Sztuka minimalizmu w codziennym życiu

Sztuka minimalizmu w codziennym życiu: Żyjemy w świecie nadmiaru. Nadmiaru możliwości, nadmiaru dóbr materialnych, nadmiaru przedmiotów. Ich wielość nie oznacza jednak zwiększenia satysfakcji i zadowolenia z życia. Nadmiar posiadanych przez nas rzeczy ogranicza naszą wolność i nasz wewnętrzny rozwój.

Minimalizm i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy jest kluczem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, spokoju, jasności umysłu i pogody ducha. Poprawia jakość naszego życia, przynosi nam uczucie lekkości i wolności. Autorka, opierając się na licznych przykładach, podaje konkretne, praktyczne rady pozwalające uświadomić sobie nasze prawdziwe potrzeby, pozbyć się lęków przywiązujących nas do rzeczy, uniknąć pułapek społeczeństwa konsumpcyjnego, nie ulegać modom.

Informacje dodatkowe o Sztuka minimalizmu w codziennym życiu:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: L

Kup książkę Sztuka minimalizmu w codziennym życiu

Sztuka minimalizmu w codziennym życiu - opinie o książce

"Minimalizm i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy jest kluczem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, spokoju, jasności umysłu i pogody ducha. Poprawia jakość naszego życia, przynosi nam uczucie lekkości i wolności."

Książka napełnia spokojem, pokój ten udziela się czytelnikowi. Autorka podaje liczne przykłady i rady pozwalające uświadomić sobie nasze prawdziwr potrzeby, pozbyć się lęku przywiązującego nas do rzeczy.

"Im więcej rzrczy posiadasz, tym bardziej stajesz się słaby i bezbronny. Ale rozwijając się duchowo, będziesz odczuwał mniejszą potrzebę otaczania się dobrami materialnymi i osobami."

Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-04-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Sztuka porządkowania
Dominique Loreau0
Okładka ksiązki - Sztuka porządkowania

Nadaj sens każdemu ze swoich gestów i działań, dąż do szczęścia! W swojej nowej książce popularna autorka Dominique Loreau odsłania przed nami tajniki...

Sztuka prostoty
Dominique Loreau0
Okładka ksiązki - Sztuka prostoty

Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;