Strażnik parku: Superbohater z blokowiska

Mściciel z warszawskiej Pragi. Gabriel, spokojny i wrażliwy nastolatek, nie pasuje do otoczenia. Wyśmiewany i poniżany, schodzi z drogi bandziorom w klasie i na osiedlu. Do czasu, gdy zostaje napadnięty i pobity wraz ze swoją pierwszą w życiu dziewczyną. Policja umywa ręce, a bezradność Gabriela zmienia się we wściekłość. Strzyże się na zero. W kieszeni ma broń: przypadkowo znalezionego glocka 17, wyrzuconego w parku z tajemniczego samochodu... Czy oczyści miasto ze zła? Czy ten, który walczy z potworami, musi sam zostać potworem?

Sugestywna, osadzona w realiach współczesnej Warszawy, opowieść o dojrzewaniu w świecie bez autorytetów i o wielkiej tajemnicy zła, tkwiącego w każdym z nas.

Informacje dodatkowe o Strażnik parku: Superbohater z blokowiska:

Strażnik parku: Superbohater z blokowiska - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Głównym bohaterem tej powieści jest osiemnastoletni Gabriel Róziewicz. Poznajemy go jako chłopca słabowitego, bez przyjaciół, nękanego przez rówieśników. Nigdy nie rozumiany przez innych, odnalazł zrozumienie u nowej koleżanki z klasy - Soni Drożyńskiej. Sonia jest tą dziewczyną, która naprawdę chce poznać Gabriela, ich codzienne spotkania przerodziły się nawet w coś głębszego... I kiedy wydaje się, że ich przyjaźń jest w pełni rozkwitu, pewnego wieczoru oboje zostają napadnięci w parku. Gabriel nie potrafił obronić Soni. Zostają dotkliwie pobici przez chuliganów. Sonia zrywa kontakt z chłopakiem, wyjeżdża z miasta, a życie Gabriela od tego momentu diametralnie się zmienia. Chłopak postanawia sam wymierzać sprawiedliwość, a jego głównym celem ma być Mariusz Bazik, który pobił jego i Sonię. Mianuje on siebie Strażnikiem Parku i pod osłoną nocy, w masce dziwnego leśnego zwierzęcia oraz z przypadkowo znalezionym Glockiem 17 walczy z szeroko rozumianą przestępczością. Zyskuje on społeczną aprobatę swoich poczynań. Gabriel nie lubi zła, nie rozumie go, nie rozumie ludzi, którzy się go dopuszczają. Cały czas rozmyśla także, dlaczego ludzie są źli. Książka ma zaskakujące zakończenie. Pomysł na powieść bardzo oryginalny, zabrakło mi jednak bardziej prężnej i zaskakującej akcji.
Brokat w oku
Błażej Dzikowski0
Okładka ksiązki - Brokat w oku

Roch Sadowski przeżywa najdziwniejszy rok swojego życia. Rzuca studia, żeby robić karierę, wuj Lis ląduje w więzieniu, brat cioteczny organizuje neopogańską...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;