Widelec, wiedźma i smok

Tom 1 cyklu Opowieści z Alagaësii

Autor międzynarodowego bestsellera fantasy powraca z zupełnie nowymi opowiadaniami ze świata Eragona i cyklu Dziedzictwo!

Wędrowiec i przeklęte dziecko. Zaklęcia i magia. I oczywiście smoki. Witamy z powrotem w świecie Alagaesii.

Minął rok od dnia, gdy Eragon opuścił Alagaesię, szukając idealnego domu dla nowego pokolenia Smoczych Jeźdźców. Teraz zmaga się z niekończącą się serią obowiązków i problemów: budową ogromnej twierdzy, zdobywaniem zapasów, strzeżeniem smoczych jaj i łagodzeniem tarć między wojowniczymi Urgalami i wyniosłymi elfami. Dopiero wizja zesłana przez Eldunari, niespodziewani goście i porywająca urgalska legenda pozwalają mu nieco odpocząć i spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy.

Zbiór ten zawiera trzy oryginalne opowiadania, których akcja rozgrywa się w Alagaesii, połączone narracją o dalszych losach Eragona. Dodajmy do tego wyjątki z pamiętnika niezapomnianej czarownicy i wróżki, zielarki Angeli - napisane przez Angelę Paolini, która zainspirowała swojego brata do stworzenia tej niezwykłej postaci!

Znów możemy rozkoszować się niezrównaną wyobraźnią Christophera Paoliniego, dzięki porywającemu nowemu zbiorowi opowiadań ze świata cyklu ,,Dziedzictwo"!

Informacje dodatkowe o Widelec, wiedźma i smok:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: The Fork, the Witch, and the Worm
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Tagi: Smoki magia

Kup książkę Widelec, wiedźma i smok

Widelec, wiedźma i smok - opinie o książce

Zaczynając czytać tę książkę na początku musiałam się nieźle nagłówkować żeby sobie przypomnieć jak zakończył się ostatni tom cyklu Eragon. Czytałam tą historię lata temu i aż nabrałam ochoty na powtórkę. J ,,Widelec, wiedźma i smok" to krótka książka zawierająca w sobie trzy takie dłuższe opowiadania. Każde z nich jest ciekawe, wciągające i sprawiające, że chce się tam ,,wrócić" ponownie. Fajnie było ,,spotkać" się ze starymi przyjaciółmi. Jestem oczywiście na tak. Ja uwielbiam świat, który stworzył autor. Do tego ma takie fajne, lekkie piórko, że czyta się z wielką przyjemnością. Polecam, ale najpierw torba się zapoznać z całym cyklem o Eragonie. J

Najstarszy
Christopher Paolini0
Okładka ksiązki - Najstarszy

Eragon – bohater trylogii Dziedzictwo, młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go...

Dziedzictwo: Tom 1
Christopher Paolini0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo: Tom 1

Do niedawna Eragon, Smoczy jeździec, był biednym synem farmera, a jego smoczyca Saphira jedynie błękitnym kamieniem w lesie. Długie miesiące treningów...