Wielka Księga Husarii. Barwa i broń. Fenomen husarii. Legendarne zwycięstwa

Husaria. Skrzydlata kawaleria. Legenda. Mit. Symbol. Formacja znana
praktycznie każdemu Polakowi, z lekcji historii, obrazów wielkich malarzy, jak
Kossakowie, Matejko, Brandt oraz kart literatury, choćby Sienkiewicza. Niesie ze sobą wielki ładunek emocjonalny. Dla wielu istotą sprawy jest ukute powiedzenie: „Gdzie husaria tam zwycięstwo”.

Publikacja syntetycznie i przejrzyście przedstawia czytelnikowi husarię jako unikalną w historii wojskowości formację oraz jej dzieje, w oparciu o najnowsze badania i prace naukowe. Książka powstała na podstawie wieloletnich badań Autora nad fenomenem polskiej husarii.

Husaria to nie tylko legenda, nieudolnie pokazywana na ekranach kin. Dzięki takim entuzjastom historii jak Jakub Pokojski, dowiadujemy się jak naprawdę wyglądała szarża husarii, jakich umiejętności wymagała od rycerza, jaką wunderwaffe były polskie kopie husarskie. Ze zdumieniem dowiemy się, że husarze tak łatwo w filmach spadający z konia, w istocie mieli najniższy w historii odsetek strat osobowych w wyniku działań bojowych, niedościgły nawet dla amerykańskich rangersów.

Barwa i broń. Poczet husarski zawodowcy czy amatorzy? Koń husarski i kopia husarza. Legendarne zwycięstwa i wyjaśnione po latach klęski.

Informacje dodatkowe o Wielka Księga Husarii. Barwa i broń. Fenomen husarii. Legendarne zwycięstwa:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2024-04-09
Kategoria: Historyczne

Tagi: historyczne husaria

Kup książkę Wielka Księga Husarii. Barwa i broń. Fenomen husarii. Legendarne zwycięstwa