Ukryta w Ranie Serca Jezusa. s. Wanda Boniszewska

POZNAJ HISTORIĘ MISTYCZKI, KTÓRA DOTKNĘŁA KRWAWIĄCEGO SERCA JEZUSA!

WANDA BONISZEWSKA, polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów i stygmatyczka, obdarzona została specjalną łaską uczestniczenia w MĘCE CHRYSTUSA. Jej życie było prawdziwą Golgotą - została fałszywie oskarżona i niesłusznie skazana na więzienie na Syberii, przeszła próbę wielogodzinnych przesłuchań przez Sowietów, borykała się z głębokim niezrozumieniem ze strony swoich współsióstr oraz otrzymała KRWAWIĄCE STYGMATY. Siostra Wanda całe cierpienie ofiarowała za kapłanów i osoby konsekrowane, wiedziała bowiem, że szczególnie osoby duchowne w najbliższych latach będą poddawane ciężkiej próbie.

KSIĄDZ JERZY JASTRZĘBSKI, który od kilku lat zgłębia pisma tej Służebnicy Bożej, dzieli się z czytelnikiem nieznanymi historiami z życia stygmatyczki. Wydobywa po raz pierwszy na światło dzienne listy z OBSZERNEJ KORESPONDENCJI MISTYCZKI i zdjęcia, które przybliżają nam jej ludzkie i ciepłe oblicze. Ta historia pomoże ci ożywić relacje z Jezusem i podążać za Jego głosem na wzór s. Wandy.

KS. DR JERZY JASTRZĘBSKI- pracuje w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Przybliża postać Prymasa Tysiąclecia oraz s. Wandy Boniszewskiej poprzez publikacje i rekolekcje w Polsce i za granicą. Autor książki Bł. Stefan Wyszyński. Prymas do odkrycia, wyróżnionej Feniksem 2022. Należy do Wspólnoty Emmanuel.

Siostra Wanda - kobieta ośmiu błogosławieństw, szczęśliwa w powołaniu i niełatwym życiu. Warto uczyć się od niej miłości do Jezusa i do Kościoła. Warto z nią modlić się o wierność i świętość kapłanów oraz osób konsekrowanych.

Warto mieć taką przyjaciółkę w niebie!

S. ANNA MARIA PUDEŁKO AP

,,Wszystko, co jest zakryte, będzie ujawnione" - tak zapowiada Jezus (Łk 12, 3). Bywa, że Bóg powołuje do życia ukrytego, o którym potem trzeba opowiadać, by pokazać wielkie dzieła Pana. Tak dzieje się z s. Wandą Boniszewską, która za życia ukryta przed światem, po śmierci jest coraz bardziej znana. Warto sięgnać po nową książkę ks. Jerzego Jastrzębskiego, by poznać ukryte życie s. Wandy.

KS. DR MICHAŁ SIENNICKI SAC,

POSTULATOR PROCESU BEATYFIKACYJNEGO SŁUŻEBNICY BOŻEJ WANDY BONISZEWSKIEJ

Ufam, że niniejsza publikacja pomoże czytelnikowi zaprzyjaźnić się głębiej z s.Wandą, której nieobce były niepewność, zwątpienie i tęsknota, jak również prosta radość i poczucie humoru. Wyrażam szczególną wdzięczność Autorowi, ks. Jerzemu Jastrzębskiemu, za ukazanie - z niezwykłą intuicją - świętości naszej Wandzi w zwykłej codzienności. Jestem przekonana, że książka ta przyczyni się do krzewienia kultu Służebnicy Bożej, a także do jej beatyfikacji.

s. MARIA PIĄTKOWSKA

Ukryta w Ranie Serca Jezusa. s. Wanda Boniszewska - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-03-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

S. Wanda Boniszewska, kobieta o której istnieniu do niedawna nie miałam pojęcia. Na szczęście to się zmieniło za sprawą książki ks. Jerzego Jastrzębskiego "Ukryta w Ranie Serca Jezusa" .

Ks. Jerzy w swojej publikacji przybliża nam postać tej niesamowitej kobiety. Poznajemy jej historię pełną cierpienia, które ofiarowała za kapłanów i osoby konsekrowane, niezrozumienia, nawet ze strony najbliższych jej osób. S. Wanda przeszła wiele w swoim życiu, chociażby niesłuszne oskarżenia, które zakończyły się więzieniem na Syberii. Pomimo tej nieustannej drogi krzyżowej, jaką była prowadzona, nieutraciła wiary, miłości do Boga i drugiego człowieka. Jestem pod wrażeniem jej siły, odwagi, i zaparcia, by przyjmować to, co odczytywała w świetle woli Bożej. Te ciężkie, życiowe próby, na jakie s. Wanda była wystawiana, nie odebrały jej pokory, ciepła i dobroci. Ja z każdą kolejną przeczytaną kartką, czułam do niej coraz więcej sympatii. Stała mi się tak bliska, jakbym poznała ją osobiście.

Książkę czyta się jak powieść. Bardzo mnie wciągnęło zgłębianie życia Wandzi. Przeżywałam bardzo jej drogę, zachwyciła mnie jej piękna relacja z Jezusem. Wspaniale że ks. Jerzy oddał też głos samej siostrze, zamieszczając w książce jej listy. A piękne fotografie, których również nie mogło zabraknąć w biografii s. Wandy, jeszcze bardziej czynią jej osobę bliższą czytelnikowi.

Modlitwa doskonała. "Ojcze nasz" oczami prymasa Wyszyńskiego
ks. Jerzy Jastrzębski0
Okładka ksiązki - Modlitwa doskonała. "Ojcze nasz" oczami prymasa Wyszyńskiego

My na ogół mechanicznie i z przyzwyczajenia odmawiamy Ojcze nasz, właściwie nie zastanawiając się nad konsekwencjami i wymaganiami Chrystusa. Trzeba...

Droga krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką
ks. Jerzy Jastrzębski0
Okładka ksiązki - Droga krzyżowa z bł. ks. Jerzym Popiełuszką

W 2024 roku mija czterdziesta rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie podziwia tego...