Świadek oskarżenia

Wydała stłumiony okrzyk, który zamarł na jej ustach. W przyćmionym świetle uchylonych drzwi dostrzegła znajomą postać z kasztanową brodą i bokobrodami, ubraną w staromodny wiktoriański żakiet. Patrick przyszedł po nią! Jej owładnięte strachem serce zabiło raz jeszcze i znieruchomiało. Książka jest zbiorem 12 opowiadań Królowej Kryminałów, w których spotykamy się nie tylko z pomysłowymi przestępcami i sprytnymi detektywami, lecz także z parapsychologią oraz seansami spirytystycznymi.

Informacje dodatkowe o Świadek oskarżenia:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009-03-31
ISBN: 978-83-245-8794-0

Kup książkę Świadek oskarżenia

Świadek oskarżenia - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Świadek oskarżenia to zbiór opowiadań kryminalnych. Jest ich 12 i nie mogło w nim zabraknąć tego tytułowego, które opowiada o dosyć zawikłanej sprawie morderstwa. Niestety mordercy nie złapano, chociaż detektyw Maiherne był bardzo blisko. Znajdziemy tu także zagadkę o duchach, zjawiskach nadprzyrodzonych i wszystkich innych, o których człowiekowi XXI wieku nawet się nie śniło.

Christie udowadnia, że jest mistrzynią kryminału i po części thrillera. Książka przez dłuższy czas trzyma w napięciu i ma się wrażenie, że akcja dzieje się w świecie realnym. Autorka doskonale przedstawia wydarzenia, otoczenie, zachowania poszczególnych postaci.

Tym tomem autorka się bawi i to widać. Próbuje nowych form i nowej tematyki. Na całe szczęście nie rezygnuje ze swojej detektywistycznej natury i sprawia tym czytelnikowi dużo przyjemności.

Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Zbiór opowiadań, w których znajdziemy elementy okultyzmu, spirytyzmu. Nietuzinkowa akcja i nieoczekiwane zwroty fabuły. Do najciekawszych można zaliczyć opwieści o księciu zaklętym w kota, cygance przewidującej przyszłość, nawiedzonym domu, w którym słychać głosy dziecka, medium, które przywołuje duchy zmarłych dzieci, staruszki, która słyszy w radiu głos swego zmarłego męża. Miejcami mroczna, straszna dostarcza przyjemnego dreszczyku emocji, adrenaliny i wszystkiego czego można spodziewać się po dobrym kryminale.

Kolejny zbiór opowiadań Christie, tym razem z pewnym nadprzyrodzonym elementem. Autorka starała się niektóre zjawiska nie z tego świata wyjaśnić logicznie, ale czy za każdym razem się to udawało? A może faktycznie duchy czy inne zjawy miały swój udział w prezentowanych historiach?

Tak jak poprzednie pozycje Christie, ta również „Świadka oskarżenia” czytało się bardzo szybko i przyjemnie. Może nie wszystkie opowiadania zapadły w moją pamięć na dłużej (przyznaję – nadrabiam pisanie recenzji w wolnej chwili, a od przeczytania książki minął prawie miesiąc), ale każde z nich czytało się w dużym napięciu.

Po tej lekturze przypomniałam sobie jak bardzo lubię książki Christie. Będę musiała jakąś przemycić w (dość dużą) kolejkę oczekujących.

Avatar użytkownika - Barbarka
Przeczytane:2011-05-25, Przeczytałam,
Zabójstwo Rogera Ackroyda
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Zabójstwo Rogera Ackroyda

Narratorem tej wyjątkowej w dorobku Agathy Christie powieści jest doktor James Sheppard, wiejski lekarz, który mieszka ze swą wścibską siostrą Karoliną...

Karty na stół
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Karty na stół

Herkules Poirot przyjmuje zaproszenie na obiad do domu pana Shaitany, człowieka, który w londyńskim towarzystwie znany jest z ekstrawaganckich pomysłów...