Wielka podróż Ime. Opowieść o chłopcu, który przyszedł na świat zbyt wcześnie

Na łodydze owocu miłości rodziców dojrzewa mały chłopczyk o imieniu Ime,by już wkrótce wraz z nimi rozpocząć wspólne życie. Okrutny los sprawia, że owoc urywa się zbyt wcześnie, a Ime budzi się sam w obcym, nieprzyjaznym miejscu. Mały niczym okruszek bohater, wraz z tajemniczą towarzyszką Morale, odważnie wyrusza w trudną drogę przez nieznane mu fantastyczne krainy, na których końcu czekają kochający go mama i tata. W czasie swej podróży dzieci wspólnie stawią czoła wielu przeciwnościom: dokładnie takim, jakie przezwyciężyć musi każdy wcześniak.

Wielka podróż Ime to opowieść wyjątkowa i bardzo potrzebna. Utkana z trudów codzienności i przemyślana z największą starannością tak, by w pełnej przygód historii ukryć wszystkie najważniejsze etapy walki, przez które przechodzi wcześniak od dnia narodzin.

,,Autorka niezwykle trafnie dotyka najgłębszych emocji, które towarzyszą maleństwom od chwili przyjścia na świat. Daje nadzieję na lepsze jutro i wiarę w zwycięstwo. Lektura niezbędna dla każdego rodzica. Idealna do czytania na dobranoc dla starszych - niesie piękne przesłanie i cudownie tłumaczy, dlaczego wcześniaki są wyjątkowe."

Ośmiorniczki dla Wcześniaków

Informacje dodatkowe o Wielka podróż Ime. Opowieść o chłopcu, który przyszedł na świat zbyt wcześnie:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2024-02-21
ISBN: 9788382032970

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Wielka podróż Ime. Opowieść o chłopcu, który przyszedł na świat zbyt wcześnie

Wielka podróż Ime. Opowieść o chłopcu, który przyszedł na świat zbyt wcześnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-03-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

????

Ime rośnie sobie spokojnie na łodydze owocu miłości swoich rodziców. Niestety pewnego dnia owoc przedwcześnie się obrywa, a chłopczyk budzi się sam w obcym miejscu. By trafić do rodziców, wraz z tajemniczą towarzyszką Morale będzie musiał przejść fascynującą, ale też trudną i  pełną komplikacji drogę.

??

,,Wielka podróż Ime" to pięknie ilustrowana, wzruszająca, utrzymana w baśniowym klimacie książeczka, która w metaforyczny i odpowiedni dla dziecka sposób przedstawia trudy, z jakimi mierzy się wcześniak od momentu narodzin do bezpiecznego powrotu do domu razem z rodzicami.

Czytelnik, śledząc losy chłopca, jest świadkiem wszystkich etapów podróży, jakie musi przejść wcześniak, by dojść do pewnej samodzielności.

Myślę, że jest to świetna lektura dla killuletnich wcześniaków. Dzięki tej książeczce będą miały szansę lepiej zrozumieć siebie i docenić swoją niezwykłą siłę.

??

[współpraca reklamowa z @wydawnictwonowabasn]