Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt

Dla amatorów oraz profesjonalistów, dla artystów, ilustratorów oraz miłośników przyrody - dla każdego, kto chce doskonalić umiejętności realistycznego rysowania.
Książka zawiera ponad 600 szkiców przedstawiających rozmaite wizerunki zwierząt domowych, gospodarskich i dziko żyjących - detale oraz całe postaci, ukazane w różnych pozach i z różnych perspektyw. Krok po kroku uczy proporcji, anatomii i relacji przestrzennych, prowadząc od początkowych linii do gotowego rysunku.
Pokazuje, jak:
• szkicować podstawowe kształty z zachowaniem symetrii
• oddać strukturę futra czy piór oraz wyraz pyska
• cieniować i dodawać końcowe detale.

Informacje dodatkowe o Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka

Kup książkę Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt

Rysuj jak artysta. 100 realistycznych wizerunków zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przed wami książka, która nauczy was rysować wizerunki zwierząt. Na siódmej stronie dowiecie się jak korzystać z książki oraz jakie materiały trzeba przygotować, by rozpocząć rysować, jak uchwycić całokształt rysunku, jak go skonstruować, jak robić końcowe kreski i cieniować rysunek, by wyglądał bardziej realistycznie. Mamy tutaj również kilka cennych rad, choćby te, by poruszać nie tylko dłonią, ale i też nadgarstkiem, oraz zawsze nakładać kształty na siebie. Pod koniec zobaczycie jak to wygląda nie tylko w teorii, ale i w praktyce.
Ogólnie cała książka składa się z sześciu części w których znajdą się popularne zwierzęta domowe, a w nich jak zrobić zarys tułowia, nałożyć na siebie części zwierzęcia, oraz jak wygląda w całości. W drugiej części macie inne zwierzęta domowe takie jak koń, źrebię, owca, krowa i inne. Dział trzeci poświęcony jest dzikim zwierzętom, których jest aż trzydzieści osiem. Każde zwierzę przypada na jedną stronę i ich rysunków jest więcej lub mniej w zależności od stopnia ich trudności wyglądu. Dział czwarty to ptaki, piąty podlega pod gady, płazy i głowonogi a w nich: Kameleon, iguana, żaba, żółw lądowy, aligator, pyton oraz ośmiornica. I w dziale szóstym mamy detale i części ciała. Rysunki na pierwszy rzut oka wydają się być proste, jednak widać tutaj, że pozycja jest dla starszych fanów rysunku, gdyż postacie do rysowania są doroślejsze i bardziej wymagające naszej precyzji. Jeśli jednak ktoś już potrafi jakoś rysować i brakuje mu dokształcenia, to ta pozycja będzie dla niego idealna. Jeśli jednak dopiero chcesz zacząć uczyć się rysować, to wpierw polecam ci książkę ,,Sztuka rysowania dla dzieci. Ćwiczenia”. To tam rozluźnisz swoją dłoń, przypomnisz sobie podstawowe kształty i zobaczysz, że rysunek wcale nie musi być trudny. A później jak najbardziej można się dokształcić właśnie w tej pozycji, by oddać nie tylko wygląd rysunku, ale i charakter narysowanej osoby, bądź przedmiotu. W tej serii ukazała się jeszcze książka ,,100 stworzeń i postaci ze świata fantasy” o której wiem, ale jeszcze nie posiadam w swoim zbiorze.