Sieci komputerowe w Windows 2003 Server i Vista. Teoria i praktyka

Doskonałe wprowadzenie do tematyki sieci komputerowych

Poznaj modele komunikacji i protokoły sieciowe Skonfiguruj system Windows do pracy w sieci Naucz się diagnozować usterki i usuwać je

"Dopiero sieć to komputer" -- to hasło, spopularyzowane kilka lat temu, dziś nabiera nowego znaczenia. Popularność internetu rośnie w niesamowitym tempie, niemal na każdym osiedlu można znaleźć amatorską sieć komputerową, a w przedsiębiorstwach sieci są równie powszechne jak telefony i faksy. W każdym dostępnym obecnie systemie operacyjnym zaimplementowano mniej lub bardziej rozbudowane mechanizmy obsługi sieci. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych wersji systemu Windows -- Vista i 2003 Server. Producent tych systemów operacyjnych zapewnił użytkownikom nie tylko wygodne i czytelne mechanizmy konfiguracyjne, ale także zadbał o wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony przed zagrożeniami pochodzącymi z internetu.

Książka "Sieci komputerowe w Windows 2003 Server i Vista. Teoria i praktyka" to podręcznik adresowany do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników systemów Windows. W przejrzysty sposób objaśnia nie tylko zasady konfiguracji połączeń sieciowych w tych systemach, ale także podstawowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem sieci komputerowych. Czytając ją poznasz model komunikacji OSI i TCP/IP, protokoły IPv4 i IPv6, różne architektury sieci komputerowych i mechanizmy działania usług sieciowych takich, jak DHCP i DNS. Nauczysz się definiować parametry sieci w systemach Windows, administrować siecią i monitorować jej działanie. Dowiesz się także, jak diagnozować i eliminować najczęściej występujące problemy.

Zastosowania sieci komputerowych Urządzenia sieciowe Modele OSI i TCP/IP Protokoły internetowe IPv4 i IPv6 Planowanie infrastruktury sieci Zadania serwera DNS i DHCP Instalacja i konfiguracja usług ActiveDirectory oraz DNS w Windows 2003 Server Przygotowanie systemu Windows Vista do pracy w sieci Korzystanie z narzędzi administracyjnych Windows Analiza ruchu sieciowego Narzędzia do rozwiązywania problemów z połączeniami sieciowymi

Poznaj zasady działania sieci komputerowych
i skorzystaj z tej wiedzy w praktyce!

Informacje dodatkowe o Sieci komputerowe w Windows 2003 Server i Vista. Teoria i praktyka:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2007-11-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sieci komputerowe w Windows 2003 Server i Vista. Teoria i praktyka

Sieci komputerowe w Windows 2003 Server i Vista. Teoria i praktyka - opinie o książce

Windows Server 2008. Infrastruktura klucza publicznego (PKI)
Andrzej Szeląg0
Okładka ksiązki - Windows Server 2008. Infrastruktura klucza publicznego (PKI)

Poznaj i wprowadź PKI dla własnego bezpieczeństwa i ochrony danych Jak zarządzać infrastrukturą PKI? Jak zabezpieczać konta administracyjne? Jak...

PHP, Microsoft IIS i SQL Server. Projektowanie i programowanie baz danych
Andrzej Szeląg0
Okładka ksiązki - PHP, Microsoft IIS i SQL Server. Projektowanie i programowanie baz danych

Poznaj i wykorzystaj narzędzia do projektowania baz danych Jak konfigurować repozytorium PEAR? Jak przetwarzać formularze za pomocą języka PHP? Jak...