Wędrówka

Tom 2 cyklu Strażnicy Ga'Hoole

Soren wraz z towarzyszami udaje się w długą i wyczerpującą wędrówkę do Wielkiego Drzewa Ga'Hoole, gdzie według legendy mieści się starożytny zakon szlachetnych sów.

Wyczerpująca podróż kończy się szczęśliwie, a stare podania okazują się prawdą.Na miejscu Soren, Gylfie, Zmierzch i Kopek przechodzą ciężki trening, by zostać członkami nowej społeczności. Młoda płomykówka odzyska również kogoś, kogo zdawało się, że na zawsze utraciła.

Informacje dodatkowe o Wędrówka:

Wędrówka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2024-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2024, POSIADAM,

Druga część Strażników Ga'hoole, czyli opowieści o niezwykle odważnych młodych sowach trzyma poziom. Główny bohater płomykówka Soren po wypadnięciu z gniazda został porwany do Akademii św. Ajgoliusza, gdzie młode sowy oślepiane blaskiem księżyca pozbawiane są wolnej woli. Razem ze swoją przyjaciółką Sorenowi udaje się uciec z tego okropnego miejsca. Czy jednak uda im się odnaleźć rodzinę? Czy legendy o odważnych sowach żyjących w Wielkim Drzewie Ga'Hoole okażą się prawdziwe? Czy może istnieć coś jeszcze gorszego niż Akademia?

,,Wędrówka" to tom opowiadający o wielkiej podróży naszych bohaterów wraz z nowymi spotkanymi po drodze towarzyszami. Znów mamy pełno trzymających w napięciu przygód. Dużo postaci, każda z nich dobrze wykreowana, charakterystyczna i zapadająca w pamięć. Zabawne i wzruszające sceny, ale przede wszystkim przygody, od których trudno się oderwać. Myślę, że w książce odnajdzie się zarówno młodszy jak i starszy czytelnik. Warto jednak zacząć od pierwszej części.

Porwanie
Kathryn Lasky0
Okładka ksiązki - Porwanie

Wypchnięty z gniazda przez starszego brata i skazany na pewną śmierć, Soren zostaje uratowany przez członków Akademii Osieroconych Sów. Wraz...

Ratunek /Nowa Baśń/
Kathryn Lasky0
Okładka ksiązki - Ratunek /Nowa Baśń/

Sowim królestwom zagraża wielkie niebezpieczeństwo Podczas poszukiwań Ezylryba, który zaginął usiłując zbadać przyczynę Wielkiego Strącenia, Soren i...