W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?

Nowy stylowy poradnik autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic.

Kiedy przyjechała do Paryża, Jennifer była zwykłą dziewczyną z Kalifornii, nie mającą pojęcia, czym jest styl i elegancja. Tego wszystkiego oraz sztuki życia a la française nauczyła ją dopiero madame Chic.

Minęły lata, Jennifer wróciła do USA, wyszła za mąż i założyła rodzinę. Wychowując dwie córeczki i prowadząc dom, wpadła w monotonię prania, prasowania, zmywania i sprzątania. Wtedy zaczęła przypominać sobie paryskie mieszkanie swojej mentorki, w którym stół na śniadanie pięknie nakrywano już poprzedniego wieczoru, a muzyka tworzyła subtelne tło rodzinnych spotkań i rytuałów. Takiego życia zapragnęła Jennifer i w ślad za tym postanowiła wypełniać swoje codzienne obowiązki jak madame Chic - uważnie i cierpliwie. Okazało się, że codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności.

Ten napisany z ujmującym wdziękiem oraz poczuciem humoru poradnik pełen jest pomysłów, przepisów i wskazówek, które pomogą Wam zmienić irytujący dzień w miłe przeżycie.

Informacje dodatkowe o W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-03-19
Kategoria: Poradniki

Kup książkę W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność?

W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność? - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-06-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Według autorki warto dążyć do spokoju ducha, żyć z pasją i doceniać to, co zwyczajne, stać się koneserką codzienności. Jej najnowszy poradnik składa się z dwóch części: W swoim domu- o zaprowadzeniu porządku i Codzienne przyjemności- na każdą porę dnia. Poudawajmy gościa w swoim domu. Warto zrobić grafik sprzątania na dni tygodnia, codziennie zaś zwracać uwagę na ,,gorące punkty" oraz trzymać pieczę nad tzw. martwymi punktami w naszym domu. Rano istotny jest powolny rozruch, afirmacja może pomóc zacząć dobrze dzień, a wdzięczność za to, co mamy pozwala docenić tu i teraz. Bo ,,chwila obecna, teraz, to jedyne, co mamy w każdym momencie." Po południu warto zatrzymać się na chwilę, nie śpiesząc się. Projektem dnia niech będzie odgracanie. A wieczorem wycisz się przed snem, odetnij od zgiełku świata. Czy ta publikacja była pomostem między teorią a praktyką? Jest sporo motywacji, trochę cennych wskazówek, przepisów i listy piosenek. Chociaż jak dla mnie niespecjalnie odkrywcza, niektóre porady naiwne i oczywiste. ,,Twój dom jest jak mikrokosmos". Ciekawi, jak być chic i celebrować codzienność- możecie zajrzeć do tej publikacji.
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?

Nowe lekcje od Madame Chic Bestseller dziennika ,,The New York Times" W japonkach do teatru? W naszym zwariowanym, pędzącym z zawrotną prędkością świecie...

Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu
Jennifer L. Scott0
Okładka ksiązki - Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu! Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu...