Układ małżeński

Erick to przystojny i bogaty właściciel sieci hoteli na Hawajach, który wykorzystując swój wdzięk, uwodzi kobiety. Prawda jest taka, że nie ma do nich szacunku i traktuje je przedmiotowo. Przez swoją złą reputację zaczyna tracić zaufanie partnerów biznesowych. Jego ostatnią nadzieją jest małżeństwo. Czy Erick zdobędzie się na taki krok, skoro kobiety są dla niego zabawką?

Po śmierci ojca Rossalin miała u boku tylko przyjaciółkę, która ją wspierała. Narzeczony ją zdradził, co doprowadziło do rozstania. Kobiecie trudno się odnaleźć w życiu po niepowodzeniach. Dostaje propozycję pracy w firmie, w której jej przyjaciółka Paula jest asystentką w księgowości. Rossi zostaje sekretarką Ericka Nilssona, mimo że czuje do niego niechęć.

Do czego doprowadzi ich wspólna praca? Czy propozycja złożona Rossalin przez Nilssona zostanie przyjęta? Jakie tajemnice skrywa Erick i do jakiego niebezpieczeństwa doprowadzi ich znajomość?

Informacje dodatkowe o Układ małżeński:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-04-25

Kup książkę Układ małżeński

Układ małżeński - opinie o książce

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2024-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Miłość - najpiękniejsze uczucie, jakie w życiu istniało."

W tej książce dzieje się naprawdę sporo. Kiedy poznajemy Rossalin, dowiadujemy się, że jej rodzice nie żyją, z facetami do tej pory jakoś się jej nie układało i jest obecnie sama, może liczyć tylko na swoją przyjaciółkę Paulę. Jakby tego było mało, musi spłacać kredyt za mieszkanie, a obecnie jest na etapie szukania pracy. I tu uśmiecha się do niej szczęście, bo Paula załatwiła jej pracę sekretarki u swojego szefa Ericka Nilssona. Rossi już kiedyś miała okazję poznać tego przystojniaka i jakoś go nie polubiła, bo to typ faceta, który zaliczać tylko chce kobiety. Sytuacja jednak zmuszą ją do przyjęcia tej pracy. Natomiast sam Erick jest w szoku, kiedy dowiaduje się, że Rossalin ma być jego pracownicą, aczkolwiek cieszy się z tego faktu. Bo ma na nią wielką ochotę. Jednak poza tym, mężczyzna ma pewne problemy z partnerami biznesowymi. I będzie musiał podjąć kroki, które go nie bardzo cieszą, czego się czasem nie robi dla pieniędzy lub dla bycia w pewnym towarzystwie. Przystojny szef złoży pewne propozycje swojej nowej pracownicy. Czy ona zgodzi się na jego warunki? Czy zostanie dalej w nowej pracy? Co tutaj jeszcze wydarzy się pomiędzy tą dwójką? Zapraszam Was do książki.

Rossalin życie nie oszczędzało. Sporo przeszła, a jeszcze sporo było przed nią! Bo to, co autorka tutaj przygotowała dla tej kobiety, to istny rollercoaster! Dobrze, że w każdej sytuacji mogła liczyć na przyjaciółkę. Bo to już bardzo dużo znaczy dla niej. Co się tyczy Ericka, to ten facet naprawdę kobiety traktował przedmiotowo, ba!, on nawet nie krył się z tym, ani przed pracownikami, ani przed partnerami biznesowymi. Więc nie dziwmy się, że niektórzy woleli stronić od niego. Niestety za naszym przystojniakiem ciągnęła się też przeszłość i tragiczne wydarzenia, które po części mogą tłumaczyć zachowanie tego mężczyzny. Tylko czy uda mu się wprowadzić swoje pomysły w życie? Czy układ, który zaproponuje kobiecie, która nim gardzi, dojdzie do skutku? Co tutaj wydarzy się pomiędzy tą dwójką? I czy będzie happy end? A może autorka zaserwuje totalną rozpierduchę na koniec?

"Prawdziwa miłość powinna przezwyciężyć wszystko, nawet ucieczkę w zagubieniu."

Na pewno Katarzyna Lemiesz pokazuje w tej historii, że miłość bywa trudna i nieprzewidywalna. Od nienawiści do miłości jest cienka granica. Tutaj bohaterowie przekroczą tę granicę, ale... No właśnie, ale będą ukrywać prawdziwe uczucia przed sobą. Zresztą poza takimi tajemnicami, jest tutaj sporo innych tajemnic, kłamstw, niedomówień czy chęci zemsty. Jest też pokazana namiętność, pożądanie, zauroczenie i miłość. A miłość, jak wiemy, to nie tylko wzloty i motylki w brzuchu, to też nie raz i nie dwa ból. Jest w książce taki moment, w którym on zachowuje się jak totalny dupek, idiota i myśli tylko o sobie. Znaczy się - że jemu się wydaje, że myśli o kobiecie swojego życia, że niby dla jej dobra postępuje tak a nie inaczej. Ale moim zdaniem zrobił totalny błąd! Nawet jego przyjaciel to rozumie. No cóż. To była choć bardzo samolubna decyzja, ale jego decyzja. I swoje konsekwencje tego też potem musieli ponosić oboje. Czy miłość wygra? Aaaaaa... więcej nic nie powiem. Zachęcam Was do przeczytanie tej książki w formie papierowej lub jako e-book choćby na Legimi. A potem napiszcie, czy Wam się spodobała tak jak mi, czy może wręcz przeciwnie?

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-04-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Z pozoru banalna fabuła staje się z biegiem wydarzeń pełna zawirowań i zwrotów akcji,które sprawiają że nie sposób się od niej oderwać!Postać Ross wcale nie jest szara myszka,która była kreowana na początku.Jej charakter,pewność siebie i nieustępliwość bardzo mi imponowała.Nie idzie na skróty,by zyskać pieniądze na życie.Pragnie na to zapracować.Nieoczekiwana pomoc ze strony Ericka powoduje,że czuje sie zobowiazana,by mu pomoc…

Znajdziecie w tej powieści układ,intrygi,zemstę,prawdziwa przyjaźń oraz walkę z własnymi uczuciami.Autorka wprowadza wiele momentów,które sprawiały,że obawiałam się o życie i zdrowie naszych postaci.Walka z niebezpiecznymi ludźmi i ochrona najbliższych staje sie bardzo trudna.

Wielokrotnie wydarzenia sprawiały moje niedowierzanie z akcja,która rozgrywała się w powieści.Szybsze bicie serca jest wpisane w czasie czytania tej histori!
Poznając bliżej skrywana prawde i tajemnice łączy się w spójna fabułę powodują,że bohaterów bardziej lubimy.

Wcale nie jest to romans biurowy,ponieważ praca w biurze jest tylko dodatkiem do tej historii.Ważniejsze w książce jest relacja postaci,ich nieustępliwość i zrozumienie uczuć,które się pojawiają.

Lekkość pióra autorki jest gwarancja sukcesu.Znając jej poprzednie książki z wielka przyjemnością sięgnęłam po tą.
Nie zawiodłam się na nowej powieści.
Czas z nimi był bardzo udany.I z wielka chęcią czekam na kolejne pozycje autorki.
Z całego serca polecam przeczytanie „Układu małżeńskiego”

Życie Ericka to jeden wielki skandal. Ten młody i bogaty właściciel sieci hoteli traktuje kobiety jak zabawki. Przez jego złą reputację inwestorzy chcą wycofać się ze współpracy. Wtedy pojawia się szalony pomysł - małżeństwo. Tylko skąd wziąć odpowiednią kandydatkę?

Rossalin właśnie szuka pracy. Jest więc bardzo uradowana, gdy przyjaciółka oferuje jej posadę asystentki szefa. Jak się okazuje jej przełożonym ma być właśnie Erick. Co więcej mężczyzna widzi w niej idealną kandydatkę na żonę. Czy Rossi przyjmie tą szaloną propozycję?

Bardzo lubię książki z motywem fake dating, więc obok tej historii z udawanym małżeństwem nie mogłam przejść obojętnie. Książka mnie zaskoczyła, ale pozytywnie. Początkowo spokojna historia zmienia się w taką pełną akcji, strzelanin i porwań. Nie ma tu miejsca na nudę. Do tego świetnie wykreowani bohaterowie, między którymi było ciągłe przyciąganie i odpychanie. Oboje mają za sobą trudną przeszłość, która ich wykreowała. To takie zderzenie dwóch światów - on bogaty, ona biedna. Autorka pokazała, że w miłości finanse nie grają roli. Całą historię szybko mi się czytało, a to za sprawą stylu, w którym pisze Katarzyna Lemiesz. Jest bardzo przyjemny. To jak? Zainteresowani?

Umowa na miłość
Katarzyna Lemiesz0
Okładka ksiązki - Umowa na miłość

Młoda kobieta jest zmuszona zapłacić pieniądze byłem partnerowi, który porwał ich synka. Jeśli tego nie uczyni, ojciec dziecka sprzeda malca. Do czego...

Wyścig serca
Katarzyna Lemiesz0
Okładka ksiązki - Wyścig serca

Adrenalina, niebezpieczeństwo, pasja, namiętność. Corin to pewna siebie dziewczyna, która nie zawaha się użyć pięści i skopać tyłek przypadkowemu...