Sowa Wesley

Wesley- sowa z uszkodzonym nerwem w skrzydle, jako pisklę trafia pod opiekę biologa i badaczki sów Stacey O'Brien. Żeby uratować życie pisklaka, który nigdy nie poradzi sobie na wolności, kobieta decyduje się zaadoptować sowę i stać się sowią mamą na pełny etat! Na początku wszystko wydawało się piękne i z pozoru niezbyt trudne, życie z sową pod jednym dachem dawało się ułożyć. Z czasem jednak natura drapieżnika zaczęła dawać o sobie znać.... Jest to dobrze napisana opowieść, zawierająca wiele informacji dotyczących ogólnie pojętej przyrody, w szczególności życia sów. Książka udowadnia, że życie z sową pod jednym dachem jest bardzo zaskakujące nawet dla osoby, która zdawałoby się zna naturę tych ptaków od podszewki. Ta pozycja to niezłą gratka dla miłośników zwierząt! Ja jednak się do nich nie zaliczam i przyznam szczerze, że momentami bardzo ciężko czytało mi się tę pozycję. Im sowa stawała się większa, z tym większym przerażeniem śledziłam losy Stacey. Uważam jednak, że książka jest dobra, napisana bardzo przystępnym językiem, a po jej przeczytaniu w mojej głowie zostało wiele przyrodniczych informacji.

Informacje dodatkowe o Sowa Wesley:

Wydawnictwo: Studio Emka