zwierzaka to wielki obowiązek i odpowiedzialność. Trzeba mieć również czas, aby się zająć wychowywaniem pieska, zdobyć jego zaufanie i zostać jego najlepszym przyjacielem. Przecież pieski również mogą chorować i wtedy będą potrzebować naszej opieki i wsparcia. Cierpliwości i zrozumienia. Uwagi i oddania. Ale potrafią się odwdzięczyć za okazaną dla nich miłość i dobre serce. Przytulenie się do ciepłego pieska, czułe lizanie po policzku czy skruszone spojrzenie. Czy można oczekiwać więcej? To wystarczająca paleta wspaniałych zachowań nas zniewalająca i kradnąca nasze serca …

Tę lekturę warto mieć w swojej domowej biblioteczce. Zawsze, w razie konieczności, można do niej sięgnąć i spróbować rozwiązać nurtujący nas problem. Jej bliska obecność sprawi, że wychowanie pieska nie będzie dla nas problemem, a raczej wielką przyjemnością i radością. Zatem nie ma co się ociągać, szczęścia nigdy nie jest nadto …

Otrzymując do zrecenzowania egzemplarz książki pt. '' Psie sucharki 2 Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa'' autorstwa nieznanej mi do tej pory Pani Marii Apoleiki, która to ukazuje w niej psiosucharkowy słownik związany z tym, jak mamy się zachować podczas przebywania z naszymi ulubionymi pieskami.

Ucieszyłam się na myśl, że mogę dowiedzieć tylu dla mnie istotnych informacji związanych z tym, jak można pogłębić swoją wiedzę na temat używania słów, od których zależy nasza codzienna komunikacja z psem.

Lubię nawiązywać kontakt z moimi psami, bo one wówczas mnie obserwują, jak ja się zachowuję, kiedy je karmię, głaszczę, uśmiecham się do nich i to mi daje ogromną radość i satysfakcję.

Najbardziej w tej oto książce należącej do gatunku poradnika ciekawiło mnie czy autorka w adekwatny i zrozumiały sposób będzie umieć podjęty przez nią główny temat, czy mnie zainteresuje, a może i nawet zainspiruje, abym mogła później wyciągnąć odpowiednie wnioski po zapoznaniu się z tym, co jest ważne, a to, co możemy pominąć w komunikacji z naszym ulubionym psim pupilem.

Podobają mi się wykonane przez autorkę zamieszczone na okładce ilustracje nawiązujące trafnie do nadanego jej tytułu.

Nie ma nic najwspanialszego, kiedy to jesteśmy zadowoleni i czerpiemy satysfakcję z tego, że mamy kontrolę nad tym, co jest ważne w naszych relacjach z psem.

Szczególnie utkwiły mi następujące zagadnienia, które znam, ale mimo wszystko pojawia się wiele w nich niejasności: skakanie na ludzi, samotność, rasy psów, łapka, łóżko, kynologia, komunikacja niewerbalna, identyfikator, głaskanie, fobie, dietetyk psi, adopcja, zabawa, zabawki.

Pomysłowo zostały jak dla mnie wplecione teksty z myśli psich. Przemyślane są i takie zabawne w całościowym ich odbiorze.

Bardzo dobrze czytało mi się ten poradnik, do którego mogę często wracać, kiedy tylko będę miała ochotę dowiedzieć się tego, czego jeszcze nie miałam okazji zagłębić z wiedzy o psim słownictwie.

Wydawnictwu Znak dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarz książki pt. '' Psie sucharki 2 Wszystkie słowa, które musisz znać, żeby obsłużyć swojego psa'' autorstwa Pani Marii Apoleiki.

Warto przeczytać ten poradnik.

Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić
Maria Apoleika0
Okładka ksiązki - Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić

Kim jest pies? Pies jest przeważnie mniejszy niż człowiek i bez porównania puchaciejszy. Natura wyposażyła go w łapki, zęby i wdzięk, choć i tak...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;