Urodziny

Na urodziny Majka zaprosiła prawie całą klasę. Prawie, bo przy rozdawaniu zaproszeń świadomie pominęła Jessikę, Grubego i Morusa. Co za okropna sytuacja. Każde z nich jakoś sobie z nią radzi. Czy mają szansę znowu poczuć się dobrze w swojej klasie? Książka o tym, że ostatni będą pierwszymi. I że kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. I o tym, że to my decydujemy, jaki jest świat wokół nas. Nawet mając zaledwie kilkanaście lat.

Informacje dodatkowe o Urodziny:

Urodziny - opinie o książce

Urodziny
Joanna Jagiełło
Wydawnictwo Literatura @wydawnictwoliteratura

Na urodziny Majka zaprosiła całą klasę. Prawie, bo przy rozdawaniu zaproszeń świadomie pominęła Jessikę, Grubego i Morusa. Co za okropna sytuacja. Każde z nich jakoś sobie z nią radzi. Czy mają szansę znowu poczuć się dobrze w swojej klasie?

Dla tych, którzy kogoś nie lubią, albo są nielubiani przez innych.
O odrzuceniu, ale i o przyjaźni - bo zawsze można znaleźć sobie przyjaciół.

Seria Wydawnictwa Literatura „To lubię” traktuje o codziennych sprawach, radościach i trudnościach towarzyszących młodemu człowiekowi i w których każdy, dosłownie każdy czytelnik znajdzie coś znajomego i bliskiego.
Poruszane w książce tematy nie zawsze są słodkie i przyjemne, ale bardzo potrzebne.

Książka została wyróżniona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży w kategorii 6-10 - moim zdaniem jest to najważniejsza rekomendacja!
Wspaniała dla prawie młodzieży i bardzo, bardzo pouczająca, dlatego i my polecamy.

Podwójne Święta
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Podwójne Święta

Na osiedlu Mai i Wojtka pojawiają się nowi sąsiedzi - pochodząca z Ukrainy rodzina z dwójką dzieci i babcią. Kiedy Maja obserwuje przez okno pierwszy śnieg...

Hotel dla twoich rzeczy: O życiu, macierzyństwie i pisaniu
Joanna Jagiełło0
Okładka ksiązki - Hotel dla twoich rzeczy: O życiu, macierzyństwie i pisaniu

Ma dwie córki, dwóch byłych mężów (jednego nieślubnego), klitkę na Grochowie. Nie ma majątku, samochodu, recepty na miłość. To kobieta...