Tajemnica spowiedzi

Wartka akcja kryminalna na ulicach Krakowa a w tle tajemniczy właściciel antykwariatu. Kim jest naprawdę ksiądz Robert i jak skończą się intrygi prowadzące aż do Watykanu? Dobór postaci i lokalizacji zapewnia trzymającą w napięciu fabułę a przy okazji intelektualną rozkosz wynikającą z licznych nawiązań do sztuki.

Fabuła od początku do końca osnuta jest pewną aurą tajemniczości. Trzyma w napięciu do samego końca a liczne zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od kart tej niezwykłej i intrygującej powieści.

Informacje dodatkowe o Tajemnica spowiedzi:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-16

Tagi: kryminał sensacja thriller kryminalny thriller Kraków witold gadowski

Kup książkę Tajemnica spowiedzi

Tajemnica spowiedzi - opinie o książce

,,Tajemnica spowiedzi" to pierwsza książka Witolda Gadowskiego jaką przeczytałam.

W opisie mamy, że jest to mieszanka kryminału, sensacji i thrillera. Od siebie mogę dodać, że całkiem zgrabnie autor poprowadził warstwę obyczajową.

Niezwykle wciągająca intryga, pełna zagadek i tajemnic. Do tego postać Tomasza, , który jednocześnie fascynuje i przeraża. Momentami miałam wrażenie, że drzemią w nim dwie dusze. Jedna jest pełna miłości i zrozumienia a druga okryta mrokiem.

Nie polubiłam się z rozdziałami w których bohaterem był Robert, sporo tam było rozważań filozoficznych, które odciągały mnie od tematów, jaki pociągały mnie bardziej, jednak to tylko moje odczucie.

Książka ma nierówne tempo, początkowa, bardziej obyczajowa część płynie spokojnie, ale intrygująco, następnie spowolniłam poznając Roberta. Kiedy do akcji wkroczył Brenner, poczułam czym jest rollercoaster.

Zdecydowanie byłabym za większym trzymaniem się gatunków pod jakimi sklasyfikowano powieść. To był idealny temat na soczystą sensację, której trochę mi tu brakowało. Nie mniej chętnie sięgnę po inne książki autora i zobaczę jak jest w innych powieściach.

Szlag trafił
Witold Gadowski0
Okładka ksiązki - Szlag trafił

Los sprawia, że Andrzej Brenner 10 kwietnia 2010 roku ląduje w Smoleńsku. Z bliska zagląda w oczy złu. Co się wtedy naprawdę wydarzyło? Czego do dziś boją...

Krew nie woda. Polskie zapiski współczesne
Witold Gadowski0
Okładka ksiązki - Krew nie woda. Polskie zapiski współczesne

Kolejny w dorobku znanego dziennikarza i reportera zbiór krótkich, publicystycznych migawek, w których przegląda się Polska na przestrzeni ostatnich kilku...