Ronaldo. Obsesja doskonałości

Gdy młody, dobrze rokujący Portugalczyk pojawił się w Manchesterze United w 2003 roku, sir Alex Ferguson bez wahania ubrał go w koszulkę z numerem 7, którą kiedyś dumnie nosiły takie gwiazdy jak George Best, Eric Cantona czy David Beckham. Oczekiwania były ogromne, a Ronaldo nie rozczarował. Jako pierwszy piłkarz Premier League zdobył w 2008 roku tytuł Piłkarza Roku FIFA.

W czasie prezentacji na Estadio Santiago Bernabéu 80 tysięcy kibiców przyszło oglądać swojego nowego idola. Od czasu słynnego transferu za 96 milionów euro do Realu Madryt, trwa jego dobra passa w zdobywaniu goli, która sprawia, że rywalizacja między nim a Leo Messim z FC Barcelona staje się jeszcze bardziej zaciekła. Król strzelców Primera División już teraz na stałe zapisał się złotymi zgłoskami w historii piłki nożnej.

Luca Caioli w swojej książce opisuje historię Ronaldo nie tylko z perspektywy boiska, ale – jak nikt wcześniej – dociera do sekretów życia prywatnego, co w przypadku tak rozpoznawalnego piłkarza­‑celebryty nie jest sprawą łatwą. Zapraszamy w wyjątkową podróż, zaczynającą się na małych boiskach podwórkowych, a kończącą w blasku reflektorów największych stadionów świata, gdzie prowadzi tylko jedna droga: ciężka praca i obsesyjne dążenie do doskonałości.

Polskie wydanie Ronaldo. Obsesja doskonałości, wzbogacone niepowtarzalnym wstępem napisanym przez Jerzego Dudka, jest światową premierą pełnej wersji książki. Dla fanów CR7 – pozycja obowiązkowa.

Informacje dodatkowe o Ronaldo. Obsesja doskonałości:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2015-10-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Ronaldo. Obsesja doskonałości

Ronaldo. Obsesja doskonałości - opinie o książce

Jest piłkarzem kompletnym, a przy tym niezwykle atrakcyjnym mężczyzną. Mimo swoich 29 lat, osiągnął w świecie piłki nożnej więcej niż inni, dużo starsi od niego zawodnicy. Medialny szum wokół jego osoby nigdy nie ustaje. Kilka tygodni temu po raz kolejny został uhonorowany Złotą Piłką FIFA. O niemal wszystkich najnowszych sukcesach Cristiano Ronaldo przeczytacie we wznowionej niedawno przez Wydawnictwo SQN, popularnej biografii tego piłkarza pt.: "Ronaldo. Obsesja doskonałości". Luca Caioli to włoski dziennikarz sportowy, który w swoim literackim dorobku ma już nie jedną biografię piłkarza. Włoch oddał w ręce czytelników opowieść o karierze Ronaldinho, Torresa, czy Zidane`a. Największą popularnością cieszą się jednak książki tego autora traktujące o życiu i zawodowym rozwoju dwóch najlepszych obecnie piłkarzy świata: Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. O ile nie miałam jeszcze przyjemności poznać biografii Leo (tego autora), o tyle historia życia i talentu CR7 niezwykle przypadła mi do gustu. Na ponad 300 stronach dziennikarskiej opowieści Caioli znajdziemy kolejne etapy rozwoju Cristiano od szczęśliwego dzieciństwa na Maderze, po jego największe sukcesy w rozegranych niedawno meczach. Nie brak tu historii bardzo osobistych i tych, wokół których panował swego czasu medialny rozgłos. W książce natrafimy również na liczne wypowiedzi samego bohatera dotyczące jego umiejętności i zdolności najsłynniejszych postaci świata piłki nożnej. A wszystko to podane w sposób wyważony, daleki od idealizacji i jakiegokolwiek wartościowania. Dodatkową atrakcją dla fanów talentu Ronaldo i Messiego jest zawarte na kilku stronach tej biografii zestawienie, które pozwala czytelnikom przeanalizować słabe i mocne strony obu piłkarzy, tak potrzebne do obiektywnej oceny każdego z nich. Bo choć styl gry gwiazdy Realu Madryt znacznie różni się od reprezentowanego przez słynną 10 w składzie FC Barcelony, to nie sposób mówić o błyskotliwej karierze CR7 bez odniesień do jego największego rywala. Biografia Cristiano Ronaldo to jedna z tych książek, których lektura to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Świetnie napisana opowieść o losach młodego mężczyzny jest zarazem całkiem pokaźnym zbiorem najważniejszych informacji o życiu prywatnym jej bohatera. "Ronaldo. Obsesja doskonałości" to opowieść niekompletna (ze względu na młody wiek CR7). Przedstawia ona jednak okres najważniejszych (miejmy nadzieję nie jedynych) triumfów tego piłkarza i właśnie dlatego jest jedną z książek, które obowiązkowo powinny się znaleźć w sportowej biblioteczce każdego fana piłki nożnej. Droga chłopca z Madery na murawy najsłynniejszych stadionów piłkarskich była długa i wyboista. Okazuje się jednak, że mordercze treningi i zawirowania klubowe nie tylko nie załamały Ronaldo, ale umocniły go w przekonaniu, że dzięki ambicji i treningom jest w stanie stać się najlepszym piłkarzem. I choć wśród kibiców piłki nożnej nie brakuje osób z ironią wypowiadających się o nadmiernej dbałości o wygląd Portugalczyka, to niewielu jest takich, którzy nie dostrzegają jego talentu. CR7 to prawdziwa legenda, czego najlepszym dowodem jest kolejne wznowienie książki autorstwa Luca Caioli. Wszystkim zainteresowanym karierą zawodową i życiem prywatnym Cristiano gorąco polecam tę nad wyraz przyjemną w odbiorze biografię. Jej bohaterowi zaś życzę dalszych sukcesów i ciągłego przekraczania granic własnych możliwości.
Avatar użytkownika - Mason23
Mason23
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Świetnie napisana (momentami wzruszająca) historia Cristiano Ronaldo. Polecam! :D
Neymar. Magik z Brazylii
Luca Caioli0
Okładka ksiązki - Neymar. Magik z Brazylii

Najbardziej aktualna biografia Brazylijczyka Miał zaledwie cztery miesiące, kiedy cudem wyszedł cało z poważnego wypadku samochodowego. W 2006 roku był...

Ronaldinho. Uśmiech futbolu
Luca Caioli0
Okładka ksiązki - Ronaldinho. Uśmiech futbolu

Pierwsza w Polsce biografia piłkarskiego magika! Kiedy jako 19-latek w derbach Porto Alegre raz za razem ogrywał legendarnego Dungę, kibice byli w szoku...