Szydełkowe Kawaii

Opis produktu

Wyszydełkuj kolorową jak tęcza kolekcję maskotek w stylu kawaii

Znajdziesz tu 40 prostych wzorów na urocze maskotki amigurumi, które zostały ułożone według klucza kolorystycznego. Możesz wydziergać zabawkowe przysmaki (np. ciasto marchewkowe z minimarchewkami czy lodowego rożka) albo przedmioty codziennego użytku.

Początkujący nauczą się podstawowych splotów i technik dzięki czytelnym rysunkom i opisom zamieszczonym na końcu książki, a chmurki z oznaczeniem stopnia trudności pozwolą każdemu dopasować projekt do swoich umiejętności.

Polecamy także:
Donut Buddies, Szydełko dla początkujących, Kwadraty babuni, Szydełkowe kapcie

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Szydełkowe Kawaii:

Szydełkowe Kawaii - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-09-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Myślę, że każdy, kogo interesuje dzierganie znajdzie tu coś dla siebie. Autorka wpierw opowiada w jaki sposób powstało jej zainteresowanie szydełkowaniem. W chwili, kiedy czytałam o tym, że podpatrywała swoją babcię jak robi cudeńka z włóczki, od razu przypomniało mi się jak ja swoją babcię pooglądałam kiedy szyła na maszynie i obcinała włosy innym ludziom, a także jak piekła ciasta. Tutaj taka aluzja do przyszłych babć lub tych, co już nimi są, by zainteresowały się tym, czy może mały odkrywca czasem nie zerka na nie z zainteresowaniem. Wiadomo, że to, czego nauczy babcia, nie nauczy nikt:-)
Wracając do treści, na drugiej i trzeciej stronie macie spis, gdzie jest zaznaczone kolorami pod którym numerem co można zrobić w danym kolorze. Autorka bardzo zainteresowała się stylem kawaii, który nam przedstawia. Szósta i siódma strona są przeznaczone do opisania i pokazania narzędzi i materiałów, które będą potrzebne do dziergania. Interesującym zagadnieniem było tu opisanie teorii dotyczącej kolorów, czyli barwy podstawowe, drugorzędowe, trzeciorzędowe, dopełniające, rozdzielone dopełniające, barwy analogiczne, triada barw, podwójne barwy dopełniające, barwy monochromatyczne i neutralne. Przeczytacie jaki kolor do jakich należy i co zrobić, by wyszły takie jak chcecie. Na dwunastej stronie rozpoczynamy kolorem czerwonym. Jest opisany co oznacza i na zdjęciu widać co można z niego zrobić. To oczywiste książka dla tych, którzy już potrafią szydełkować, tylko brakuje im pomysłów na to, co mogą jeszcze zrobić. Mamy tu określony wzór, wygląd, a także krok po kroku jak podążać z oczkami i jak wykończyć. Co przygotować, jakiego rozmiaru i czym wypełnić. Autorka zastosowała tutaj schemat trzech chmurek z czego ich minki sugerują czy wykonanie danej zabawki jest łatwe, trudniejsze i zawierające wyzwanie dla tych, którym spowszedniały zwyczajne wzory. Książka pokaże wam jak zrobić owoce, warzywa, popcorn, kubek ze słomką, ciasto marchewkowe, lody na patyku, ołówek, choinkę, łańcuchy, butelkę dla niemowlaka, lody, płatki, mleko, chmurki i wiele innych przepięknych rzeczy. Na sto czwartej stronie macie słowniczek a w nim tłumaczenie symboli, skróty itd. Dwie strony dalej na rysunkach mamy pokazane podstawowe sploty, czyli krok po kroku jak zacząć szydełkować, później te z ujmowaniem, sploty specjalne, pracę z kolorami i kończenie. Moim zdaniem książka jednak jest dla tych, którzy mają już jakieś pojęcie o szydełkowaniu, gdyż nauka polegała na zdjęciu ustawionej wełny, splotu któregoś z rzędu i takiego, gdzie jest go sporo. Osoba tak jak ja, która nigdy nie robiła na drutach, może mieć kłopot z rozpoczęciem szydełkowania, ale ci, którzy mają jakieś doświadczenie, będą z niej ogromnie zadowolone. Sama mam w planie nauczyć się tego, więc później do niej powrócę. Nic tak człowieka nie cieszy jak własna praca ręczna:-)

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-10-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jesienne wieczory sprzyjają nie tylko czytaniu, ale również innym zainteresowaniom jak np. szydełkowaniu. Od zawsze zachwycałam się wydzierganymi maskotkom i chciałam sama spróbować tej sztuki. Zawsze jednak nie wiedziałam jak się za zabrać. ,,Szydełkowe Kawaii. 40 supersłodkich maskotek amigurumi" pokazało mi wiele technik, które są wykorzystywane przy tworzeniu tych cudownych maskotek. Książka przeznaczona jest zarówno dla tych, którzy dopiero co zaczynają coś dziergać, jak również dla tych, którzy szukają inspiracji. Stopień trudności oznaczony jest za pomocą chmurek.

Zanim jednak zabierzemy się za pierwsze wzory warto zapoznać się potrzebnymi narzędziami. Książka podpowie również jak dobierać kolory, by nasze maskotki były piękne. I właśnie według kolorów podzielona została ta książka.

Każdy wzór zawiera dokładną instrukcję tego, jakich materiałów i narzędzi potrzebujemy, a następnie oczko po oczku objaśniony jest dany wzór.

Książka zawiera aż 40 wzorów pięknych maskotek. Tak więc, możemy sami stworzyć przysmaki, albo przedmioty codziennego użytku.

Książka jest bardzo kolorowa i napisana w prosty i przystępny sposób. Bardzo polecam zarówno tym, którzy chcą zacząć swoją przygodę z szydełkiem, jak również tym, którzy szukają inspiracji. Tutaj znajdziecie ich wiele. Miłej zabawy!

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-10-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

??

Dziś chciałabym pokazać Wam piękny, kolorowy poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak zrobić na szydełku małe słodkie maskotki, przedstawiające smakołyki oraz przedmioty codziennego użytku. Znajdziecie tu wiele uroczych wzorów, pogrupowanych według kolorów i z określonymi poziomami trudności.

Autorka wplotła (hehe ?) tutaj również garść praktycznych porad i wskazówek. Mówi na przykład o tym, jakie materiały będą niezbędne do rozpoczęcia projektu oraz tłumaczy jak wykonać poszczególne ściegi.

Jeśli chcecie tworzyć takie małe cudeńka, bardzo polecam ten poradnik!

??