Spider-Man będzie gejem. Marvel prezentuje Web-Weavera

Data: 2022-07-13 10:55:09 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Marvel nie przestaje zaskakiwać! Niedawno twórcy udostępnili pierwsze grafiki koncepcyjne nowej postaci Spider-Mana. Nosi on miano Web-Weavera i będzie kolejnym nieheteronormatywnym bohaterem komiksów.

Obrazek w treści Spider-Man będzie gejem. Marvel prezentuje Web-Weavera [jpg]Fot. Twitter

Marvel już od jakiegoś czasu próbuje walczyć ze stereotypami i stara się tworzyć różnorodnych bohaterów. Choć komiksy z postaciami nieheteronormatywnymi powstawały już w  latach dziewięćdziesiątych, wówczas każdy z zeszytów przedstawiających bohaterów LGBT+ otrzymywał naklejkę „Tylko dla dorosłych”. Te czasy już minęły, a twórcy komiksów prezentują kolejnego queerowego superbohatera.

Web-Weaver – co wiadomo o queerowym Spider-Manie?

Postać Web-Weavera zobaczymy już niedługo w ramach serii komiksów Edge of Spider-Verse. Cykl liczyć ma pięć zeszytów i powstawał przy współpracy różnych scenarzystów. Ponownie przeniesiemy się do świata znanego z animacji Spider-man Uniwersum. W każdym zeszycie czekać na nas będą trzy różne historie. 

czytaj także:  Ekranizacja komiksu „Sandman” w sierpniu na Netflixie

Web-Weaverowi ma być poświęcona historia w ostatnim piątym zeszycie cyklu. Bohater będzie projektantem o niezbyt łagodnym usposobieniu. Pracuje dla domu mody Van Dyne i skrywa pewien sekret — posiada drugie oblicze jako Spider-Man. Chociaż jest homoseksualnym mężczyzną to identyfikuje się z kobiecym stylem życia. Pomysłodawcą postaci jest Setve Fox, który na Twitterze napisał:

Coś z czego od razu po stworzeniu Weba-Weavera zdałem sobie sprawę, jest to, że on nie może – i nie powinien – reprezentować WSZYSTKICH gejów. Żadna postać tego nie powinna robić. 

Za grafiki koncepcyjne odpowiedzialny jest Kris Anka, który na Twitterze zaprezentował pierwsze grafiki koncepcyjne przedstawiające Web-Weavera:

Bohaterowie LGBT+ w Marvelu

Web-Weaver nie jest pierwszym bohater LGBT+ w komiksach Marvela. Firma już wcześniej wprowadzała queerowe postaci do swoich opowieści. Northstar jest gejem, którego seksualność ujawniono 20 lat po komiksowym debiucie. Rok temu mogliśmy usłyszeć o Aaronie Fisherze, który pojawił się w ramach nowego wydania Kapitana Ameryki. Nastolatek bronił uciśnionych i zapomnianych.

czytaj także: Disney+ zapowiada nowości na wakacje. Co czeka na widzów?

We wszystkich komiksach Marvela możemy znaleźć ponad 50 nieheteronormatywnych bohaterów! Wśród nich znajduje się także Deadpool, któremu na razie zostały poświęcone dwa filmy Marvela, a premiera trzeciego jest zaplanowana na 2023 rok. Jego orientację określa się jako panseksualną, co oznacza, że nie liczy się dla niego płeć, ani identyfikacja osoby partnerskiej. Sam Ryan Reynolds na jednym z paneli dyskusyjnych na Comic Conie powiedział, że w następnych filmach z serii chciałby bardziej uwydatnić seksualność swojego bohatera.

Spider-Man w filmach i komiksach

Od czasu pierwszego filmu o Spider-Manie minęło już dwadzieścia lat. Na początku odtwórcą głównej roli był Tobey Maguire. W kolejnej serii filmów mieliśmy do czynienia z Andrew Garfieldem, który tego roku pojawił się w produkcji Król internetu. Najnowszym Człowiekiem-Pająkiem jest Tom Holland. Aktor nie tylko wystąpił w trzech filmach poświęconych postaci (Daleko od domu, Homecoming, Bez drogi do domu), ale pojawiał się też w innych produkcjach MCU, takich jak Avengers: Wojna bez granic

Na postaci Spider-Mana skupia się również wiele komiksów Marvela. W Polsce najczęściej są one wydawane przez Wydawnictwo Egmont, które dotychczas opublikowało ncałą serię Ultimate Spider-Man. Tom pierwszy cyklu komiksów pojawił się na rynku w 2018 roku. Jeśli jednak chcielibyście zapoznać się z Człowiekiem-Pająkiem to najlepiej jest to zrobić poprzez klasyczny zbiór komiksów zatytułowany Spider-Man.

Komiks możecie kupić na stronach różnych księgarni internetowych:

Tagi: marvel, Spider-Man,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Spider-Man
0
Okładka książki - Spider-Man

Zbiór klasycznych komiksów ze Spider-Manem autorstwa Todda McFarlane'a. W widowiskowych pojedynkach Spider-Manowi tym razem przyjdzie zmierzyć się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje