Trucicielka

Tajemnicze morderstwo sprzed lat, sieć dawnych intryg i zagadek doskonały kryminał kultowego brytyjskiego pisarza.

Chris Lowndes po dwudziestu pięciu latach za granicą wraca do Yorkshire, gdzie kupuje opuszczoną starą rezydencję na odludziu.

Choć natychmiast zakochuje się w domu, coś nie daje mu spokoju Z czasem dowiaduje się, że pół wieku wcześniej w domu dokonano morderstwa. Poprzedni właściciel, szanowany lekarz Ernest Arthur Fox, prawdopodobnie został otruty przez swoją piękną młodą żonę Grace. Kobieta została uznana winną zbrodni i powieszona.

Zaintrygowany Chris zaczyna rozpytywać okolicznych mieszkańców oraz grzebać w archiwach. Im więcej się dowiaduje, tym bardziej jest przekonany, że Grace była niewinna. Ignorując ostrzeżenia, by nie budził dawno uśpionych demonów, postanawia wyjaśnić historię sprzed lat

Informacje dodatkowe o Trucicielka:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-04-03

Kup książkę Trucicielka

Trucicielka - opinie o książce

Avatar użytkownika - saksofonistka
saksofonistka
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Książka zaskoczyła mnie swoją fabułą, zupełnie nie spodziewałam się pewnych wątków, które zostały tam wplecione i które dają sporo do myślenia. Przyjemna do czytania.
Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Na okładce książki ,,Trucicielka" znajduje się informacja: ,,Tajemnicze morderstw sprzed lat, sieć dawnych intryg i zagadek - doskonały kryminał kultowego brytyjskiego pisarza", a to mnie od razu zaciekawiło i spowodowało, że wypożyczyłam tę książkę w bibliotece. Kiedy wzięłam ją do ręki i przeczytałam zarys fabuły na okładce, zadałam sobie pytanie: ,,czy bohaterka Grace Fox zabiła swojego męża?" Chris Lowndes przeprowadza się do Kilnsgate House dawnego domu Grace i jej męża Ernesta. Dowiaduje się, że dokonano tu morderstwa. Wszyscy sądzą, że Grace otruła swojego męża i za to została powieszona. Chris zaczyna poszukiwać prawdy, w wraz z kolejnymi kartami ksiązki zbliża się coraz bardziej do niej i do Heather (która jest agentką nieruchomości i sprzedała mu rezydencję i jest w separacji z mężem). Na wojnie Grace była pielęgniarką, a potem wróciła do domu, gdzie została oskarżona o to, że podała mężowi truciznę w postaci chlorku potasu, a wcześniej znieczuliła go wodzianem chloralu. Podczas procesu cały czas wytykano jej romans z Samuelem Porterem. Na jej niekorzyść zeznała Patricia Campton , właścicielka pensjonatu w Leyburn, która stwierdziła, że Samuel i Grace spędzili tam noc, a ona słyszała, jak mówili, że planują zabić Ernesta Foxa. Chris dochodzi w końcu do prawdy dzięki poznaniu wnuczki Grace - Louise, rozmowie z Samuelem i innymi osobami. Pomiędzy szukaniem prawdy Chris zajmuje się komponowaniem sonaty fortepianowej. Komponuje też muzykę do filmów, której, jak sam mówił, nikt nie słucha. Grace i Ernest mieli syna Randolpha, a ten miał właśnie córkę Louise. Chris dzięki dochodzeniu do prawdy ma różne myśli i spostrzeżenia dotyczące Grace i jej męża. Ale prawda jest zaskakująca, a książka wciągająca, więc jednego dnia przeczytałam prawie połowę, aby dowiedzieć się prawdy. Polecam, a szczególnie dlatego, że mamy tam opisane wydarzenia, które dzieją się w aktualnym czasie, a także zapiska z ,,Słynne procesy. Grace Elizabeth Fox, kwiecień 1953", a w dalszej części ,,Wyjątki z dziennika Grace Elizabeth Fox (oprac. Louise King), a pochodzą z czasów wojny.
Avatar użytkownika - sarenka29
sarenka29
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2013-04-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się kupić książkę tylko dlatego, że uwiodła Was jej okładka, lub sam tytuł? Podejrzewam, że niejedna osoba na tak postawione pytanie odpowiedziałaby twierdząco. Bo choć po okładce oceniać się nie powinno, jakże chętnie ulegamy pierwszemu wrażeniu. Cóż, w przypadku „Trucicielki” ktoś chyba o tej prawdzie zapomniał. Okładka wydała mi się co najmniej nieciekawa a tytuł ... dość oklepany. Łatwo ominąć ją w księgarni, wychodząc z założenia, że taka będzie również jej treść. Czy słusznie? Chris Lowndes po dwudziestu pięciu latach postanawia opuścić Amerykę. Na swoim koncie ma liczne sukcesy w tworzeniu „muzyki, ktorej nikt nie słucha”, czyli muzyki filmowej, jednak pewne wydarzenia w jego życiu prywatnym sprawiają, że potrzebuje wyciszenia i czasu na przemyślenie pewnych spraw. Ogromny dom w Yorkshire, stojący na uboczu, zdaje się być idealną kryjówką, Chris nie wie jednak, że dom, który nabył, kryje pewną dramatyczną historię. W latach 50tych zeszłego wieku zginął tutaj szanowany lekarz. Jego żona została oskarżona o otrucie małżonka i skazana na śmierć przez powieszenie. Chris postanawia przeprowadzić własne śledztwo w tej sprawie, a im więcej faktów odkrywa, tym bardziej jest przekonany, że doszło do wielkiej pomyłki... Początkowo fabuła książki nie wydała mi się szczególnie odkrywcza, choć trzeba przyznać, że autor całkiem sprawnie nakreślił całą sytuację. Peter Robinson regularnie przeplata poczynania swojego bohatera z zapisem procesu nad kobietą, oskarżoną o morderstwo. Wszystko zdaje się sprowadzać do dość oczywistego wniosku - Grace nie zabiła swojego męża i została niesłusznie osądzona. I gdy byłam już zupełnie przekonana, że książka niczym więcej mnie nie zaskoczy, autor obrał kompletnie nowy kierunek. Od tego momentu czytelnik nieustannie zmienia zdanie o domniemanej winie młodej kobiety, a rozwiązania zagadki trzeba szukać daleko poza granicami spokojnego Yorkshire. Muszę przyznać, że druga część książki zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu i sprawiła że książka z kategorii przeciętnego kryminału awansowała do rangi intrygującej ... powieści obyczajowej z dobrym wątkiem kryminalnym. I choć przez większą część książki dość sceptycznie zapatrywałam się na porywy detektywistyczne kompozytora, który, by odkryć tajemnice przeszłości gotowy jest wskoczyć w pierwszy lepszy samolot i polecieć gdziekolwiek tylko zajdzie potrzeba, jednak autor zadbał o to, by rozwiać również takie wątpliwości. A ich rozwiązanie jest co najmniej tak zaskakujące jak odpowiedź na pytanie – Czy Grace naprawdę zabiła męża? Podsumowując „Trucicielka” okazała się być całkiem zgrabną i interesującą historią z bardzo frapującym zagadnieniem w tle. Co prawda nieco żałuję, że autor tak długo kazał mi czekać na nieoczekiwane zwroty zdarzeń, jednak lekturę książki uznaję za całkiem udaną. Zachęcam.

Młody , ambitny kompozytor z osiągnięciami wprowadza sie do wiekowego domu gdzie setki lat temu doszło do zbrodni.Ale czy na pewno czy młody człowiek zdoła odkyć tajemnice ze ścian i czy grace była winna / przeczytajccie koiecznie.

Ukryte w mroku
Peter Robinson0
Okładka ksiązki - Ukryte w mroku

Kolejne pasjonujące śledztwo inspektora Banksa. Tym razem sprawa wymaga wyjątkowej ostrożności i dyskrecji. W morderstwo emerytowanego detektywa, Billa...

Skrawek mego serca
Peter Robinson0
Okładka ksiązki - Skrawek mego serca

Kolejny fascynujący tom przygód inspektora Alana Banksa, znanego z wydanej już w Polsce „Przyjaciółki diabła”, bez wątpienia przypadnie do...