Rewolucje - 8 - W kosmosie

W dobie silnika parowego, pylonów elektryczności, sieci sterowców oplatającej cały glob, przenośnej telefonii linowej i radia cóż jeszcze zostało do odkrycia? Kolektywy wynalazców coraz częściej zwracają swój wzrok w górę, do gwiazd, myśląc o pokonaniu ostatecznej bariery. Któż nie chciałby odkryć, co kryje się za kurtyną nieboskłonu?

Album liczy 96 stron z czego 82 to strony komiksu. Składa się z sześciu historii, z których jedną napisał Szymon Holcman (wcześniej opublikowana w "Workburgerze"), zaś scenarzystą pozostałych jest Mateusz Skutnik.

Mateusz Skutnik przedstawił w formie filmowej początek prac nad ósmym tomem Rewolucji. Ponieważ w skład albumu wejdą również trzy historie stworzone kilka lat wcześniej autor zdecydował się nanieść na nich zmiany mające ujednolicić całość z nowopowstającym materiałem. W dwóch z nich zmiany były kosmetyczne, jednak trzecia wymagała sporej przemiany z wersji ołówkowo-akwarelowej w solidnie tuszowaną. Przykładowy kadr przed i po możecie obejrzeć poniżej, a także wspomniany filmik szczegółowo przedstawiający przemianę 20 stron.

Informacje dodatkowe o Rewolucje - 8 - W kosmosie:

Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Data wydania: 2013-12-01
Kategoria: Komiksy