Rozwijanie kreatywności u dziecka można i warto rozpocząć jak najwcześniej. To bardzo ważna i potrzebna w życiu umiejętność. Przekonujemy się o tym na co dzień. Myślenie kreatywne prowadzi do nowych, oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Człowiek myślący twórczo potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji, obce są mu nuda i rutyna.

Rodzice mogą w swoich dzieciach rozwijać kreatywność na wiele sposobów, m.in. przez: zabawy, różne zadania do wykonania, stawianie mniejszych i większych problemów do rozwiązania, pytanie oraz udzielanie odpowiedzi, zachęcanie dzieci do pomocy w rozmaitych czynnościach czy pracach. Można również w tym celu zastosować opracowane przeze mnie zestawy ćwiczeń. Są to przede wszystkim ćwiczenia plastyczne, lubiane przez większość dzieci. Zadania zachęcają do wymyślania kształtów, form, zestawiania i używania dowolnych kolorów. Polegają na dokańczaniu rysunków według własnego pomysłu, projektowaniu przedmiotów, mebli, pojazdów, strojów itp. Dzieci mogą też wymyślać własne gry i ich zasady, tworzyć nowe wzory, układy przedmiotów i figur. Ćwiczenia te nawiązują do różnych dziedzin życia człowieka, takich jak: przyroda, matematyka, geometria, technika.

Informacje dodatkowe o Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Klasa 2:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2021-12-02

Kup książkę Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Klasa 2

Rozwijamy kreatywność dziecka w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Klasa 2 - opinie o książce

Zadania dla asów. Klasa 1
Jadwiga Stasica0
Okładka ksiązki - Zadania dla asów. Klasa 1

Ćwiczenia te mogą być stosowane w szkole i w domu jako zadania uzupełniające, sprawdzające lub domowe. Obejmują zakres umiejętności i wiedzy przewidziany...

Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III
Jadwiga Stasica0
Okładka ksiązki - Przyroda - 160 pomysłów na nauczanie zintegrowane w klasach I-III

Pomysły zawarte w tym opracowaniu związane są ze środowiskiem społeczno-przyrodniczym. Obejmują one różnego rodzaju gry, zabawy, zgadywanki, zadania...