Responsive Web Design z jQuery

Twórz strony na miarę XXI wieku!

Jeszcze całkiem niedawno - w świecie bez smartfonów i tabletów - tworzenie stron było zdecydowanie prostsze. Projektanci i deweloperzy nie musieli się martwić o to, jak strona będzie się prezentowała na różnej wielkości ekranach, dopasowywali ją do 2-3 rozdzielczości. Obecnie, w erze urządzeń mobilnych o poziomych, pionowych, małych, średnich i bardzo dużych ekranach, pewnie często zastanawiasz się, jak skutecznie zadbać o responsywność swojej strony. Sięgnij po ten przewodnik i spraw, by zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, tabletów czy smartfonów z przyjemnością korzystali z Twojej witryny.

W trakcie lektury dowiesz się, jak budować responsywne strony WWW. Responsywne to znaczy takie, które dostosowują swój wygląd i układ do urządzenia, na którym są przeglądane. Nauczysz się korzystać z dopasowujących się układów i siatek (ang. grids) oraz zbudujesz menu, które wszędzie będzie wyglądało dobrze. Ponadto przekonasz się, że stworzenie galerii, osadzenie mediów oraz atrakcyjnej tabeli dla urządzeń mobilnych nie musi być karkołomnym zadaniem! Na sam koniec dowiesz się, jak testować takie strony, oraz poznasz przydatne wtyczki dla jQuery. Książka ta jest doskonałym źródłem wiedzy dla wszystkich podążających za trendami w tworzeniu stron WWW!

Sięgnij po książkę i dowiedz się, jak:

stworzyć atrakcyjne menu i galerię wykorzystać możliwości małych ekranów zbudować responsywną tabelę zastosować dodatkowe wtyczki zbudować uniwersalną stronę WWW

Zaoszczędź swój czas i twórz uniwersalne strony WWW!

Informacje dodatkowe o Responsive Web Design z jQuery:

Wydawnictwo: Helion