Sowa Wesley

O’Brien, młoda asystentka w laboratorium w Caltech urzeczona bezbronnym, sowim rannym pisklęciem, postanawia zająć się nim i stworzyć mu dom. Sowa Wesley jest zabawną, przejmującą historią ich niesamowitych dwóch dekad przeżytych razem.
Używając swego delikatnego serca i naukowego oka, O’Brien intensywnie i z bliska obserwowała dziwne zwyczaje Wesleya. Gdy Wesley dorastał, robiła mu zdjęcia na każdym etapie, jak dumny rodzic, dokumentując jego rozwój od bezbronnej kulki puchu przez chętnego do zabawy, niezdarnego młodzika, do wspaniałego, złotobiałego dorosłego macho, z pyszczkiem w kształcie serca i z wielką osobowością, która zaprzeczała jego drobnej sylwetce. Więź Stacey z Wesleyem pogłębiała się, gdy zaczynała ona odkrywać niezwykłą osobowość Wesleya, delikatność jego uczuć, skłonną do zabawy naturę, która okazywała się być niesamowicie lojalna i opiekuńcza.
Sowa Wesley jest niesamowicie wciągającą, rozgrzewającą serce, często zabawną opowieścią o skomplikowanym, emocjonalnym stworzeniu zdolnym do rozumowania, zabawy, a co najważniejsze, do miłości i lojalności. Z pewnością zachwyci wszystkich miłośników zwierząt.

Informacje dodatkowe o Sowa Wesley:

Sowa Wesley - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Wesley- sowa z uszkodzonym nerwem w skrzydle, jako pisklę trafia pod opiekę biologa i badaczki sów Stacey O'Brien. Żeby uratować życie pisklaka, który nigdy nie poradzi sobie na wolności, kobieta decyduje się zaadoptować sowę i stać się sowią mamą na pełny etat! Na początku wszystko wydawało się piękne i z pozoru niezbyt trudne, życie z sową pod jednym dachem dawało się ułożyć. Z czasem jednak natura drapieżnika zaczęła dawać o sobie znać.... Jest to dobrze napisana opowieść, zawierająca wiele informacji dotyczących ogólnie pojętej przyrody, w szczególności życia sów. Książka udowadnia, że życie z sową pod jednym dachem jest bardzo zaskakujące nawet dla osoby, która zdawałoby się zna naturę tych ptaków od podszewki. Ta pozycja to niezłą gratka dla miłośników zwierząt! Ja jednak się do nich nie zaliczam i przyznam szczerze, że momentami bardzo ciężko czytało mi się tę pozycję. Im sowa stawała się większa, z tym większym przerażeniem śledziłam losy Stacey. Uważam jednak, że książka jest dobra, napisana bardzo przystępnym językiem, a po jej przeczytaniu w mojej głowie zostało wiele przyrodniczych informacji.
Avatar użytkownika - lavenda
lavenda