Spider-Man

Zbiór klasycznych komiksów ze Spider-Manem autorstwa Todda McFarlane'a.

W widowiskowych pojedynkach Spider-Manowi tym razem przyjdzie zmierzyć się z Lizardem, Hobgoblinem i Ghost Riderem. Nie mniejszym wyzwaniem okaże się jednak współpraca z Wolverine'em, a na koniec Człowiek Pająk rozwiąże zagadkę tajemniczych zniknięć bezdomnych na Manhattanie.

Todd McFarlane na długo ukształtował wizerunek Spider-Mana. Zebrane w tym tomie zeszyty ukazywały się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i cieszyły się ogromną popularnością wśród czytelników. Pierwszy z nich sprzedał się w Stanach Zjednocznych w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy.

Informacje dodatkowe o Spider-Man:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

MROCZNY SPIDER-MAN

Na wznowienie tych komiksów fani Spider-Mana czekali od lat. Większość z nich bowiem ukazało się w latach 90. XX wieku na łamach „Mega Marvela” i serii „Amazing Spider-Man” wydawanych przez TM-Semic. Dwie z nich na dodatek znalazły się na liście 10 najlepszych komiksów o pajęczaku wydanych w naszym kraju, a jakby tego było mało już wkrótce po premierze pierwsza ich część, „Torment”, na rynku wtórnym zaczęła osiągać astronomiczne kwoty, sięgające dziesięciokrotności ceny okładkowej. Co sprawiło, że opowieści te zyskały takie uznanie i kult? Wiele rzeczy, od niesamowitego klimatu zaczynając, na iście filmowej, wcześniej w naszym kraju niespotykanej narracji skończywszy. I nawet teraz, ćwierć wieku później, „Spider-Man” Todda McFarlane’a niezmiennie robi duże wrażenie i stanowi jedną z najlepszych opowieści o Człowieku Pająku wydaną na naszym rynku. A imponująca zbiorcza edycja dopełnia całości, pokazując, jak takie opowieści powinno się wydawać.

Dźwięk bębnów. Rozlana w zaułkach krew. Tajemnice.
Gdy Nowym Jorkiem wstrząsa seria morderstw, poddany działaniu narkotyków Spider-Man będzie musiał stawić czoła jednemu ze najcięższych wyzwań w swojej karierze. Nie dość, że w jego żyłach krąży śmiercionośna trucizna, to jeszcze oszalały Lizard stanowi zagrożenie dla każdego, nie tylko naszego Pajęczaka. Co gorsza za wszystkim tym stoi pewna postać, której tajemnica doprowadzi Człowieka Pająka na skraj szaleństwa.
A to zaledwie początek. Gdy Hobgoblin staje się prawdziwym demonem, a jego działania doprowadzają do tragedii, Spider-Man i Ghost Rider łączą siły by go powstrzymać i ocalić duszę małego chłopca. Potem Pater zostaje wysłany przez gazetę do przygotowania reportażu na temat zbrodni dokonanej przez Wendigo. W oszalałym ze strachu mieście Spider-Mana i przybyłego na miejsce Wolverine’a czeka kolejne ciężkie zadanie. A na koniec Pajęczak przeżyje wspólną przygodą z X-Force!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/05/spider-man-todd-mcfarlane-rob-liefeld.html

Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa. Tom 6
Okładka ksiązki - Kajtek i Koko w Kosmosie. Dwór Apodyktusa. Tom 6

Pierwsza pełna kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na...

Książeczka kontrastowa. Pokój malucha
Okładka ksiązki - Książeczka kontrastowa. Pokój malucha

Książeczka kontrastowa ,,Pokój malucha" stymuluje rozwój wzroku dziecka już od narodzin. Czarno-białe uproszczone ilustracje przedstawiają przedmioty...